Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül egy átlagos...

Mennyibe kerül egy átlagos állami kórházban a külön szoba?

Figyelt kérdés
Nem akarnék fogadott orvost, sem külön fizetni a szülésért, hisz van tb-m. Egyedül, amihez ragaszkodnék, hogy olyan helyen szüljek, ahol -természetesen díjazás fejében- biztosítanak külön szobát. Nem akarok más nőkkel egy helyiségben lenni.
2014. júl. 9. 13:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én Jászberényben szültem, 10.000/éj volt a szoba. Azt azért tudd, hogy ezeket a szobákat elsősorban azok kapják, akiknek van orvosa, szülésznője. Persze ezt így leírva sehol nem találod, de így van. Biztos, hogy van kivétel, de ha van 2 nő aki szeretné ezt a szobát és az egyiknek van orvosa, a másiknak nincs, akkor nem nehéz kitalálni, ki fogja kapni, a másikkal pedig közlik, hogy sajnos éppen foglalt.
2014. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Annyira azért ne éld bele magad, hogy lesz szoba. Elég sokan szeretnének VIP szobában lenni, legtöbbször foglalt, és hamarabb "berakják" azt, akinek a fogadott orvosa beszél a nővérekkel.

Két gyerekünk van, pont mindegyiknél foglalt volt mindkét szoba. Az elsőnél előtte való nap szült a nő, a másodiknál 2 napja volt benne. Amikor kiköltöztek, felajánlották nekem, de akkor már úgy gondoltam, erre az egy napra már nem szeretném.

2014. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én Kecskeméten szültem ügyeletes dokinál (egyáltalán nem bántam meg) és szerencsére volt VIP szoba üresen. 5000 Ft/éjszaka. Nagyon megérte a saját WC és zuhanyzó. Én csak ezért kértem.
2014. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
én 10 ezerért voltam éjszakánként, viszont kb. 2 ilyen szoba van csak ott, ahol szültem. És még akkor is mák kell hozzá, ha van orvosod, szülésznőd, mert elég sokan akarnak külön lenni.
2014. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért nem biztosítanak több szobát? Szerintem teljesen megérné, mert fizetnének még kétszer ennyit is érte.
2014. júl. 9. 18:39
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért nem biztosítanak, mert ahhoz teljes átépítés kellene, vagy legalábbis bővítés. Erre nincs pénze az intézményeknek.
2014. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert ezeket a szobákat sok helyen (nem mindenhol persze), cégek adományként építik és a saját termékeikkel szerelik fel, erre a kórházaknak nem igazán van pénzük és azért egy multi sem fog 10 szobát csak úgy adományozni, mert ez igen sokba kerül ám (tudom, a férjem az egyik legnagyobbnál pont ezzel foglalkozik). Például Jászberényben az Electrolux alakította ki, Hatvanban a Samsung.
2014. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2013 augusztusában szültem a Bp.-i Margit Kórházban, 6.000 ft / nap volt a szoba. Szeptembertől a duplájára emelték.
2014. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!