Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdáskor lassan vagy...

A vajúdáskor lassan vagy gyorsan elröpül az idő?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy valaki 8, 12, 14, 16 vagy annál több időt is vajúdott, mire megszült. Ez nekem nagyon soknak tűnik.

Hogyan bírtátok ki a fájdalmat mindvégig és nem fáradtatok nagyon el a végére?

Minden tapasztalat érdekel.


2010. jan. 9. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom nem állandó. Csak akkor fáj, mikor a a fájások vannak. Közben van idő ellazulni, összeszedni magad. Eleinte a fájások ritkábbak és nem túl erősek, persze a végére már nagyon gyorsan követik egymást és erősek is. De még akkor is van idő egy kis pihenésre. Amikor meg már szinte egymást követik a fájások, akkor már nincs sok a végéig, a baba gyorsan megvan.
2010. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én meg lettem volna elégedve egy 10 órással vajúdással, de nekem ebből jóval több jutott. Csütörtök reggel 7-kor indították meg a szülést és szombat délelőtt 11 előtt 7 perccel lett meg a babám. Nem volt egy leányálom, de bármikor újból csinálnám a gyerekemért. Akkor ott sok olyan pillanat volt mikor azt gondoltam nem fogom túlélni és már előre féltem, hogy hogy fog boldogulni a párom egyes egyedül egy kisbabával. Most már jókat nevetek ezeken. Így visszagondolva nem is volt olyan borzasztó, az idő megszépíti az emléket. :) Hihetetlen, de igaz, hogy amikor betoltak a szobába és odahozták a kisbabámat minden gondom megszűnt és csak vele foglalkoztam, nem is volt már az eszemben, hogy mi fájt meg hogy fájt, mintha nem is lett volna szülés, vajúdás meg fájdalom, mintha csak az égből pottyant volna hirtelen oda az a kis angyal. Azt azért hozzá kell tennem, hogy tényleg nagyon kemény menet volt és ha a párom nem lett volna velem akkor biztos, hogy feladtam volna. Nekem Ő volt a legjobb fájdalomcsillapító. Büszke vagyok rá, hogy velem volt, na meg Ő is magára. :)

6 hós baba anyukája

2010. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok idő telik el várakozással, nekem úgy 9 óra volt összesen, de ebből úgy 2 óra volt durva, amikor nagyon fájt, de repül az idő. Annyira befelé figyelsz a babára, hogy a normál időt nem is érzékeled.
2010. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Relatív lassan és relatív gyorsan. Szerintem ezt így nem lehet meghatározni. Nálam mindkét gyerekkel olyan 8-9 óra telt el az első fájástól a szülésig. Elsővel is, másodikkal is kb 3-4 órát töltöttem kórházban, az ezt megelőző időszak az gyakorlatilag elhanyagolható, bár már vajúdásnak hívják. Az elsővel ezt a pár órát otthon, a másodikkal az IKEÁ-ban töltöttem :)

Így viszonylag gyorsan telt az idő. A kórházban az elején a szükséges elintézni valók feleldtetik a vajúdás kínját, igazából az utolsó egy-két óra az, ami lassúnak tűnt nekem. Az elején ugye nincs ott az orvos, csak a férjed, vagy szülésznő, vagy akit viszel magaddal. Szülésznőt fizetni pénzpazarlás, a beöntést anélkül is megkapod, egy idegen szülésznő meg sosem nyújt olyan lelki támaszt mint egy férj. Szóval ha valaki van veled, könnyebben repül az idő. Később, amikor már közeleg a szülés, beköltözk a szülőszobába az orvos is, akkor újabb elfoglaltságod akad, figyelni kell rá, esetleg megkérdezhetsz tőle közben dolgokat, bármit, olyasmit is, amiben már biztos vagy, csak hogy megnyugtasson. A szülés menetéről, gátvédelemről, szülés utáni teendőkről, bármiről, csak beszélgessetek, így könnyen elterelődik a figyelmed a sokszor sajnos kibírhatatlannak tűnő fájdalmakról. Ez a nehéz időszak nálam olyan egy-másfél óra volt nagyjából. Ezután beindultak a tolófájások, és akkor már nem érdekelt milyen kínos és meddig tart, mert már nagyon akartam látni a fiaimat, bár nem is volt hosszú időszak. Aztán amikor megszületik, hirtelen eltűnik minden fájdalom, és ahogy telik az idő, egyre halványabb emléked lesz róla, hogy mennyire fáj szülni.

