Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül egy átlagos...

Mennyibe kerül egy átlagos állami kórházban a külön szoba?

Figyelt kérdés
Nem akarnék fogadott orvost, sem külön fizetni a szülésért, hisz van tb-m. Egyedül, amihez ragaszkodnék, hogy olyan helyen szüljek, ahol -természetesen díjazás fejében- biztosítanak külön szobát. Nem akarok más nőkkel egy helyiségben lenni.
2014. júl. 9. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
10-15 ezer körül.
2014. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Éjszakánként, vagy összesen?
2014. júl. 9. 13:13
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy minden kórházban van ilyen szolgáltatás.

Az Uzsoki kórházban igen.

Itt az egy ágyas szoba éjjelenkénti ára kb. 10 eFt- viszont semmi garancia nincs rá, hogy amikor te szülsz, akkor szabad is (mert nem éppen egy előtted 2 órával szült nő foglalta el).


Mi is úgy készültünk, hogy szívesen igénybe vennénk ilyen szobát, de amikor szültem, akkor már éppen foglalt volt- így 3 ágyasba vittek, mert ott volt hely.


Nem háborodtam fel, tudtam, hogy ez ezzel jár.


Más nők is emberek- egy helyiségben vagy más nőkkel vérvételen, fehérneműboltban is- egy két igencsak durva kivételtől eltekintve azért kibírható ez a pár nap.


Amennyiben ettől extrább ellátást szeretnél, a dr. Rose és a Róbert magánkh. szolgáltatásait ajánlom- az viszont esetedben rossz hír, hogy a TB-d nem fedezi az ottani extra szolgáltatásokat.

2014. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A Szent Imrében szültem néhány hete. Én is privát szobát szerettem volna, de foglalt volt.

Macerás szülésem volt, jelentős vérveszteséggel, két napig azt se tudtam, hogy merre vagyok arccal.

A szülésznőt a szülést követően kérdezgettem is, hogy van-e hely az egyágyasokban, de nem volt.

Viszont valahogy elintézte, hogy kétágyasba tegyenek és ne kerüljön mellém senki, amíg ott vagyok. Így tulajdonképpen egyedül voltam ott 4 napig.

2014. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem a világ közepén, Budapesten élek, hanem vidéken, nekem a Markusovszky kórház lesz az elsődleges opció Szombathelyen. Majd addig megérdeklődöm, ott milyen lehetőségek vannak.

Lehet, hogy emberek mások is, de én ódzkodom idegenekkel egy helyiségben tartózkodni, főleg aludni. Ráadásul pontosan tudom, hogy 20 kismamából 17 cigány. Egy kolléganőmnek "kellemes" tapasztalata volt egy ilyen koszos nőszeméllyel egy helyiségben lenni (hát még, mikor megjöttek a rokonai), Isten mentsen meg attól, hogy úgy járjak, mint ő!

2014. júl. 9. 13:20
 6/18 anonim ***** válasza:
Jól írta az első 10-15 ezer ft és igen naponta ennyi nem 3-4 napra. És tényleg mázli kell hogy szabad legyen a szoba.
2014. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Pont szombathelyi vagyok :) ha felméz a kórház honlapjára le vannak írva az árak. :) 35hkm
2014. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6os 7es voltam. Hány hetes vagy? Mire vagy kiírva?
2014. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Csak hogy lásd milyen rendes vagyok :)

2014. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi, szombathelyi kismama! :)


Ennyit nekem megér a nyugalmam, mások ennek sokszorosát adják hálából az orvosnak. Én annak egy fillért sem fogok, az a dolga, hogy levezesse a szülést. Azért fizetek, ami extrát igénylek, azaz a szoba, a többit fizesse a tb, nem a semmiért vonják tőlem.

2014. júl. 9. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!