Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyenek a tapasztalataitok a...

Milyenek a tapasztalataitok a szombathelyi szülészetről mostanában szült kismamák? 40 hetes km

Figyelt kérdés
Sajnos (?) az ügyeletes dokinál kell szülni, hacsak nem programozott császárról van szó.Ezért érdekelne...
2010. jan. 7. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem a saját dokidnál szülsz, szerintem nem gáz, mert sok kedves orvos van. Én pl. Barabás Józsefnél (ő eléggé új) szültem, amúgy a Petky doktornőhöz jártam. A szülésznőkön sok múlik, leginkább ők vannak ott úgyis. A vajúdás kezdetén egy Kinga(?) nevű volt ott, ő annyira nem volt szimpatikus, de a végén, aki nagyon sokat segített, Marcsinak hívják.


Ha van bármilyen ismeretséged, protekciód, ajánlom, vedd igénybe, mert akkor sokkal segítőkészebb mindenki.

2010. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is a Petky doktornőhöz járok, ill. 2szer nála szültem, de sajnos már nem ügyel aug. óta :(

Te mikor szültél?

Apás szülés volt?

Tényleg jók az új szülőszobák?

Köszi a választ!

2010. jan. 7. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is nem rég szültem. A protekció tényleg sokat számít. Amíg nem tudták, hogy a párom egészségügyis nem igazán foglalkoztak velem, utána már a seggem is kinyalták.

Az én dokim a kórházba volt az ultrahangon mikor szültem és feljött, megoldotta. Nálam inkább a doki segített sokat, nem a szülésznő.

A szülőszobák nagyon jók! Bár én semmit nem használtam, inkább csak sétálgattam és zuhanyoztam sokat!

Nálunk apás szülés volt! Nagyon sokat segített a párom.

Ha van valami kérdésed nyugodtan kérdezz!

2010. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly májusban szültem.Dr Horváth Boldizsárhoz jártam és szerencsém volt,mert aznap amikor bennt kellett maradnom a kórházban pont Ő volt ügyeletben.Szerintem Ő az egyik legjobb orvos.Szülésindítást végzett,de császár lett a vége.Nálam is egy Kinga nevü szülésznő volt,de nagyon aranyos volt.Én szülés elött konkrétan rákérdeztem a főorvosúrtól,hogy megoldható lenne- e,hogy Nála szüljek.Azt mondta megpróbálja megoldani.Amúgy,ha munkaidőben szülsz ott lehet Veled a dokid.A csecsemőrészleg nem a legjobb.(1 napot ott töltöttem)Mi kivettük a vip szobát,így a férjem is velem volt abban a pár napban.Nagyon sokat segített.
2010. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A csecsemős részleg tényleg nem túl jó. A szobák egész tűrhetőek, de a wc-k, mosdók nincsenek rendesen takarítva, mikor én voltam, még kézmosó sem volt (mert hogy nem volt rá pénz állítólag) viszont mindkét wc-n két teljes napon át ömlött a víz (arra viszont volt pénz, ezek szerint.) A babák terme eléggé huzatos, mivel egy ilyen kis fiók-szerűségen keresztül lehetett őket ide-oda gördíteni, azon keresztül meg járt a levegő. (Az én babámnak rendesen lobogott a haja, olyan huzat volt.)

A csecsemős nővérek közül a fiatalabbak kedvesek, lehet őket kérdezgetni, az idősebbek közt volt egy-kettő, akiket jobb volt elkerülni. Majd rájössz, kiket :)))


A VIP-szobákkal kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de ha valaki először szül, azért jó, ha nem egyedül van; a többi tapasztaltabb anyuka sokat tud segíteni (többet, mint némelyik nővér.)


Van pár kérdés & válasz ezen az oldalon, nagyon sok véleményt találsz, ha szétnézel. A többség nem túl jó, készülj fel :))) De általában csak 3-4 napot kell ott tölteni. Szülés után az ember csurig van hormonokkal, én is egy csomó mindent a lelkemre vettem, utólag már csak legyintek.


Azt tudom még tanácsolni, hogy ha kérdésed van a szoptatással, pelenkázással kapcsolatban, Te magad járj a nővérek nyakára, mert maguktól nem tartanak "bemutatókat", de arra készülj fel, hogy mindenki mást fog mondani.

2010. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak Te mikor szültél?Mert amikor én voltam ott akkor is ömlött a wc-ben a víz.Elég érdekes.Vagy egyidőben szültünk vagy állandóan folyik ott a víz :-)))

Utolsó elötti voltam.

2010. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

:))

Szia, 2009.07.28-án este. Te?

Kingát valószínűleg műszak végén kaphattam el, és arra már, gondolom, le voltak amortizálva az idegei.

2010. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én sajna nem.Május 22-én du szültem.Hát akkor ezek szerint ott mindig ömlik a víz :-))
2010. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!