Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhes vagyok, fogadjak...

Szefcsekné Piroska kérdése:

Terhes vagyok, fogadjak orvost vagy ne?

Figyelt kérdés
Az első gyermekemnél fogadtam, mert negatív tapasztalat ért az sztk-ban, de most egy nagyon jó orvost találtam ott. Járjak hozzá terhgondozásra, aztán majd szüljek annál aki épp ügyeletes, v fogadjam meg őt? 100 eft nála a szülés... Igazából ez a gond... :(

2014. júl. 10. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

én attól tettem függővé, hogy milyen az sztk felszereltsége, és hogy milyen időpontokban van rendelés. mivel az sztk nálunk kritikán aluli, nehezen megközelíthető és csak délelőtt lehetett menni, ezért magánorvost fogadtunk. Hogy ő mennyivel jobb orvos mint egy sztk-s, azt nem tudom, mert az első terhességem - az első orvosom - de a felszerelése összehasonlíthatatlan az sztk-s uh-val, mindig 4D, mindig mindent részletesen mér, elmagyaráz, az sztk-ban meg ez kb úgy zajlik, hogy futószalagon mentek be, 2 percet szán rád, és a készüléken meg semmit sem látni. de ha nálatok nem ilyen az sztk, hanem jó a színvonala, akkor felesleges a magánorvos.


köztes megoldás lehet, ha az sztk-snak csepegtetsz, vagy majd a szülőszobán adsz esetleg valamennyit ha épp úgy álltok anyagilag.

2014. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére jól felszerelt az sztk és nem futószalag :) a 12 hetes uhra pl abba a kórházba küldenek ahol a fogadott dokim is csinálta az elözö bébi uhját :)

Köszi

2014. júl. 10. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Esküszöm nem sok pénzünk van, és az első terhességem során hiába volt fogadott dokim még is kicsit negatív véleménnyel vagyok róla (annyi betege van, hogy a nevemet se tudta, hiába volt időpontom sokszor ÓRÁKAT kellett várni, nem sokat volt bent a szülésen bár a kritikus időpontokban mindig ott volt stb.) szakmailag kifogásolhatatlan volt emberileg voltak csak problémám vele, hálás vagyok neki, de a másodikat nem nála szülném. Viszont ha nincs orvosom lehet még ilyen ellátást sem kaptam volna. Én azt mondom muszáj azt a kb. 150.000Ft 200.000Ft (vége a csillagos ég) kigazdálkodni amennyibe egy fogadott orvos kerül, mert legalább tudod mire számíts, tudod ki lesz ott, ismer, kedvesebb stb. Amikor orvos választasz akkor viszont tényleg olyat válasszál akivel "mindenki" elégedett, aki valóban kedves, aki valóban megérdemli a pénzét.
2014. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne.

Én nem fogadtam egyik várandósságom alatt sem. Az első szülésnél az ügyeletes szülésznővel olyan jól tudtunk együtt "dolgozni", hogy a második és harmadik babával (őt szept. elejére várjuk) megkértem, hogy szüljünk megint együtt. Ő pénzt nem fogadott el, úgy kellett rátukmálni a pakkot is, amit összeállítottunk utána.


Biztosan kórháza válogatja, de pl nálunk Zalaegerszegen a szülésznőknek nagyobb szerep jut szüléskor mint a dokiknak, ők csinálják a gátvédelmet, ők figyelik a méhszájat, ők mondják, mi a helyzet "odalent", stb. Szóval engem az, hogy ki az ügyeletes orvos, tökre nem érdekelt, mert megbíztam a szülésznőben.

2014. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt orvosom, és nem is sajnálom tőle a pénzt, amit adtunk. A magánja 8000 volt alkalmanként, de a 33. héttől már a kórházban találkoztunk, ingyen. A kórházi uh-kat is megcsinálta, időpontot sem kellett kérnem, várni is csak keveset. Mikor kórházba kerültem a terhesség alatt bíztatott, lelket öntött belém. Nevemen szólított, pedig sok betege van. Kérdéseinkre mindig válaszolt. Nincs tarifája, azt mondta, ha elégedettek leszünk, akkor adjunk amennyit gondolunk. Szülés utáni napokban is meglátogatott, hétvégén bejött varratot szedni.

Kedves kérdező, 100 ezer sok pénz, mérlegeld, hogy ezért mit is nyújt a doktor úr, és ennek függvényében dönts!

2014. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 gyereket szültem fogadott orvos és szülésznő nélkül. Egyszer sem ért hátrány, nem voltak bunkók sem. Én megmondom őszintén, sajnáltam rá a pénzt, azt a babára is el tudtam költeni.

