Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek igaz az, hogy aki...

Szerintetek igaz az, hogy aki mindig nagyon görcsölt, amikor megjött, annak a szülés nem olyan fájdalmas és fordítva?

Figyelt kérdés
Hallottam valakitől, hogy aki nagyon görcsölt mindig amikor megjött, annak könnyebb lesz a szülése és aki egyáltalán vagy kevésbé görcsölt, annak nehéz és fájdalmas a szülése. Nem szültem még, így nem tudom, hogy van-e benne valami igazság. Szerintetek? Nálatok ez hogy volt?

2014. máj. 15. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs összefüggés. Nekem nem nagyon voltak görcseim, nem volt elviselhetetlen a szülés, de szerintem egy nem túl nehéz szülés is baromira fájdalmas.
2014. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés szerintem sem.

Sose volt jóslóm, nem görcsöltem, a szülésem könnyű és gyors volt.

2014. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem tini koromban nagyon nagyon görcsölt minden menstruációm, tényleg nagyon rosszul voltam, még a suliból is hazaküldtek. Fogamzásgátlóval persze nem volt ilyen menstruációm, de mikor abbahagytam már nem voltak olyan erős görcseim mint tiniként.

A szülésem viszont rendkívül gyors volt, de a vajúdás az ugyanúgy brutálisan fájt, a kitolásnál viszont nem volt tolófájásom....... ami jó volt, mert nem fájt egyáltalán, de nem tudtam mikor nyomjak, így kinyomta a doki belőlem a gyereket.

Szóval hiába fájt tiniként a menstruáció a vajúdás fájt és szerintem csak szerencsém volt, hogy nagyon gyorsan szültem kb 3 órát vajúdtam csak.

2014. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Julie S ***** válasza:
Nekem sosem fajt igazan, amikor megjott. Sot a szules elotti evekben mar annyira sem, mint fiatalabb koromban. Es a szulesem sem volt veszes es neheznek sem mondanam. Barmikor bevallalnam ujra. Persze fajt, de siman kibirhato volt.
2014. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Soha nem görcsöltem terhesség előtt, azóta már előfordul, de első babám 2,5 óra alatt lett meg, 40 perc volt közel a falkaparós fájdalomhoz. Minden magától ment, nem volt szükség gyorsításra, erősítésre, stb.
2014. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A józan ész és a biológia épp az ellenkezőjét diktálná. Van összefüggés, de te nem jó helyen keresed. Az azonosság a két dologban a fájdalomközpont. Van, aki egyszerűen jobban bírja a fájdalmat, ezért nem vergődik összerogyva menzesz alatt, az nem fog szülés közben is.


Persze van, aki összehányja magát menzesz alatt meg fájdalomcsillapítókon él, de ez nem függ össze a szüléssel.


Nekem programozott császárom volt, viszont sosem fájt a menzeszem, szóval nem tudom, de szerintem könnyen szültem volna. :)

2014. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

anyum azt mondta, hogy neki mindig nagyon erős görcsei voltak, de a szülés is eléggé fájt. viszont szülés után már nem volt fájdalmas menstruációja. ezt többektől hallottam, 1-2 embertől pedig az ellenkezőjét, hogy nem volt görcs, de szülés után lett.

viszont a szüléssel szerintem nem függ össze, ott sok más tényező is van (mekkora a gyerek, milyen széles a csípő, milyen gyorsan tágul stbstb.)

2014. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem kb 12 éven át sosem volt görcsöm, azt sem tudtam milyen..aztán az első terhességem előtti 3-4 évben a menzesz 1 napja brutális lett. ágyban kellett maradnom, iszonyú fájdalmakat éreztem, ehhez hőhullámok, hasmenés, hányinger, hidegrázás társult...aztán hirtelen délután estére lecsökkent és egy enyhe teljesen kibírható görcs lett belőle..

A vajúdás az szintén nagyon fájt, 10000x jobban mint a menstruációs görcs :-) nekem kitolással 18 óra volt, nem kértem érzéstelenítőt, nem volt se burokrepesztés se oxys indítás. a kisfiam szopizta az ujját és a könyökével kitámasztott, így nagyon sok idő volt mire a medencén átjutott...ha fele ennyi idő lett volna én is úgy vélekednék hogy nem volt vészes..de bennem nyomott hagyott, persze mára már elhalványult és bizakodom hogy a következő rövidebb lesz :-) szóval nekem volt fájdalmas mensi görcsöm és szülésem is!

2014. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Az en esetemben abszolut igaz. En miota eloszor megjott,ugy gorcsoltem,hogy hanytam,elni nem birtam,imadkoztam,hadd haljak meg mert borzaszto volt,kegyetlen,sirtam,szenvedtem. Az elso gyereknel avajudas UGYANILYEN volt. 7 ora intenziv fajdalom volt,kb mensikor is ennyi orat "vajudtam". A szulesben az uj az volt,hogy volt tolofajas es nem hiaba szenvedtem mert kibujt belolem egy kislany :) Onnsntol a mensigorcsok nsgyon minimslisra csokkentek,neha kellett csak 1 szem advil. Elotte nospa tonnaszsm sem segitett. A masodik gyerek mar fajdalmasabb volt,mert elszoktam a havi "edzestol" es o amugy is gyorsan szuletett, nem fokozatosan alakult es erosodott a fajas hanem 1 percesekkel mentunk be. Ez 4 oran at igy ment erdekes modon,de mar egyetlen nyomasra az egesz baba kint volt. Azota sem gorcsolok,sot a 2. Utan mar csak evente 2x veszek be mensikor fajdalomcsillapitot. :)
2014. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor ebből semmi nem igaz. Max., aki nagyon görcsölt, lehet már nagyon hozzászokott a fájdalomhoz és azért könnyebb. Aki meg nem görcsölt, lehet magasan van a fájdalom küszöbe és amiatt nem görcsölt úgy és a szülés is könnyebb. Majd kiderül egy pár hét múlva, hogy nálam ez hogy alakul...:)
2014. máj. 19. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!