Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az orosházi...

Mi a véleményetek az orosházi sztk-ról? 4 hetes terhes vagyok, de nem tudom eldönteni, hogy fogadjak-e magánorvost, vagy menjek az sztk-ba. Milyen a tapasztalatotok az sztk-s terhesgondozásról? Magándokik milyen összegeket kérnek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem Te raktál ma fel egy hasonló kérdést?

Az Sztk ingyenes van akinek jó , van akinek nem.Én inkább dokit fogadtam,de ezt már a teherbeesés előtt eldöntöttem.

Voltál már valaha nőgyógyásznál?Már bocs csak a kérdés alapján tapasztalatlannak tűnsz.

A magándokik díja változó!

Hallottam már olyat hogy alkalmanként 2000-et kértek,de van aki megkéri a 8000-et is.Ezt mindenki maga dönti el,hogy kihez szeretne járni.

Én úgy voltam vele,hogy végülis az életemet(tünket)bízom rá,és megbízok a dokiban Én csak hozzá járok.

Inkább fizetek.

2010. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Hogy én is válaszoljak a kérdéseidre: nem raktam fel másik kérdést, csak ezt az egyet. Voltam már nőgyógyásznál, az sztk-ban. Nem volt az orvossal semmi bajom, csak szerintem nem lehet összehasonlítani egy pár perces szűrővizsgálatot és azt ha valaki terhesgondozásra jár.

Azért kérdeztem az anyagiakat, mert mint írtam, eddig az sztk-ba jártam,így nem tudom, hogy mennyit kérhetnek a magánrendelésen.

2010. febr. 15. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen.Én is voltam már Sztk-n is , velem tök rendi volt ott is a doki.

Mikor mentem pár hetes terhesen a dokihoz először megcsinálta a rákszűrést,de rendes volt mert mindíg mondta hogy éppen mit csinál.

Majd utána kitapintotta a méhet,ott már mondta,hogy érzi , hogy a méh nagyobb és puhább.

Majd végül csinált egy hüvelyi ultrahangot , megnézte jó helyen van e baba és megnézte a petefészkeket.

Ennyi volt nálam az első vizsgálat.Kb 15 perc a regisztrációval együtt. (ez már magándokinál volt)

2010. febr. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez orvos függő. Én magánrendelésen kezdtem a terheségem, pont azért, hogy amikor odakerülök legyen mellettem valaki. A mások által nagyon dícsért orvosról viszont csak az volt a benyomásom, hogy erősen pénzorintált ( 10 e Ft/ alaklom ), nem éreztem semmi plusszot, azt hogy figyelne rám. Futószalagon jöttek a betegek, 2 perc/ beteg sebességgel. Megkéreztem a védőnőt, ha tbs rendelésre szeretnék járni, akkor kit ajánl. Szerencsére ő őszinte volt, azt is megmondta, hogy kit miért igen és kit miért nem. Elmondtam neki, hogy nem szeretnék ügyeletes orvosnál szülni. Ezt is meglehet oldani, benn van a kiskönyvembe már az orvosnak a neve és ha bevisznek szülni, akkor őt fogják értesíteni. A minden alkalommal megvizsgált, volt a rendelőben van uh. kaptam képeket, elkérdezett mindent, ha soron kívül menem valamiért akkor is megnyugtatott. A terhesgondozást nálunk a védőnő végzi, teljesen mindegy, hogy magán vagy tb-s orvoshoz járok. Szóval lehet tbs doki is rendes és magán is kevésbé...
2010. febr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat velem. Azt hiszem, hogy azt a megoldást fogom választani, amit az utolsó válaszoló is írt: megkérdezem a védőnőt, hogy mi a véleménye az orvosokról, kihez érdemes mennem.
2010. febr. 16. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!