100 ezret egy fogadott orvosnak sem adnék, sőt olyan orvost sem fogadnék, akinek tarifája van. Magánkórház ez ez vagy mi, érted? Olyan nem lehet, hogy tarifa egy állami kórházban, magánrendelőben meg nem vezethet le szülést. Nekem már ez a tarifa dolog sem tetszik, hogy megmondja mennyit kér.

Volt sógornőm is így járt, megmondta a doki mennyit kér, előre el is kérte a pénzt, majd mikor le kellett volna a szülést vezetnie, akkor épp síelt.

2014. júl. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ki az a **** aki előre odaadgja a pénzt???

Amúgy nem mondanak már összeget, annyit adsz amennyit tudsz.

Aki mond összeget azt meg nem kell felfogadni.

Én fogadtam, mert volt 2 sikertelen terhességem. (azokkal az sztkba jártam, mind a 2nélugy megvizsgáltak hogy mire hazaértem elöntött a vér...a 2.at meg tudták még tartani 2 hétig, de elment a szívhangja utána)Én nem mertem kockáztatni.

Azt a havi 8000ezret ki tudtuk gazdálkodni ami a rendelésére kellett, a szülésért meg adtam amennyit tudtam. De előre semmit nem adtam a szülésért.

Amúgy ha megoldható és olyan a kórház elég lenne ha szülésznőt fogadnál, úgy is az van ott veled végig.De sajnos ez a legtöbb kórházban nem lehetséges, hogy csak szülésznőt fogadjunk...

2014. júl. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettőnél volt fogadott orvos, első 150-et, második 100-as kért. Az elsőnél is a kitolásra esett be a doki, addig az ügyeletes jött és vizsgált, és a szülésznő volt velem, azért örültem, hogy a "lényegre" legalább ott volt, akiben bíztam, és akihez jártam 9 hónapig. A másodiknál a doki nem jött, tologatta, hogy majd ha ennyire vagy annyira leszek tágulva, akkor jön, hát persze nem ért oda. Abban a kórházban (Jahn Ferenc) orvos nélkül vezetik le a szüléseket a szülésznők, így a másodikat szülésznővel szültem, dokit nem is láttam. Szóval... én a következőnél is választanék és fogadnék dokit, de nem biztos, hogy túl sok értelme van, pláne, ha nincs annyira pénze rá az embernek.
2014. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én fogadtam, illetve akihez addig jártam szűrésre stb, nála szültem és ő "kísért végig", nem is nagyon volt ez kérdés.Szerintem fontos, hogy megbízz valakiben, akitől kérdezhetsz, aki a rendelkezésedre áll, és aki megnyugtat majd a szülésnél, vagy bármilyen helyzetben (persze ne legyen semmi).
2014. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én fogadtam orvost, mert fontos volt, hogy ő legyen bent, ő ismeri a kórtörténetemet gyerekkorom óta. Zalaegerszegen szültem, és a doki sokkal több mindent csinált, segített mint a szülésznő, ő csak állt mellettem a vajúdás alatt, és azt hajtogatta, hogy nem fáj az annyira, a dokim mondta neki, hogy hagyja már abba, dehogy nem fáj (nem sikongattam, nem kiabáltam, csak, amikor volt időm, akkor elmondtam, hogy rohadtul fáj). Sajnos a fogadott szülésznőm nem tudott bejönni, lehet, ha ő van bent, akkor nem ilyen tapasztalat ér. Nekem fontos volt, hogyha úgy adódik, hogy szükséges a gátmetszés, akkor jó orvos varrjon össze, hallottam pár orvosról érdekes történeteket. Emellett mivel dolgoztam, így jobb volt, hogy a dokimhoz havonta tudtam menni este, nem kellett emiatt "lógni" a munkából. Nekem fontos volt, hogy a legjobb elláttást kapjuk, ahogy gyerekorvoshoz is mindig a legjobbhoz viszem a fiamat, fontosnak tartottam, hogy itt is a számomra legjobbnak tartott orvos segítsen minket. Egy rossz döntés, vagy halogatott császár akár a baba életébe is kerülhet, oxigénhiányos lehet stb, így fogadtam orvost. Ezenfelül van három olyan orvos, akinek az sem engedném meg itt Zalaegerszegen, hogy megvizsgáljon, olyan tapasztalataim voltak velük. Pont ketten ügyeltek a szülésem napján, így megszívtam volna. De ezt neked kell tudnod, hogy milyen a többi orvos, akihez szülésnél kerülhetsz stb...
2014. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!