Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Miskolcon a Semmelweis...

Vyron kérdése:

Aki Miskolcon a Semmelweis kórházban szült fogadott orvos és szülésznő nélkül: tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülni fogok és mivel eddig probléma mentes terhességem volt, nem fogadtam orvost. Mire számíthatok így?

2014. aug. 4. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Szia! :)

Igaz én két éve szültem ott de leírom!!! :)

36 órán keresztül vajúdtam... Szóval sokáig voltam szülőszobán. Sűrűn jártak be hozzám megvizsgáltak elég sűrűn pedig sokan voltunk . Mindenki kedves volt! Amikor erősebb fájdalmaim voltak egy szó kellett és kaptam gázt! Éjszaka is óránként rámnéztek! Az epidural után pedig már a párom is bejöhetett!!! A szülésnél is nagyon kedvesek voltak! Biztattak!!

Miután megszületett a kisfiam az első este egyedül voltam hagyták hogy pihenjek! Persze ha kértem volna kihozták volna a kicsit de valljuk be nagyon kimerültem! A csecsemős nővérek is rendesek voltak!! Megmutattak mindent! Elmagyaráztak mindent!!! Én tökéletesen meg voltam elégedve mindennel!!!! 10ből 15!!! :)

2014. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Masfel eve szultem ott. Surgos csaszarom volt. Siman jott az orvos megvizsgalt, latta h rossz a szivhang, mar amugy 4 ujjnyira nyitva voltam par oracska alatt. Kb 3-4. De mondta h a baba mar nem birja tovabb ezert visznek. Ratekerdett a nyakara a zsinor mint kiderult. Gyonyoruen osszevart, a lanyom makk egeszseges lett.

Utana a noverek is rendesek voltak nagyon, csak neked is ugy kel a dolgokhoz allnod, meg en ajanlom h 1-2 bonbont vagy kavet vigyel be magaddal es a csecsemosoknek es a noverkeknek adj egyet egyet. Annyit meger. Utana ugy korbenyalnak h hihetetlen. :-)

2014. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Másfél éve szültem ott, én se fogadtam dokit és hálapénzt sem adtam senkinek.

Senki nem zavart minket, a férjemmel kettesen voltunk, a mobilomon szólt vajúdás alatt végig a kedvenc relaxációs zeném, a lámpát is lekapcsolták, hogy félhomály legyen (este vajúdtam), nagyon meghitt volt az egész.

A szülésznő magától jött és kérdezte, kérek-e gázt a fájdalomra.

Ne aggódj, a szülés úgyis a te dolgot, az orvos, szülésznő csak segít ebben, a legfontosabb rész kizárólag rajtad múlik!

Én gátvédelemmel szültem, minden rendben volt, a szülésznő nagyon kedves és segítőkész volt végig.

2014. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtatóak. Eddig aggódtam, mert olyan sok rosszat hallani, hogy ha nincs fogadott orvosod emberszàmba se vesznek stb. Remélem én is ilyen élményekkel szülhetek majd mint az előttem szólók. :)
2014. aug. 5. 05:50
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Véleményem szerint aki szimpatikusak, velük normàlisan bánnak. Hát én nem voltam az sajnos. Rendkívüli módon undok, lenéző volt a szülésznő és a csecsemősök nagy része is. Az orvossal nem volt semmi próblémánk korrekten és nagy szakmai tudással vezette le a szülést. Ő a szülést követően kapott is hálapénzt.

Nekem szörnyen rossz élmény volt a bent töltött idő. Ennyi megalázást, bántást 30 évem alatt még sohasem kaptam. Pedig én kedves voltam mindenkivel. Na azóta már nem vagyok és ezek a rossz élmények eltántorítottak a második baba vállalásától.


Remélem nem rémisztettelek meg csak úgy gondoltam, hogy jobb felkészülni minden eshetőségre. Bízom benne, hogy Neked nem lesz részed ilyenekben. Könnyű szülést kívánok!

2014. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!