Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházba steril cuccokat kell...

Kórházba steril cuccokat kell vinni? (MÁV)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg 34 hetes terhes vagyok és most készülök 1-2 héten belül összetenni a kórházi cuccot. Az lenne a kérdésem, hogy ha viszem a mellszívót és ahhoz az edényeket, akkor azokat kifőzzem itthon, vagy elég ha elmosom. Esetleg a kórházban milyen lehetőségek vannak, gondolom kifőzni nem lehet.

Cumit érdemes vinni?

Valamint, nekünk júl. vége aug. eleje a várható időpont, szerintetek vigyek cumisüveget ha esetleg egy kis víz kell neki ameddig nincs tej. Vagy ezt inkább kiskanállal oldjam meg?


Bocsi a sok kérdésért de első baba, tök kezdő vagyok. :)


2014. jún. 18. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Első használat előtt mindenképp főzd ki a szívót! Ott viszont nem lesz rá lehetőséged. Vihetsz sterilizáló folyadékot, amivel el tudod mosni, de az meg ugye vegyi cucc, nem is tudom, mivel ártasz többet....:(

Cumit és cumisüveget vihetsz, de ha a baba a nővéreknél van, akkor ők úgyis a kórházit használják majd. Nem tudnak külön arra figyelni, hogy melyik eszköz kié, egyszerűbb nekik az ottanit használni. Hát ők sem nagyon sterilizálnak:( Ott szültem én is. Első nap elkértem az ottani mellszívót, mert az enyémet otthon felejtettem. Odaadták, zsíros-ragacsosan. Használtam a tejtermelés megindítása miatt, de a tejcit inkább kiöntöttem, elég volt akkor még a kicsinek első nap az a pár csepp, amit ki tudott szívni. Aztán mikor visszaadtam, kérdeztem, hogy hogy tisztítsam ki? Mondta a nővér, hogy öblítsem el langyos vízzel és tegyem csak vissza, ahonnan elvettem. Hát ez kicsit meghökkentő volt.... De amúgy jó volt ott szülni, tisztaság volt amúgy és segítőkészek voltak:)

2014. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy hónapja szültem, a következőket használtam ténylegesen bent:

Rövidnadrágos pizsama, mert 30 fok volt bent - gondolom a babák miatt, nekem így is melegem volt. Személyes tisztálkodási eszközök (törölköző, tusfürdő, fogkefe, fogkrém). Inkontinencia betét az első napok erős vérzésére.

Jégzselé a szétamortizált alvázamra, hogy lehúzza a duzzanatot.


A babának semmit nem vittem be, hazamenetel előtt a férjem hozott neki ruhát, illetve behozta a hordozót.


Pelenkát kértek a kórházban, így néhány darabot bevittünk, abba pelenkázták.


Minden mást helyben biztosítottak.

2014. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!Én tavaly júliusban szültem ott, nem vittem semmilyen steril cuccot magammal, nekem elektromos mellszívóval próbálták beindítani a tejemet, ez csak a 3. nap végére sikerült. Addig nem kapott a babám semmit, nem támogatják sem a tápszert, sem a vizet... cumit viszont hozattam be neki a 2. napon, mert már nagyon sírt az éhségtől, és ez legalább megnyugtatta.


Bimbóvédőt vittem még magammal, de amikor kérdeztem, hogy ezt hol tudnám sterilizálni, annyit mondtak, hogy elég a csapnál forró vízzel elmosnom.

2014. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy bár nem lett volna muszáj, én hozattam be a babának saját kisruhát, mert az ottaniak eléggé kopottak, elnyűttek voltak, nekünk meg ott sorakozott otthon a szekrényben a rengeteg szép kisruha.

Annyit teendő volt, hogy szólni kellett fürdetésnél a csecsemősnek, aki vitte el a babát, hogy saját ruha van rajta, azt hozzák vissza, valamint mellékeltem a kicsihez a ráadandó rucit is.

2014. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor kifőzöm mielőtt beviszem, aztán meglátjuk :)
2014. jún. 18. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ott fogok szülni, aug 4-re vagyok kiírva. Már összepakoltam mindent, mert nálam koraaszülés benne van pakliban. Én kisruhákat is pakoltam, meg cumit és pelenkát is. Meg kistakarót. A mellszívót és a cumisüveget kifőztem.
2014. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én aug. 1re és én is koraszülés gyanús vagyok:( Bírjuk ameddig lehet!!!
2014. jún. 20. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!