Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek kipróbáljam...

Szerintetek kipróbáljam milyen a vajúdás? (dönthetek)

Figyelt kérdés
Téraránytalanság miatt lesz császárom? Ma beszéltem a dokival, azt mondta a következő viszgálatig döntsem el szeretnék-e 1-2 órát vajúdni és úgy császároz, vagy pedig egyből műtő. Első terhességem nem tudom hogy döntsek :) szerintetek?
2014. jún. 19. 20:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
A baba érdekében vajúdjál. Ő a fájások alatt készül fel a születésére. Olvass utána, nem tudom szakszerűen elmagyarázni, de így van.
2014. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De a kiírt időpont előtt hogy indítják be a szülést? Ez nem veszélyes?
2014. jún. 19. 20:47
 3/32 anonim ***** válasza:
43%
Nem értek hozzá. Ha van valami jelentősége (baba számára, tej beindítás, akármi), akkor igen. Ha ilyesmi nincs, én kihagynám. Annyira nem nagy élmény, hogy szétszakad a belsőd. Kérdézd meg erről az orvost.
2014. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
30%
Fájásokat mindenképp produkálnia kell oxitocinnal, különben sokkot kaphat a gyerek. Úgy van ahogy az első írta, a fájásokkal készül fel a születésre.
2014. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy kell oxi. Belőlem egyszerűen kivették a babát és nem kapott sokkot természetesen. Semmi baja nincs, 10-es apgarral született. Ettől függetlenül nem mondom, hogy te ne vajúdj. Nekem nem volt választási lehetőségem.
2014. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azt nem értem, hogy ha ez KELL a babának, akkor miért hagyják a kérdezőt dönteni? Ha kell, ha elengedhetetlen, akkor az orvosnak fel sem kellett volna tennie ezt a kérdést. Nem is értem, miért kell ilyen terhet rakni a szülő nőre…
2014. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15%
Olvass utána utolsó!
2014. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy kell,gondolod amikor valakinek sürgősségi császára van mert mondjuk leszakadt a méhlepény (ismerősöm járt így ) vagy balesetben meghalt az anya és mentik a kicsit akkor még oxicotinozgatnak meg vajúdgatnak?Nyilván nem!Anyámnak is tervezett császára volt velem,elfolyt a magzatvize,és vitték műteni,azt se tudja milyen a fájás.


Amúgy kérdésre válaszolva,vajúdtam 11 órán át,ha nem lenne muszáj többet köszönöm nem kérnék belőle.

Az orvosod nyilván tudja mit lehet és mit nem,nem választhatnál,ha veszélyeztetne.

2014. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
66%
nem kell es nem elengedhetetlen, ha a baba vagy anyuka elete a tet akkor ott nincs ido varni a fajasokra. De ezek a babak sokkal sirosabbak, sokkal nehezebb nekik az elso nehany nap, tobb a gond veluk. Ezt egy noverke mondta nekem a szuleszetrol, aki a babakkal foglalkozik. Kikapjak oket a meleg helyrol minden jel nelkul, nem tudnak felkeszulni. Ha nekem kellene dontenem en szeretnek egy kicsit vajudni, mondom ugy, hogy egyet mar szultem, tudom, hogy nem leanyalom.
2014. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
Cáfolom,leszakadt lepényű barinőmnek álom gyereke volt,és jó magam is olyan voltam,hogy semmi gond sem volt velem,anyum nem is tudott soha semmi gondnál tanácsot adni mindig azt hajtogatta csak "neked ilyen nem volt" utolsó előtti voltam.
2014. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!