Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor valaki azt írja, hogy...

Amikor valaki azt írja, hogy 10-12 órát vajúdott, és ez negatív élmény volt, és végül nem maradt ereje szinte szülni, annak a vajúdás nagyon erős fájdalmakkal is indult?

Figyelt kérdés
És végig nagyon fájt? Nem úgy van, hogy először gyenge, és fokozatosan erősödik a fájdalom? Mármint spontán szülésnél, nem indítottnál.

2014. jún. 24. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Spontán indult, nem nagyon erős, de azért érezhető és egyértelmű fájásokkal. 10-12 óra után már azért eléggé elfáradtam bennük. 10-20 óra között azt éreztem, hogy elfogy az erőm szép fokozatosan, 20-30 óra között pedig azt, hogy ott fogok meghalni. Szerintem nem csak az erősség nőtt, de az erő is fogyott bennem. Végül nem nekem kellett megszülnöm, császár lett, de erősen kétlem, hogy meg bírtam volna szülni a végén. Semmi erőm nem maradt.
2014. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Az első 3 órában egész jól elvoltam (még viccelődtem is), aztán a következő 5 órában már nagyon fájt (de azt hiszem ezt még elbírtam viselni), és a lehető legrosszabb az utolsó 2-3 óra volt, ez volt az a pont, hogy azt hittem ott maradok.
2014. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Az elején annyira fájt kb. 2 órán át mint az erős menszesz. Utánna egyre jobban fájt, majd egyre jobban, 4 óra vajúdás után annyira fájt, a halált kívántam, nem láttam a végét, hogy valaha is megszületik, lassan telt az idő, fel percenként fájt egy percig annyira mintha valami filmben kínoznának.

12 óra után hiába tágultam ki teljesen, nem jött lejjebb a baba, hiába nyomtam.

A császár egy megváltás volt

2014. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
én 18 orát vajudtam, ebböl körülbelül 8 ora 2 perces fájásokkal telt el. nem adtak semmi fájdalomcsillapitot, se infuziot, amitöl gyorsabban tágultam volna. az utolso 8 ora ugy telt el, hogy már alig voltam észen, eléggé álomszerü volt. ott a férjem, nincs ott. koncentrálok, elenged, lazit, elenged...megprobálok kimenni a wc-re, összehányo magam, majd hasmenés.. a magzatviz folyik. felvánszorogtam az ágyra, növér hoz vizet, kaját..férjem ismét bent van. alszik. koncentrálok. átkerülök egy másik helységbe. festett falak, bakker a szülöszoba neve- sivatag szoba..festett tevék a falon, meg oázis... szolnak, hogy nyomjak..végül 3 nyomással kint volt a kis 4 kg-os babukám. azt hittem nem lesz eröm, de végül csak lett. :) fél cm-es varrással megusztam a dolgot.
2014. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20 orat vajudtam, ebbol az elso 4-5 oraban teljesen jol voltam, nevetgeltem is. Utan egyre erosodtek a fajasok, oxytocint is kaptam. A vegere tenyleg rettenetesen elfaradtam, es iszonyu volt a fajdalom, de osszessegeben nem volt negativ elmeny.
2014. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is 12 órát vajúdtam mindkét alkalommal.

Nálam az volt a gond, legalábbis amitől megkíméltem volna magam ha lett volna rá lehetőségem, hogy rögtön 3 perces fájásokkal indítottam. Akkor még azt hittem hamar meglesz.

No nem így alakult. Túléltem, nem maradt rossz élmény.

Amúgy igen, végig nagyon fájt. A legjobban a kitolási szak előtti percben fájtam, de az már nem tart sokáig.

2014. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
utolso vagyok, 10 ora vajudás után még egy ujjnyira voltam kitágulva..könyörögtem, hogy cisnáljanak valamit..mosolyogtak, hogy nem..minden megy a maga utján, ahogyan lennie kell.
2014. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26 óra volt a vajúdás és a kitolás, nem éltem meg negatív élményként, spontán szülés volt, de az elején a 10 percesek sok ideig tartottak és közbe tudtam pihenni. Nekem nem voltak egyáltalán összeérő fájások.
2014. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Akkor ha a nővérem 11 órát vajúdott,de ebből csak kb 3 volt,amiről azt mondta,hogy na az már nagyon fájt,ettől még 11 órának számít? Mikor kérdezik tőle,hogy mennyi idő alatt szült meg,és mondja,hogy 11 óra,sokan sápitoznak,hogy jaj szegény,az milyen hosszú,ő meg csodálkozik,hogy de ebből 7-8 óra csak olyan volt mint egy sima menses pl.
2014. jún. 24. 16:09
 10/10 babóca0129 ***** válasza:

Szia!


Nekem úgy volt, hogy voltam nst-n. Ott semmi fájás és nagyon jól voltam, de már a kiírt időponton túl voltam. Az nst után a doki nagyon óvatosan megvizsgált és annyit mondott zárt vagyok. Így haza jöttem. Aznap délután fél 3-kor bentem be a kórházba. Ugyan is itthon elkezdődött. Először elmenet a nyákdugóból egy kicsi. A fájdalom elviselhető volt és fokozatosan erősödött. Aznap még csak 1,5 ujjnyira voltam nyitott. Még másnap is. Szóval hosszú volt a vajúdásom, de megérte. Van egy gyönyörű kislányom. :)

2014. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!