Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Uzsokiban meddig várnak a...

Uzsokiban meddig várnak a szülésindítással?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, az Örsre járok sztk-ba.

Hány naponta kell menni nstre, magzatvíz vizsgálatra, és ha minden rendben, meddig várnak? (Elfelejtettem megkérdezni ma, legközelebb meg csak egy hét múlva megyek.)


Előre is köszönöm.

39+1 hkm



2014. júl. 17. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is az Uzsokiban szültem (a fogadott orvosom azóta már nyugdíjba ment- előfordult, hogy az utolsó időkben, amikor már minden nap találkoztunk, az sztk-ba hívott a rendelési idejére).


A 40. héten már naponta kell menni nst vizsgálatra (egyébként ott a terhesgondozóban is nagyon kedvesek voltak a nővérek, asszisztensek, időben hívtak mindig, nem volt órás sorban állás, torlódás).


A szülés indítás nagyon egyéni dolog.

Nekem a 41. hét VÉGÉN kellett befeküdnöm (de a méhlepényem rendben volt, nem volt szülésre utaló méhösszehúzódás, zárt méhszáj volt stb.)

A kórházi szonográfus és az orvos is azt mondta, hogy a 41. hét végén, legkésőbb a 42. hét elején már indítanak, ha nem történik semmi.

(ha gond van, meszesedett méhlepény, rossz vizsgálati értékek, akkor természetesen szükség szerint előbb is).


A szülésznők is nagyon kedvesek és az osztályos ápolók is.


Ha pedig közben megjönnek a fájások, akkor úgyis irány egy idő múlva a kórház :)

2014. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott dokim volt, de egyáltalán nem kellett minden nap nst-re mennem a 40. héten. Dokitól függ, de a 42. héten mindenképpen indítanak- ez kórházi protokoll. Előtte esetleg be is fektethetnek. Én 41+2-n szültem, nem fektettek be, másnap akartak. Előtte 2-3 naponta volt nst.
2014. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Betöltött 40. hét után mindennap menni kell nst-re (időpontot egyeztetnek veled) és mindennap van vizsgálat az ügyeletes orvosnál.

Ilyenkor néz uh-t és magzatvizet is. Ha úgy ítéli meg, akkor befektet. Helyzet súlyosságától függ, hogy indítják-e vagy várnak még a természetre.


Én XV. kerületi SZTK-ba jártam, ahol az orvos elnézte a kiírt dátumot és amikor a 40. hétet betöltöttem, akkor mentünk be este egész napos fájásokkal. Végül sürgősségi császárt csináltak, mert 41+6 napos voltam már !!!

10/10-es apgarral született a lányunk, tehát élettanilag nem volt semmi problémája szerencsére.

Második gyermekünk, az első nem itt született Mo-n, de úgy éreztem magam a kórházi napokban, mintha egy szállodába lennék. Mindenki segítőkész volt és az orvos, aki műtött, ő is bejött mindennap hozzám megvizsgálni, érdeklődni.

2014. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is az Uzsokiban szültem, nekem se volt fogadott orvosom. Naponta volt NST a 40. hét után, illetve nekem pont a 41-en indították volna meg (ha magától el nem indul a leányzó 1 nappal előtte)
2015. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!