Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri kórház, szülés. Kérlek,...

Győri kórház, szülés. Kérlek, elmondanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Első babás, 21 éves kismama vagyok Győrben fogok szülni. Igaz, csak októberre vagyok kiírva, de annyi mindent nem tudok, mi fog velem történni. Tudom hogy mindenkinek más, máshogy éli meg, de ilyen alap dolgokra lennék kíváncsi hogy mi történik pl az után hogy kibújt a pici, elviszik-e, mikor hozzák vissza,velem maradhat-e, sokszor bejönnek-e megnézni minket az orvosok,ápolók? Illetve az hogy lehet hogy több anyukával leszek egy kórteremben? Ha éjszaka valakinek felsír a babája akkor mindenki felébred nem? És mi történik ha mondjuk én elmegyek zuhanyozni akkor ki van a babával? Annyi kérdésem van és olyan nehéz hogy nem tudok semmit. :( Mennyi ideig kellett benn maradnotok? Bocsánat a sok kérdésért de nem tudok semmit, ez olyan ijesztő.
2014. jún. 14. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Pár hét, vagy nap múlva tudok friss tapasztalatokat írni. :)

Amúgy ne aggódj, nemsokára kezdődik a szülésfelkészítő tanfolyam, arra érdemes jelentkezned a védőnődnél, én azért jártam, mert csak így mehettem szülőszoba látogatásra. Ami biztos, hogy az összes szülésznő egy tündér, a látogatás alkalmával lesz lehetőséged az összes kérdésedet feltenni nekik.


Amit tudok, hogy bababarát kórház révén egyszerre mellkasodra, illetve mellre teszik a babát. 2 óra a megfigyelési időszak, ezt együtt, és az apukával tölthetitek. Általában 2 ágyasak a kórtermek az osztályon, van 2 vip szoba is, amihez írtó nagy mázli kell, napi 10e az ára. Érdemes akkor menni zuhanyozni, amikor fürdetik a babádat, de ha jól tudom, a csecsemősöknek leadhatod addig amúgy is. Ha minden rendben, 3 nap után hazajöhettek, császárnál 4-5 nap.

2014. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
februárban születtek az ikreink a győri kórházban. sajnos sürgősségi császár volt. Az orvosom a szülésznőm és a megfigyelőbe a nővér nagyon aranyos volt.Én csak másnap reggel láthattam a babákat mert altattak. Egyágyas szobában voltam. Csak első éjjel vitték el a babákat és utolsó éjjel mert már annyira kivoltam. Napközben kb egyszer néztek ránk. Én akkor mentem fürdeni mikor bent volt a férjem. Nekem nincs túl jó tapasztalatom a csecsemős nővérekről.
2014. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szeptemberben született a fiam, így viszonylag friss tapasztalataim vannak a győri kórházról.

-Mikor megszületik a baba odaadják rögtön. Én császáros voltam így csak megmutatták, mielőtt összevarrtak. Ezután én is megkaptam kis időre, hogy tudjon szopizni. Első éjszaka még nem tudtam mozogni, így nem volt velem a fiam a szobában, csak reggeltől.

-Háromágyas szobában voltam, szerencsére rendesek voltak a szobatársaim, tudtuk egymásnak segíteni is egy kicsit.

-Reggel, délelőtt többször jönnek az ápolónők, meg orvosok. Gyógyszerek, vizit, stb. Napközben aztán már nem nagyon jönnek, de ha valamire szükséged van a nővérszobában megtalálhatod őket.

-Volt, hogy a fiam sírt kicsit éjszaka, de nem ébredtek fel a többiek. Persze ez is nyilván egyénfüggő is, ki mennyire alszik éberen.

-Mikor zuhanyozni mentem, bevittem a csecsemősökhöz a fiamat, megkértem őket, hogy addig vigyázzanak rá. Nem csináltak gondot belőle.

-Császárosként öt napot kellett bentmaradnom, sima szülésnél csak három nap.

Ha tudsz, érdemes elmenni szülésfelkészítő tanfolyamra. Az egyéb előadások mellett van szülőszoba látogatás is, ahol megmutatják az osztályt és mindenféle kérdésedre tudnak válaszolni.

További jó babavárást, remélem tudtam segíteni :)

2014. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!