Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már császárral és...

Aki szült már császárral és spontán is válaszolna nekem?

Figyelt kérdés
Első babám 2011ben toxémia miatt császárral született.Most várom a második babámat,tegnap töltöttem a 37.hetet és a dokim szerint egyelőre nem indokolt a császár,viszont eldönthetem mit szeretnék.Eddig azt mondtam maradjunk a spontán szülésnél,megpróbálom.Viszont nagyon félek tőle,meg úgy az egésztől.Ti mit tennétek,melyiket választanátok???Fogalmam sincs mit tegyek,de lassan már el kéne döntenem..
2014. jún. 6. 06:57
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Első babám fájásgyengeség miatt lett császár. Most a másodikat minden áron szeretném megpróbálni hüvelyi úton. Nem másért, csak mert nem akarom, hogy kimaradjon ez az életemből. Úgy érzem, szükségem van rá, és a következő babának is jobb, mint a császár (ebbe most nem megyek bele, számtalan forrásból elolvashatod, miért jobb). Én is félek, de várom, és reménykedem, hogy sikerülni fog másodszor.
2014. jún. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az első császár volt, de nagyon rosszul viseltem. A másodiknál végig izgultam, hogy ne legyen császár. Nála minden rendben volt és rendesen világrajött. Aztán azt tapasztaltam, hogy a szülés utáni lábadozás sokkal gyorsabb. Mindent könnyebben és hamarabb meg tudtam csinálni. Ha lenne hermadik, akkor én biztos, hogy a spontán szülést választanám, ha nincs komplikáció.
2014. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Fiacskám terhességi toxémia miatt császárral született.

A második fiacskámmal még a terhesség alatt eldöntöttem, hogy természetes úton szeretném megszülni, szerettem volna átélni milyen. Terhesség alatt semmi gond nem volt, nem volt indokolt a császár az utolsó pillanatig.

Van aki császár után simán világra tudja hozni a babáját, de sajnos van aki nem.

Mindenki mondogatta nekem, hogy könnyű lesz a második mert már szültem, de nem, ez nem így van, mert sürgősségi császáros voltam az elsőnél és fogalmam se volt róla, hogy mi hogyan zajlik vagy mit hogyan csináljak.

Sajnos 12 óra vajúdás után se tágultam ki rendesen és hiába a második terhességem alatt terhességi toxémiáról szó sem volt a kisfiam már nagyon ki akart volna bújni de én nem tágultam ezért ő is császáros lett.


Van akinek szerencséje van és van választási lehetősége, de vannak sajnos olyan kismamák akiknek nincs lehetősége választani a szüléssel kapcsolatban.


Császár igazán nem kellemes dolog (azért mégis csak nagy hasi műtétnek számít), bár szerintem tudod ezt te is nagyon jól mert már voltál benne úgy mint én is és sokan mások. De a baba és az anyuka érdekében elengedhetetlen egyes esetekben ugye.


3 hete és 4 napja császároztak, megmondom őszintén, hogy sem a vajúdás sem a császár nem leányálom de gondolom ezt is tudod.

A legfőbb dolog most neked, hogy nyugodtan átgondold, hogy te mit szeretnél, mennyire vagy felkészülve a normál vagy császáros szülésre. A baba érdekében is.


Tiszta szívemből kívánok neked komplikáció mentes szülést! Minden jót nektek!

2014. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálam az első szülés hüvelyi volt, a második császár. Megszenvedtem az elsőnél, nem tágultam, nyomatták belém az oxit amitől nagyon fájt, de megszületett a baba és elmúlt. Utána a lábadozás olyan volt mintha nem is szültem volna (egyetlen hátrány, hogy a gátsebem miatt 3 hónapig úgy fájt az együttlét a férjemmel hogy inkább nem is bújtunk össze, de ez elmúlt). Császár után a lábadozás sokkal rosszabb, igaz hogy utána olvastam és rosszabbra számítottam, de azért mégsem olyan mint a sima szülés. Itt sokkal jobban kell vigyázni magunkra.
2014. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
4. vagyok, nem írtam: sokkal inkább a sima szülés. Jobban fáj, de rövidebb ideig.
2014. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is választhattam a másodiknál, és a császárt választottam.

Nagyon jó élmény volt! Cseppet sem bántam meg!

Reggel 6-ra kellett bemenni, a férjem is jöhetett. Előkészítettek, betoltak a műtőbe, párom nézhette, mikor kivették a babát ő megkapta, ott lehetett míg ellátják. Utánna hármasban lehettünk 2-3 órát az örzőben.

4,5kg lett a fiam, jobb hogy a császárt választottam...

Meg így tudtunk tervezni, hogy ekkor meg meg akkor lesz, akkor itt lesz a mama...

2014. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nekem először volt indított spontán szülésem, másodszorra programozott császárom. Én a spontán szülést választanám újra, már ha választhatnék.
2014. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak spontán szültem, 1 gyerekem van. De ha császároztak volna, és lenne választási lehetőségem, tuti, hogy a császárt kérnék, hogy ne legyen még ott lenn is hegem vagy tágulásom.. De ez csak az én véleményem. Dönts a legjobb belátásod szerint!

Nem azért írtam, mert annyira durva lett volna a szülésem, teljes kibírható és gyors volt, viszont a lábadozás nálam kicsit hosszúra sikerül a sebem miatt. Szóval nem kívánnám 2 helyre.

2014. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Ez is lepontozós buli? Na mindegy. Csak annyit akartam még hozzátenni, hogy mivel az első császár volt, így a másodiknál úgy kezeltek, mintha első szülés lenne. Mondta a doki, hogy aztért, mivel hüvelyi szülés még nem volt.
2014. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!!
2014. jún. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!