Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pesten az Uzsoki kórházban mi...

Pesten az Uzsoki kórházban mi az amit biztosítanak a szüléshez?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy kórházanként eltérő, hogy pl saját hálóingben lehetsz-e, betétet a (szülés után) megfigyelőben adnak-e, engedik-e a sima pamut bugyit, vagy hálós, eldobható kell. Apás szülésnél mennyibe kerül a (ruha)csomag?

Aki nemrég szült örülnék pár hsz-nak, tapasztalatnak.

köszi


2014. júl. 14. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

En ugyan meg nem szultem, de fekudtem mar bent visszatartas miatt, es a napokban megyunk szulni ugyhogy naprakesz az info :)


Apas csomag ketezer penz, automatabol, ami visszaad, de jobb ha nem huszassal fizettek.


Bugyibol nekik mindegy milyen, csak jol tartsa a betet. Viszont szigoruan sajat haloing, lehetoleg elol gombos, szuleshez sem adnak bentit. (Az osztalyon utana is szeretik, bar tobb anyuka is csak legyintett, egyszer szolnak, utana nem maceralnak a szabadido ruci miatt sem).


Szobatarsamnak aprilisban a megfigyeloben adtak ala betet, de hasznalhatott volna sajatot, ha akar. Az osztalyon mar sajatot kell hasznalni abban a par napban.


Babonak pledet es sapit a szuloszobara is kell mar vinni, rucit eloszor ottanit adnak ra, majd az elso furdetestol kezdve sajatban kell lennie. A frisset mindig be kell adni vele az esti furdetesnel egy pelussal egyetemben. Popsitorlo kell 2 csomag, pelenkat is te viszed (napi 6-7 db), amit ok adnak az a koldokapolashoz valo dolgok+popsikrem. Sima vizet adnak melle mindig cumisuvegben, tapszert betoltott 2 napos kor utan orvosi utasitasra.


Ha van meg kerdesed es tudok, szivesen valaszolok :)

2014. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Februarban a babas csomag 3500 volt. Csak aprovan vigyetek, mert a gep nem ad vissza!
2014. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Keresd a Facebookon az Uzsokiban szültem csoportot! Szívesen látunk szülés előtt is, és minden kérdésre válaszolunk.

Az első remekül összefoglalta egyébként :)

2014. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

,,Apás szülés esetén kötelező védőruha a szülőszobával

szemben található automatából megvásárolható 2000 Ft

értékben.

A garnitúra tartalma:

- 2 db háromrétegű szájmaszk

- 1 pár csúszásgátlós cipővédő

- 1 db nővérsapka

- 1 db nem szőtt textil ing

- 1 db nem szőtt textil nadrág

- 2 db széles spektrumú fertőtlenítő kéztörlő

kendő."


Uzsoki honlapjan ez van, junius 18-an ugyanezt mondtak a felkesziton is... mindenesetre vigyetek eleget es pontosan abbol nem lehet baj.


Elso voltam

2014. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tavaly szültem ott.

Apás csomag kell, de legyen pont annyitok, m nem adott vissza a gép!

Szülés: saját hálóing. Bugyit egyáltalán nem figyelték h mi van rajtam. De a szülőszobán nem is volt rajtam, állandóan vizsgálgattak, a beöntés előtt levettem, aztán csak szülés után vettem fel betéttel. Betétet én vittem, de adtak szó nélkül amikor kértem. Vigyél WC papírt, m beöntés után kell, illetve a kórházi napokra is, m a fürdőben egyáltalán nem volt.

2014. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ú, akkor beöntés kötelezően van? És borotválás? Inni lehet csak enni nem? Mennyire gáz a beöntés? A 2.baba jön most, de az elsőnél, máshol nem kellett...

A szobákhoz van saját fürdő és WC, Ugye? 4 ágyasokkal tapasztalat?

Room in? Csecsemoősök, szülésznők, ügyeletes orvosok segítőkészsége?


Köszi. :)

2014. júl. 15. 08:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen minden szobához van WC, zuhanyzó. Szobában hűtőszekrény, pelenkázó, mérleg. A tisztaság néha hagyott kívánni valót maga után, de úgy hallottam, takarítónőcsere volt ;)

Nekem nincs semmi negatív tapasztalatom a személyzettel, pedig nem volt választott orvosom, se szülésznőm. A csecsemősök között van aki néha morcosabb, de én pl. rengeteg segítséget kértem (1. baba) és mindig kaptam.

Van szoptatási tanácsadó is minden hétköznap.

A gyerekorvos egy kicsit morózus, de ha minden rendben a babával, akkor gyakorlatilag nem is kell találkoznotok.

Rooming-in van, a babákat reggel gyermekorvosi vizitre, és este fürdetésre kell bevinni a csecsemőosztályra, amúgy éjjel-nappal veled van. Arról megoszlanak a tapasztalatok hogy beadhatod-e napközben vagy éjjel, az én babám egy éjszakát bent volt mikor nagyon szarul voltam (fel se tudtam volna kelni hozzá) és nem szóltak érte, de van aki azt mondta hogy nem engedték bent hagyni a babát - hát gondolom, elfoglaltság és egyéni mérlegelés függvénye...

2014. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező beöntés, meg ha nagyon bozótos vagy, borotválnak is. Enni-inni nem lehetett. :(

Beöntés elég rossz, amikor beléd dugják a csövet, utána nem gáz, csak kellemetlen a wc-n ücsörögni fél órát. :D

4 ágyas szoba saját fürdővel, wc-vel, hűtő is van a szobában. WC papír mindenképp kell, illetve kajával készülj. :)

Amúgy MINDENKI nagyon aranyos, kedves volt. :) Orvosok,c secsemők, mindenki. :)

Babákat reggel és este 2 órára kell leadni, reggel az orvosi vizsgálat van, este meg fürdetés.

2014. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát én nekem elég friss az élmény május 25én szültem. ehettem és ihattam is.. a beöntés nekem nem volt gázos, persze furcsa volt amikor a csövet behelyezték, de ennyi, egy picit fura volt.

a szobák jók, a takarítással minden rendben volt. reggel 2,5 órát kell leadni a babákat, este 2 órát. én elégedett voltam a személyzettel még a takarító is tök rendes volt :D

szülés után kaptam egy betétet, de utána már saját kellett, illetve hálóingből saját kell, bugyi tök mindegy,nekem a sima francia bugyi tökéletes volt. kajával tényleg készülj, az elég gyászos.. :D

összességében nagyon pozitív a véleményem, ha lesz 2. baba akkor is ott szeretnék szülni! pedig ügyeletesnél szültem :)

2014. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az infókat. Lenne még egy kérdésem:

A házassági anyakönyvi kivonat (nem XIV. kerületi) eredetije kell, vagy elég a fénymásolat?

2014. júl. 17. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!