Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki kifejezetten...

Van itt olyan aki kifejezetten azért nem akart gyereket, mert rettegett a szüléstől, és a fájdalomtól, de ez régebben volt, és azóta már van gyereke?

Figyelt kérdés

Annyira rossz volt (fájdalmas) amennyire gondoltátok, vagy rosszabb? Elviselhetőbb?


Minden tapasztalat érdekel!!


2014. jún. 25. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen érzésem, hogy ezért nem akarnék babát, de annyi rémsztorit olvasni neten, hogy minden szörnyűségre felkészültem lélekben, de a szülésem mindenféle borzalom nélkül zajlott, egyáltalán nem rossz élmény, persze fájt meg hosszú volt, de nem volt elviselhetetlen egyáltalán.
2014. jún. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Rám ez teljesen igaz :) Rettegtem a szüléstől, mert fájdalmas stb. szóval ami körül lengi a terhességet az mind ilyesztő volt nekem.

Azóta már szültem :) És igen nagyon nagyon és annál is jobban fáj a szülés, de ki lehet bírni, ha valaki belehal az nem a fájdalomba. Belehalni meg manapság sajnos sokmindenbe halnak bele emberek amibe nem kéne, pl mandulaműtét... hány ilyen riport volt régebben a tv-be.

Én azt mondom amíg ennyire féltem nem is voltam kész a gyerekvállalásra, persze nem tudtam elképzelni az életem gyerek nélkül, de nem voltam érett.

Szeritnem ha ennyire félsz te sem vagy kész rá. Amúgy hidd el nem ezek lesznek a gondok :) én már tudom. Sok mindentől féltem, de aztán teljesen más dolgok voltak a terhességem alatt amikre nem is számítottam. A szülésem rettentő gyors volt!!!!! Tényleg! De nyilván fájt, de legalább már mindjárt a legdurvább fájásokkal kezdtem :) előtte nem éreztem semmit, csak elfolyott a magzatvíz.

Szóval ott a szülőágyon, sokkal fájdalamasabb volt a vajúdás, mint valaha elképzeltem, de a kitolás annál is rosszabb volt. De mint írtam ki lehet bírni!!!!!

Szóval hidd el a terhesség, szülés, gyereknevelés, gyerekvállalásban nem a szülés a központi kérdés :)

2014. jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem, de egy idő után a baba utáni vágyam erősebb lett a félelemnél. Mindenféle rémtörténetet hallottam én is. Viszont mikor már terhes lettem, már nem féltem. Próbáltam arra gondolni, hogy akik ott lesznek orvos, szülésznő azért vannak ott, hogy segítsenek. És végül nem mondom, hogy nem fájt, mert persze igen, de sokkal jobb volt, mint gondoltam.
2014. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

en meg a terhessegtol is feltem.mert felek a hanyastol..feltem h vegighanyom az elso 3honapot.na a szulesrol ne is beszeljunk.

aztan pont egy eve teherbe estem.minden reggelem rettegesben telt.pluszban hozzajott h most mar a baba miatt is aggodtam.en amennyire lehetett felkeszultem.legalabb tiz konyvet elolvastam a szulesrol,bujtam a netet.megneztem az osszes letezo videot.csaszar,sima szules..mindent.lehet ez nem jode tudni akartam mi var rank.volt fogadott orvosom,szulesznom es dulam is.plusz a parom.mindenki tudta mennyireparazok ezert ugy alltak hozzam.batoritottak stb.es egyik este eljott az ido.valahogy felporogtek az esemenyek.itthon vajudtam 9otat bementunk ott volt meg 3ora .burokrepesztes es kitolas.na a kitolas az nekem is borzalmas volt.mintha leszakadna az egesz alfelem.a vajudas se volt egy àlom.es a mai napig n hiszem el h megcsinaltam mindenfele fajdalomcsillapito nelkul.(ja mert azzal vigasztaltam magam h majd kerek edat)ma mar negy honapos es neha komolyan visszavagyom a szuloszobaba h ujra atelhessem.:-)(na azert par evnek el kell telni h vissza is menjek)

2014. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az lemaradt h vegul meg hanyingerem sem volt.es azon kvul h egy vizilo lettem semmi panaszom nem volt.
2014. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindig akartam gyereket de azt mondtam,hogy én biztos nem szülök! És igen a fájdalom meg leginkább a vérvételek/injekciók miatt. Rettegek a tűtől. Képes vagyok elájulni a látványától. Azt gondolom nincs nagy fájdalomtűrő képességem.

