Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél lehet kérni epidurál...

Szülésnél lehet kérni epidurális érzéstelenítést?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy aki természetes úton szül, az kérhet -e epidurális érzéstelenítést? vagy azt nem adnak csak ugy? vagy kinek adnak?

2014. júl. 12. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha olyan korhazban szulsz ahol adnak akkor igen. En az elsonel nem kaptam, masodiknal igen. Ossze sem lehetett hasonlitani a kettot.
2014. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
és olyankor nem érezni fájdalmat? vagy milyen érzés?
2014. júl. 12. 20:54
 3/18 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a kórházban ahol szülni fogsz.

Van ahol adnak minden faxni nélkül, van ahol fizetni kell, van ahol elég az orvosoddal megbeszélni, van ahol aneszteziológust kell fogadni hozzá...

2014. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A tested alsó 2/3-a teljesen érzéketlenné válik, mintha nem is lenne. Ha jól adagolják, akkor ez a kitolásra elmúlik, hogy érezd mikor kell nyomni.

2014. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
akkor nem is fogok vajúdni? :O :) :)
2014. júl. 12. 21:02
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
tölem a terhesség elején megkérdezték, hogyan szeretnék szülni, császárral, természetes uton, alternativ modszerrel, epidurállal. azt mondtam, hogy majd elválik az epidurál, a biztonság kedvéért kellett konzultálni egy aneszteziologussal. (itt a korházban orvosok a szüléskor nincsenek jelen, csak 2 szülésznö, ha komplikácio van, akkor hivnak orvost) 17 ora vajudás után, mikor már eléggé nyitva volt a méhszáj, kértem az epidurált. baromi nagy megkönnyebbülés volt.. az a fajta epidurál, amit itt használnak csak a fájásokat veszi ki, minden mást érzel. ismerösnek, amikor be adták az epidurált a lábát sem érezte, és azt sem, hogy mikor kell tolnia. maga az epidruál beadása eléggé kellemetlen, mert már a baba teljesen lent van, ülsz, nemmozdulhatsz, közben a fájásoktol majdnem megbolondulsz, többször abbahagyják a szurást is a fájások miatt..de ha az be van adva, hát nagyon megkönnyebbül az ember.
2014. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol van beadva nem leszel teljesen erzeketlen. En ereztem pl. a labam, azt is mikor hozzaertek. Vegig fel volt huzva a labam, tudtam mozgatni, stb. A fajasokat nem ereztem, az eroseknel mar ereztem, hogy van valami, de nem orultem meg a fajdalomtol. En a kitolashoz is kaptam, ereztem, hogy lesz osszehuzodas, de szinten a fajdalmat nem. Es 4 nyomasra kint is volt a lanyom. A ferjem csak pislogott, hogy ilyen konnyen megszuletett. Ha hozzaerto kezekben vagy, egy alom lehet a szules.
2014. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6. vagyok, nekem is nagyon gyorsan kint volt a kisfiam. 10 perc alatt kint volt, csak addig volt hosszu eljutni.
2014. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azert ez sajnos nem olyan egyszru. Ahhoz, h kapj, 2 ujjnyira kell mar tagulni. En magamtol sosem ertem el a 2 ujjnyit, pedig 12orat vajudtam.
2014. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja. Meg az orvosodtól is függ. Van ahol kérheted, és adnak. Van ahol kérheted, de ha nincs bent épp az az 1-2 orvos,akinek megvan a képesítése a beadáshoz akkor csinálhatsz akármit, akkor se kapsz. És van olyan, hogy természetesnek veszik, hogy azt akarsz, vissza kell utasítani ha nem :)
2014. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!