Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés nagyon fájdalmas?...

A szülés nagyon fájdalmas? Kicsit félek.

Figyelt kérdés
A párom sem lesz ott...félek h egyedül leszek és fájni fog hogy talán el is ájulok...

2014. júl. 17. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,mindenki át esik rajta,ott és akkor meg fog sokszorozódni az erőd,és semmi gond nem lesz-Fájni fog,de mindannyian kibírtuk.Lélegezz mélyeket és lassan-ez sokat segít! Senki nem lesz bent veled? Anyukád.tesód? Szerintem sokat segít egy támogató jelenléte.
2014. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Igen a szülés fájdalmas dolog, kinek jobban kinek még jobban:-( EZ van. Vígasztaljon a tudat, h már nagyon sokan túlélték, nem ájultak el. Hidd el nem fogsz emlékezni a fájdalomra, ott és akkor azt mondod majd, h nem kell több gyerek de aztán elfelejted (különben már kihalt volna az emberiség:D). És elsősorban persze, h van kiért küzdened!!
2014. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ájult ember nem érez fájdalmat. Ha más nem is, de lesz majd ott orvos, ápolónő, segítenek, támogatnak majd, nem kell megijedned.
2014. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%

jaj drágám ne aggódj ez a világ legcsodálatosabb dolga az elsőnél én is féltem már van 4 csodás gyermekünk de útban van az 5. (mielőtt valaki beszólna vallásosak..)

először rossz lesz csak azt érzed majd szétszakadsz alul és az a fájdalom elviselhetetlen lesz aztán majd szét is szakadsz vagyis előtte átvágják a gátad ha tapasztalt az orvosod aztán az a sok vér csak úgy spriccel majd végül ki jön a baba és nem tudod eldönteni melyikőtök ordít hangosan te az örömtől és fájdalomtól vagy ő

a világ legszebb érzése sok sikert a kisbabádhoz és ne félj szorítok :)

2014. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

csak majd ott végy erőt magadon és legalább ne stresszelj, mert átmegy a babába!

gondolj szép dolgokra, meg stb, hogy szegénykét ne ijeszd meg

2014. júl. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Majd max kérek fájdalomcsillapìtòt. Remélem minden rendben lesz. Anyum biztos ott lesz. Köszi a válaszokat és a leírt tapasztalatokat.
2014. júl. 18. 06:21
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A 4.választól aztán nagyon megnyugodhattál...
2014. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves tapasztalt 4-es, inkább ne is írtál volna... Én még csak egyszer szültem, még 1-2 napom van a következőig, de ez új volt amit írtál. Nálunk nem spriccelt a vér, nem szakadtam szét, és nem üvöltöttem sem én, sem a babám. Fájdalomcsillapítót én nem kaptam, nem tudom, hogy ott ahol szültem szoktak-e adni, mert nálam azt vártuk, hogy legyenek annyira erős fájások, hogy táguljak. Nekem az egész szülésből a legrosszabb a kialvatlanság és a gátvarrás volt. A többihez ott volt motivációnak a baba. :) Erre gondolj kedves kérdező! :) Persze, nyilván fáj, de én pl. sokkal rosszabbra számítottam. Én is félek, de ez normális.
2014. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a császárosok táborába tartozok.Azért én is írok,hisz ugyan úgy mindenkinél benne van a pakliban,hogy így végződik a terhessége. Ha netán az lesz,sem kell nagyon félni. Altatást ne válassz ,ha lehet érzéstelenítéssel ,,szüld meg,,. Sokkal jobb a babának,és persze neked is.Ugyan úgy hallod felsírni majd,láthatod azonnal,esetleg meg is puszilhatod. :) Én 3x szültem, 1 altatásos,2 érzéstelenített áll mögöttem. Én csak erről tudtam írni,de ezekre is büszke vagyok. :)És kicsit irigy,akiknek természetes úton sikerült. Mit nem adtam volna ha én is úgy tudtam volna világra hozni a 3 -ból legalább az egyiket. Szóval bárhogy is alakul,sok sikert,ne aggódj,vigyáznak majd rád. Gyors és könnyű szülést kívánok!
2014. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rosszabbra és hosszabbra számítottam.:-) Biztos szerencsém is volt, pár óra alatt lezajlott, de szerintem az sem mindegy hogy állsz a dologhoz. Én tudatosan készültem, nem paráztam, még az ügyeletes is megjegyezte, hogy mennyire nyugodt vagyok, nem vesztettem el a kontrollt, figyeltem a testem jelzéseire. A tágulás utolsó fél órája fájt nagyon, ott már nincs szünet a fájások közt. Ha rettegsz, az szerintem meghosszabbítja a szülést.
2014. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!