Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik Nyíregyházán szültek:...

Akik Nyíregyházán szültek: házassági anyakönyvi kivonat kell a szüléshez?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem, akik Nyíregyházán a Jósa András Kórházban szültek, hogy milyen régi házassági anyakönyvi kivonat kell a szüléshez? Tényleg nem lehet 90 napnál régebbi? Az eredetit nem fogadják el? Illetve kell még más papírt is beszerezni? Előre is köszönöm!

2014. jún. 22. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!


Nem egészen értem a kérdésed. A húgom is itt szült, és nem házasok a párjával. Mégsem maradt benne a gyerek :)).


Apasági nyilatkozatot tett a párja, és kész.


Nem KELL hozzá házassági anyakönyvi kivonat, egy terhes nő kell hozzá.

2014. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen érthető, hogy ha házasságban születik a gyerek, arra az esetre vonatkozott a kérdésem. :) Ilyen esetben nem kell külön apasági nyilatkozat, hanem a házassági a.k., csak azt nem tudom, hogy nem jó-e az eredeti, ami viszont a mi esetünkben 300 napnál régebbi. Nah mindegy, a legtisztább, ha holnap felhivom a kórházat.
2014. jún. 22. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk elfogadtak a masfel eves kivonatot:)
2014. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nekünk is kb. annyi lesz a szülésre, nem bánnám ha elfogadnák azt,és nem kellene az önkormányzathoz menni.
2014. jún. 22. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is elfogadták az eredetit, majdnem 3,5 éveset.
2014. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor bizakodom. :)
2014. jún. 22. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Most szültem, elfogadják az eredetit. (egy jó tanács, ha mentek szülni vidd magaddal egyből, mert nagyon gyorsan elkészítik a baba iratait)
2014. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2014. jún. 23. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Elfogadják a régebbit is, csak eredeti legyen. Tedd bele a kórházi pakkba, mert szülés után a kórteremben még aznap kéri az anyakönyves, ha munkanap van.
2014. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!