Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális érzéstelenítést...

Epidurális érzéstelenítést szeretnék kérni szülés előtt,32 hetes kismama vagyok. Megírnátok nekem a tapasztalataitokat, akinek volt ilyen beavatkozása?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen fájdalommentes volt. Már a tű beszúrása előtt is adnak helyi érzéstelenítőt, így abból sem éreztem semmit. Utána meg volt egy könnyű szülésem, ami nem fájt.


A férjem viszont elájult, mikor belém szúrták a nagy tűt. Utána tisztes távolságból nézte végig az egészet.

2013. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már 3 órája vajúdtam, amikor beszúrták. Azt mondták, fájni fog, hát én SEMMIT sem éreztem, csak azt, mintha piszkálnának a hátamon valamit, a férjem fogta a kezemet. A kanül bevezetése után megkaptam az első adag fájdalomcsillapítót, amitől átjárt a hideg és még 2 nagy fájásom volt. Amikor hatott a szer, akkor valami fantasztikus volt. Csak ajánlani tudom, nem kell félni tőle!
2013. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Első szülésemnél kértem, a másodiknál nem. Ez utóbbi kvázi fájdalommentes volt az elsőhöz képest. Nálunka saját dokim adta be, mert anesztes végzettsége is van, kb 10 óra vajúdás, 2-3 ujjnyi méhszáj mellett kaptam meg. Egy helyben, mozdulatlanul kellett feküdni, ami nem volt könnyű pokoli fájások mellett, de sikerült. Onnantól kezdve tényleg semmit nem éreztem, pihentem, aludtam is. Viszont - és ezt a második szülésem óta sejtem:

a fájásaimat is gyengítette, hiába kaptam 4 adag oxit utána, a gyereket úgy kellett kitolni belőlem, mert nem éreztem, h mikor kell nyomnom (mármint amit a CTG/NST mutatott a dokinak). Szóval egyfelől megérte, mert udtam pihenni, másrészt meg nem, mert a kitolás indokolatlanul hosszúra nyúlt és nagyon kellemetlen is volt.

Másodszor - igaz, nem is fájt annyira a szülés - nem kértem, és rendesen éreztem a fájásaimat és annak megfelelően tudtam segíteni a babának megszületni. Jelenleg úgy gondolom, harmadszor is megpróbálom nem kérni.

JA igen, amikor már vége volt a szülésnek, valamiért még fél napig nem éreztem a lábaimat, ami egy visszamaradt mellékhatás lehetett, így a babát sem kaphattam meg, igazából ez volt a legszarabb az egészben (mondván, nem tudok felkelni, ellátni se tudom...)

2013. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Én nem kaptam, de túléltem. Az egyik szobatársam mesélte, hogy ő kért, és kapott, de semmit nem használt neki...


Szerintem várd ki, milyen lesz a szülésed. Lehet, hogy gyors, könnyű, akkor nem is lesz rá szükséged. Ha pedig lassú, fájdalmas, hosszú vajúdással, akkor kérhetsz.

De ne így indulj neki, hanem hogy anélkül is sikerül, de opciónak ott lesz.

2013. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem fél 7 körül kezdődtek a fájások és dél körül kaptam.

Picit éreztem, ahogy beszúrták a tűt, aztán hideg öntötte el a gerincemet, ahogy belefecskendezték a szert.

Nagyon jó volt, h nem fáj, épp hogy éreztem belőle valamit.

Kb 1 1/2 óráig hatott egy adag EDA. Az anesztes először em jó helyre szúrta, meg másodszorra sem nagyon. Úh a következő EDA már annyira nem is hatott. Jött egy másik anesztes, aki újra szúrta, meg adott folyamatosan adagoltat, de sajnos csak fél oldalra hatott. SZóval a jobb oldalam ugyanúgy iszonyatosan fájt.

A tolófájásokat már én sem éreztem nagyon, úh a gép alapján kellett nyomni.

2013. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!