Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány óra ami még "normálisnak"...

Hány óra ami még "normálisnak" mondható a vajúdás alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam már ilyet is- olyat is, de leginkább azt hallom hogy 15-16 óra vajúdás után szinte automatikusan császároznak. Van pár ismerősöm aki ugyanígy járt, persze olyan is aki 15 óra után már maga kérte a császárt, mert már annyira fájt neki. Visznt olvasok olyat is (főleg akik régebben szültek), hogy akár 24-36 órát vajúdtak és simán szültek utána, nem volt semmi baj. Szóval a kérdés leginkább azoknak szól akik már szültek és hosszabb ideig vajúdtak és végül császár lett a vége, azoknál mennyi időt "vártak" a vajúdással?
2014. máj. 22. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Majdnem 30 órát vártunk. Nincs egy éve. Én kértem a végén a császárt, mert már nem bírtam tovább. Már előbb is felajánlották, de én meg akartam csinálni. Nem sikerült.
2014. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia, igaz én nem császárral szültem, de az orvosom azt mondta, ha 12 óra alatt nem születik meg természetes úton, akkor császárral fogja kivenni a babát, mert normál ütemben ennyi idő alatt tágul ki a méhszáj úgy, hogy megszülethessen a baba. Utána már én is és a kicsi is nagyon el leszünk fáradva, ő nem kockáztat.

Barátnőmet hagyták másfél napig "vajúdni", utána vákuummal kellett kisegíteni a babót, mert nem volt ereje kitolni. :( ez sem jó. A 15-16 óra reálisnak tűnik. A vajúdás intenzitásától nagyon sok függ, hogy mennyire szedi ki az ember energiáját a végére...

2014. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16 órát vajúdtam, simán szültem fel sem merült a császár. Nővérem 26!! órát szenvedett és ott sem merült fel, pedig a baba még be is szorult a szülőcsatornába :/
2014. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyon félek a császártól, bele se merek gondolni abba hogy műtsenek. Még egy vérvételtől is pánik rohamot kapok, szeretnék minél kevesebb "beavatkozást", még az oxitocint se szeretném, de ahogy olvasgatom már mindenkinek szinte benyomják...nekem ezek már annyira erőltetett dolgoknak tűnnek, félek hogy nem fognak nyugodtan hagyni vajúdni/szülni.:(:(. És tudom ha mondjuk nincs bajom és a doki 15 óra után azt mondja, hogy na akkor most császár akkor az lenne utána az agyamba, hogy mi van ha már csak 1 órát kellett volna várni...stb...nem tudom mennyire érthető az aggodalmam, de nagyon félek ettől az egész kórházasditól. Maga a terhesgondozás is túl van bonyolítva és sokszor semmi rendszer nincs benne, megy a fejetlenség:( félek a szülés is "erőltetett menet" lesz ahol majd mint a katonaságba minden megmondanak mikor, hogy, mit csináljak..:(
2014. máj. 22. 13:18
 5/18 anonim ***** válasza:
19 órát vajúdtam, de sikerült simán megszülni a fiamat. A császár fel sem merült.
2014. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, válassz egy jó dokit, akiben megbízol és elmondhatod neki az aggodalmad! Megértelek, mert annyi mindent mondanak, írnak össze-vissza...

2-es voltam.

2014. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ismerős pár hónapja vasárnap reggeltől hétfő estig vajúdott, nem lett császár, mindketten jól vannak.
2014. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11 órát vajúdtam, az utolsó 1-2 órában sírva könyörögtem a császárért. Meg is csinálták. Egyáltalán nem bántam meg, pár nap(!) alatt teljesen felgyógyultam belőle. Akikkel egy napon szültem, még a gátsebükkel kínlódtak, én meg az összevarrt pocakommal szaladgáltam a folyosón.
2014. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23 órát vajúdtam, de egyáltalán nem említették a császárt. Még oxi se volt bekötve, akkor mondta már a szülésznő,hogy ezt ő már nem bírja tovább nézni, beköti az oxit!! Nehezen tágultam, pedig második gyerek volt. Na ekkor végszóra eltűnt a méhszáj és így ki tudtam végre nyomni a babát. Nem kellett az oxi, simán megszültem és nem lett baj!!
2014. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53órát vajúdtam, az utolsó 6órát a szülőszobán, végül meg kellett császárázni,kiderült,hogy nem elég,hogy nagy baba, rosszul feküdt és sehogyan sem tudtam volna megszülni.
2014. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!