Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetes kismama vagyok....

38 hetes kismama vagyok. Méhszájam egy ujjnyira van nyitva. Pénteken töltöm a 39 hetet, a dokim burokrepesztéssel indítaná a szülést, semmilyen különösebb oka nincs, csak hogy már elég érett a baba, hogy kijöjjön. Nem tudom, hogy bele menjek-e?

Figyelt kérdés
Első babámat mindenféle indítás nélkül szültem. Félek, hogy itt máshogy lesz, ha burokrepesztéssel indul a szülés. Véleményeket szeretnék, hogy akinek volt ilyen az mennyiben más. Köszi
2014. júl. 8. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem bízol a dokidban? Ő látja mennyire érett a lepény, ellátja -e a babát.

Inkább szülesszen meg, mint hogy valami baj legyen.

Valamennyire már nyitva lehetsz, mert csak akkor tud burkot repeszteni.

Abszolút nem fáj, olyan mintha elfolyna a magzatvized spontán otthon, majd jönnek a fájások...

2014. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hát, ha más ok nincs,csak hogy akár már kint is lehetne, akkor én azért meggondolnám. az a legjobb, ha természetes módon indul meg a szülés. a baba jönni fog, ha elérkezik az ideje. én a helyedben beszélnék az aggályaimról a dokival. ha tényleg ez lenne a jó, akkor mondjon több indokot, győzzön meg téged.
2014. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én hagynám a természetre

nem értem miért kell beavatkozni, ha nem indokolt, ja hogy ő vezesse le, ő kapja a lét, egyes orvosok meg arra mennek, hogy pár óra alatt meglegyen, ne húzza az idejüket.


csak a 42. héttől számítana túlhordásnak.

2014. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy türelmetlenül várod már a végét és a kisbabád érkezését, de én nem egyeznék bele a helyedben. Szerintem max a dokidnak lenne kényelmesebb ha most szülnél... Minden nappal csak erősödik a baba odabent, 39. héten még minek közbeavatkozni ha egészségügyileg semmi nem indokolja?
2014. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Semmivel nem vehetne rá engem a doki bármiféle beavatkozásra, ami nem szükséges.

Nem megy véletlenül szabadságra hamarosan és azért akarja?


A természet tudja, mikor kell jönni annak a babának 38-39 hetesen még csak nem is beszélhetünk arról, hogy túl soká lenne bent.

Mivel nem első baba, az sem gond, ha nagyobb a mérete, meg tudod azt szépen szülni.


Én nem egyeznék bele.


Szerencsére az én dokim természetesség párti, így nála ez fel sem merült soha.

Harmadik babával babával viszont a kórházi protokoll miatt befektettek a betöltött 41. héten.

A főorvos (nem az én orvosom) megvizsgált és kérdezte, hogy mit szólnék egy burokrepersztéshez, mert szerinte akkor hamar meglenne a baba. Én nemet mondtam. 3 nappal később spontán indult a szülés, 1 óra 40 perces gyönyörű szülés volt (a baba pedig 4 kg feletti, de könnyebb volt így is megszülni, mint a kisebb súlyú babáimat)


Persze mivel saját orvosod, így nehéz lehet "ellenállni", de azért arra biztatlak, hogy mielőtt bárhogyan is beavatkozik, kérdezd ki, és magyarázza el neked (elfogadható módon), hogy miért csinálja amit csinál.


Legjobbakat!

2014. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az ugrott be,hogy biztos nyaralni megy.... Ha nem indokolja semmi,túlérett lepény stb. akkor én nem engedném.
2014. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is így gondolom, hogy minek beavatkozni, ha nem muszáj.Nem megy szabadságra, éppen ügyelni fog aznap, gondolom így kényelmesebb, mint ha az éjszaka közepén hívnám. Egyébként maximálisan megvagyok az orvossal elégedve, az első babát is nála szültem és nagyon jó szakember, csak most ezzel a burokrepesztéssel elbizonytalanított.
2014. júl. 8. 14:18
 8/14 anonim ***** válasza:

károkat nem okozna az biztos

de hagy örüljön még a baba

2014. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor mégiscsak a maga kényelme miatt akar indítani. :(
2014. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok, akkor kell bemennem, amikor a 39. hetet töltöm. Most 2 ujjnyira vagyok nyitva. Az első babámmal elfolyt a magzatvizem 38 hetesen, rá 24 órára született meg.

Most azt mondta a doki, hogy majd megnézi a méhszájat, és ha alkalmas rá, akkor megindítja a szülést. Nekem is vannak aggályaim, a legjobb lenne, ha pont akkor indulna be magától, amikor amúgy is mennem kell.

2014. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!