Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire fájt a szülés?

ReniAdam kérdése:

Kinek mennyire fájt a szülés?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok. Első babámat várom, így nem tudom mire számítsak. Szeretnék felkészülni mindenre. Arra lennék kíváncsi hogy kinek melyik szakasz volt a legrosszabb? Nagyon fáj a szülés?

2014. jún. 30. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Még a nagyonnál is jobban fáj
2014. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

én meg nagyobbra voltam felkészülve


nagy fájdalomnál az agy termel valamit, amivel könnyebb lesz.

nekem a vajúdás volt elviselhetetlen

2014. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
amit el tudsz képzelni,azt szorozd meg vagy 10-el és még attól is jobban. én erre készültem. és tényleg mindennel összehasonlíthatatlan, s a végén már azt hiszed itt a világ vége, császárért könyörögsz. de fel kell rá készülni fejben. mondogasd magadnak,h. igen,fájni fog,méghozzá rohadtul, de minden fájással ahhoz leszek közelebb,h. a gyermekemet tartsam a kezemben! ha apa bent lesz veled,kérd,h. két fájás közt beszéljen arról,milyen jó lesz együtt,ha vége,h. erre vártok már 9 hónapja.. stb! én ilyenekkel tuningoltam magam. és nem is fájt annyira,mint amennyire készültem rá ;)
2014. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Már írtál hasonló kérdést :)Nyugi,bár sokan fognak riogatni,hogy milyen rettenetesen fájt nekik,a tiéd nem feltétlenül lesz olyan. Sőt rengeteg nő semmi borzasztót nem talált benne. Nekem a vajúdás nagy része olyan volt,mint a mensis hasfájás,csak a kétpercesek fájtak jobban. De abba sem akartam belehalni. A kitolásnál nagyon erős feszítést éreztem,mintha égne a hüvelyem,nem volt éppen kellemes,de közben lefoglalt hogy szüljek :) Az egész 8 óra volt a kórházban,ebből az utolsó 3 volt húzósabb. Ne félj,nem lesz gond :)
2014. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az ha nem tudod hogy mire számíts :) . Nekem a burokrepesztéstől kezdődően fájt a legjobban mindent összevonva! Reggel 7körül kezdődött és este 23óra körül mentem be a kórházba 2-3perces fájásokkal addig itthon tettem vettem ,doki csak csodálkozott :)! 00óra körül repesztettek burkot és 01:26ra meg lett a fiam ,első baba! Kitolás is fájt de nem annyira mint az indítás utáni vajúdás. Hozzá kell tennem hogy az eda bekötése is fájt számomra de lehet csak azért mert gerincferdülésem van és nem találták a bekötés helyét. Repedtem is ,vágtak is de azt egy leheletnyit sem éreztem meg ,akkor tudtam hogy vágtak amikor a doki betolta a varrókészletét ,pedig a gátmetszéstől féltem a legjobban :) 1mp-re sem néztem le szülés alatt!!! Mivel nem jó helyre nyomtam a végén így kikönyökölték a fiamat nyomás közben ,na ez az ami fájt ...utána 3-4napig olyan volt mintha gyomorszájon rugdostak volna. Nagyon fáj a szülés,de kibírható! :) akkor azt mondtam hogy soha többet,de így 10hónap elteltével újra szülnék!
2014. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Én elhiszem,hogy van olyan akinek rettenetesen és annál is jobban fájt. De miért kell úgy előadni,mintha ettől a világ összes szülése csak olyan lehetne,és mindenki majdnem belehalna? Attól hogy te igy érezted,még nem csak olyan lehet egy szülés. Csak a kérdező fog rettegni innentől a hátralévő hetekben.
2014. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fáj, erre fel kell készülni, de túllehet élni jópáran túléltük. Nem kell rettegni, de nem is kell abba a hitbe ringatni a kérdezőt, hogy nem is fáj az annyira, mert de igen, iszonyúan fáj. Nekem a vajúdás is nagyon fájt és mivel a kitolásom 3 órásra nyúlt, így az is. De mint írtam túlélhető és az egyetlen fájdalom, aminek van értelme.
2014. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
a kérdező azt akarja megtudni,nekünk,válaszolóknak milyen volt szülni. mivel mása helyett még nem szültem,így csak a sjaát tapasztalatomat tudom leírni. a kérdező pedig biztgosan tudatában van annak (amit le is írt),h. minden szülés más,mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége. csak már a finishben van,ilyenkor mindenki tapasztalatokra kíváncsi.
2014. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
így van! minden tapasztalatra kíváncsi vagyok, a szülés folyamatára a fájdalmakra. szerencsére nem vagyok ijedős. :) jobban várom hogy szüljek, mint amennyire félek a fájdalomtól, de szeretnék felkészülni rá, hogy milyen lehet.
2014. jún. 30. 16:42
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Az a "jó" a szülésben, hogy teljesen egyedi fájdalom, nem tudod mihez hasonlítani. Ezért hiába írja le az ember, hogy százszor jobban fáj mint pl egy durva menstruációs fájdalom, mert tök más. A vajúdás JÓ fájdalom, minden egyes összehúzódás előre viszi a folyamatot, ezért én pl örültem mindegyiknek, akkor is, amikor már csak arra volt energiám, hogy kibírjam fájás végéig :). Ott van egy kis pihi, ez is jó (pl jobb mint egy egész napig tartó folyamatos fejfájás). Amikor meg már elindul valóban kifelé, és úgy érzed, szétszakad odalent mindened, onnantól már nem kell gondolkozni, mert elvisz a természet ereje és csak arra koncentrálsz, hogy segíts a babának megszületni. A "tűzgyűrű" is egy érdekes érzés, és nagyon találó kifejezés, amikor a feje feszíti a gátat épp mielőtt kibújna.


Melyik volt a legrosszabb? Nem mondanám rossznak egyik részét sem, pedig én sokáig vajúdtam (az elsővel 14, a másodikkal 38 órát). Talán a kitolás előtti percek a legkellemetlenebbek, amikor már jön az inger, de még nem simult el a méhszáj, és 1-2 fájást el kell engedni nyomás nélkül - de az is már olyan, hogy kibírod, mert tudod, hogy még egyszer lesz rossz, utána lehet nyomni.


Szóval a szülés fantasztikus élmény, kívánom hogy tudatosan sikerüljön rákészülni, nem a rossz részét megélni, hanem a szépségét!


2 gyerekes, 30h km, aki alig várja már, hogy megint szülhessen :)

2014. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!