2010. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, nem érzed majd az időt. 8 órát vajúdtam, ebből 6 óra még tere-fere dumaparti, nevetés a szünetekben. Az utolsó 2 óra már a babáé. Teljes befeléfordulás fájások alatt, pihenés fájások között. Fontos, hogy eszedbe se jusson, hogy 1 perc múlva jön a következő "nem bírom tovább" érzés, inkább nyugtasd magad, hogy: "igen, ez már a végét jelenti a fájdalomnak".
2010. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még egy apróság! Én egyáltalán nem fáradtam el, bár az első gyereknél még máshogy zajlott minden, a másodiknál miután összevarrt az orvos felkeltem, és betoltam a babát a szobámba. Nem én akartam, az orvos akarta, azt mondta, azonnal fel kell állni, mert különben összeesik az ember. Igaza volt. Az elsőnél 8 óra alvás jött szülés után, enni sem engedtek, inni csak 2 órával később. Ennek eredményeképpen elájultam mikor felkeltem az ágyból, pedig ott sem éreztem magam fáradtnak, és kértem hogy hadd menjek el enni miután megszületett a pici. Nem engedték. Mai napig nem értem miért. Ha jól vagy szülés után, egyél egyből, igyál tejet, vagy sok szénsavmentes vizet, és ha nem is vagy éhes azonnal falatozgass, hogy könnyebben átvészelje a szervezeted. Ahol én szültem, ott azt mondják a vénasszonyok a csecsemőosztályon, hogy az első 24 óra az anyának is babának is pihenőidő. Ha végigalszod, az sem baj. A baba is rendszerint végigalussza, alig eszik még olyankor és nem is szabad nagyon erőltetni. Ettől függetlenül én végig éber voltam, és babáztam :)
2010. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fáradsz ki, mert a folyamat kicsit növeli is a vérnyomást, élénkíti az embert, aztán a szünetekben ki lehet fújni magad, maga a fájás, ha nem a fájdalomra koncentrálsz, hanem a helyes légzésre, ami a babának létkérdés ilyenkor, akkor gyorsan elröpül, egy ilyen 40-60 mp átlagosan, ebből az első és az utolsó 10 mp nem olyan erős, ugyanis van egy "íve" a fájdalomnak. (Újévkor szültem, tehát friss az élmény, a legelején mondtam, hogy nem lehet igazi a fájás, mert szerintem nem tartott fél percig sem. Anyukám szólt, hogy mérte, és bő 1 perc volt.)

Az elsővel bő másfél nap kemény jóslófájások után, 2 emiatt jórészt átvirrasztott éjszaka után indult meg az igazi menet, és tartott reggel 8-tól este fél tízig. Simán kibírtam, és a fáradtság csak jóval később ütött ki. A többi szülésem villámgyors volt, és én egyáltalán nem éreztem megterhelőnek, az utolsónál azon csodálkoztam, hogy mintha ez könnyebb lett volna, mint amire készültem. Hozzáállás kérdése is.

2010. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

14 órából 10-et oxitocinnal vajúdtam. nagyon ment az idő. Pont velem szemben volt egy óra, úgyhogy csekkoltam mindig, hogy mennyi idő telt el.

Sok múlik azon, hogy hogy akarod megélni az egészet. Ha eleve parázva indulsz neki biztos lassabban megy az idő, mint ha bátran és optimistán mész oda.

2010. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem minden perc egy örökkévalóság volt. A szülőággyal szemben volt az óra. A másodperc mutatót néztem mikor lesz már vége egy-egy fájásnak.
2010. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21 órát voltam bent,kis fájásokkal.Az egy örökkévalóságnak tűnt,azt hittem sose lesz vége.És még azt mondták,próbáljak aludni...Aztán kaptam oxitocint.Amikor jöttek a durva fájások(ez 3 óra volt)akkor már repült az idő,csak csodálkoztam,hogy már nyomhatok is!
2010. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!