Aztán 22 évesen rám jött /persze komoly kapcsolatban/ ,hogy milyen jó lenne egy baba! És be is vállaltam. :)

Végig a terhesség alatt féltem a szüléstől. Mikor elfolyt a magzatvíz még a fenekem is reszketett úgy mentem be a kórházba.

De nagyon szerencsésnek mondhatom magam. Első baba, magzatvíz elfolyástól 4 óra múlva már a kezemben volt. Persze fájt a szülés meg nekem a varrás is de nem volt vészes így visszagondolva. Akkor persze úgy gondoltam,hogy nem fog kiférni az a baba meg nem bírok ki még egy tűszúrást de utólag komolyan úgy gondolom szerencsés vagyok. :)

2014. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet nyálasan hangzik, de:

Nehéz szülésem volt, nem bújt ki a baba fél nap után sem, végül megcsászároztak (ettől még jobban féltem mint a sima szüléstől). Nem volt jó, na.

De már egyáltalán nem érdekel! 4 éves a lányom, és hihetetlen érzéseket váltott ki belőlem, hihetetlen felelősség, hihetetlen boldogság és szépség.

A szüléstörténetem ebben az egészben egy kis semmi pötty.

Nem azt mondom, hogy érdektelen lenne a szülés, és nem hagy emlékeket maga után, de már pont nem ez számít. Hanem az számít, hogy ott van neked egy szuper kis emberke. Tényleg csudi jó!

2014. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem a szüléstől. Mikor még csak terveztük már mondtam a páromnak, hogy intézzük el, hogy császár legyen, nem akarok szenvedni. Sokat vártunk a babára, talán a félelmem miatt, de összejött. Akkor megváltozott bennem valami, imádtam terhesnek lenni, imádtam a pocakom (mai napig hiányolom). Hát igen, ez egy más állapot.:-) A doki felvetette a császárt az alkatom miatt, de addigra már ezt is másként láttam. Természetes úton akartam szülni, és sikerült is. Tudatosan készültem, utánaolvastam, videókat néztem. Félelem nélkül mentem szülni, tudtam mi vár rám, jó kezekben leszek. Nagyon gyors és könnyű szülésem volt. Vajúdástól szülésig 5 óra. Ebből egy volt nagyon fájdalmas, azt hittem szétrepedek. A kitolás nekem nem volt olyan rossz, örültem, hogy nyomhatok.:-) Fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig a szülést, ami életem egyik legszebb eseménye lett. Bármikor újra végigcsinálnám.:-) 2,5 hónapja szültem.
2014. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem féltem a szüléstől,tisztában voltam vele,hogy nyilván fáj,amikor egy kisbaba jön kifelé belőlem,de ettől még sose mondtam volna le róla. A szüléssel nem volt semmi gond,volt benne fájdalmas rész,de közel se olyan,jaj bár meghalnék,meg hogy ennél nagyobb fájdalom nem létezhet,meg hasonlók.
2014. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 2.-rol hallani sem akartam, olyan kegyetlenul fajt az elso. Vegul a ferjem nem hagyott beken, bevallaltam a masodikat, de uj orvost es uj korhazat kerestem. Az orvosom egy isten, a szulesznom egy angyal lett... Olyan szulest biztositottak, amirol almodtam. EDA- val szultem szinte nulla fajdalommal. A kitolasi szakaszban az volt a legnagyobb bajom, hogy egyik labamat huzta a gorcs a kitamasztastol :). Az orvosom ezt is megoldotta a nyakaba vette a labam, hogy egyenesen legyen es elmuljon a gorcsoles. Szulesztes kozben meg erre is figyelt. 4 ora alatt lett meg a lanyom, 4 db nyomas utan. Kozben vegig beszelgettem es sztorizgattunk a ferjemmel, es az alkalmazotakkal.
2014. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!