Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél lehet kérni epidurál...

Szülésnél lehet kérni epidurális érzéstelenítést?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy aki természetes úton szül, az kérhet -e epidurális érzéstelenítést? vagy azt nem adnak csak ugy? vagy kinek adnak?

2014. júl. 12. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vajúdni fogsz, elvileg magát az összehúzódást érezni fogod, csak nem fogod fájdalomként megélni.

Nekem magamnak olyan volt, hogy összehúzódást nem éreztem, viszont a jobb combhajlatom felett pár centivel egy sávban nyillaló fájdalmakat éreztem mikor épp összehúzódás volt. Több ismerős kismamával beszéltem, olyanokkal is, akik másik orvosnál szültek, és ők is ugyanezt tapasztalták.

2014. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
En 2 ujjnyival mentem be a korhazba, addig tejlesen elviselheto fajasaim voltak es mivel rogton kotottek az infuziot, aztan az EDA-t igy egyaltalan nem szenvedtem. 4 ora alatt megszuletett a lanyom. 1. valaszolo vagyok.
2014. júl. 13. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Ez ma már elég sűrűn alkalmazott modern "eszköz"... Legtöbb kórházakban már igen de mindenféleképpen kérd ki az orvosod véleményét ez mivel jár. Valaki nem ajánlja mert nem tudja mikor jön a fájás amikor nyomni kellene.
2014. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos nem lehet kérni, de semmi mást sem, se gáz semmi.
2014. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérheted, de nem biztos hogy végig kaphatod. Bizonyos nagyságú tágulás után adják csak be, 2 ujjnyira emlékszem és bizonyos tágulás után sem adják már be, 4 ujjnyi rémlik.


Sógornőmnek így végig bennt volt, rögtön megkapta az elején, én csak 12 óra vajúdás után kaptam, mert akkorra tágultam ki annyira, ugyanakkor egyik barátnőm 5-re volt tágulva mire beért a kórházba, neki már nem adták be.


Ha jól szúrnak, akkor csak a fájdalmat nem érzed, nekem ilyen volt, tudtam mozgatni mindenem, vizeletet szabályozni stb, csak ébben a fájdalmat nem éreztem a hasamban. Spinálnál teljesen lebénulsz deréktól levefelé minden téren, de ezt sima szülésnél nem csinálják csak császárnál.

2014. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nem adnak, volt ismerősöm aki kérni akarta természetes szüléshez, de nem kapott, csak valami fájdalom csillapító gázt.
2014. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én kértem és kaptam, csak féloldalasan hatott, de így is megváltás volt. A második adag annyira hatott, hogy a kitolásk
2014. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szóval a kitoláskor sem éreztem semmit, de így is 5 perc volt max. A kitolási szakasz.
2014. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!