Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem szabad már magnézium...

Miért nem szabad már magnéziumot szedni?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, méhszáj múlt héten 2222 volt. 2. baba lesz. Az orvos mondta, hogy ne szedjek már semmit, most is több helyen olvasom, hogy ilyenkor már magnéziumot semmiképp.

Viszont görcsöl éjjelente a lábam, arra eddig jó volt, most így alig tudok aludni valamit. Tanácsok?


2010. jan. 12. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magnézium mint ahogy mondod megszünteti a görcsöket. És a méhösszehúzódást is, aminek természetesen a szülésnél kell hogy jöjjön.

36.héttől nem szabad szedni, mert akár túlhordás is lehet belőle. Sajnos el kell viselni azt a kis görcsöt.

2010. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és tanács?fog összeszorítása és ennyi. Én is majd beledöglök ezekbe a vádligörcsökbe:-//
2010. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én is szenvedtem a vádligörcsöktől. :S Magnéziumot nem szedtem a 35. héttől, nehogy túlhordás legyen (mégis az lett) Helyette Kalcium pezsgő tablettát ittam, valamit javított rajta.
2010. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igen, azért jobb lenne aludni is valamit. Nagyfiam egész nap talpon van, csak éjjel tudnék kicsit pihenni, de így egész éjszaka csak mászkálok fel-alá.

2010. jan. 12. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom, hogy nem igazán a túlhordás miatt, hanem magát a tágulást gátolja szüléskor. Én is túlhordtam egyébként a babám, pedig én is abbahagytam a 36. héten. Viszont ittam málnalevél teát, a 40. héttől már napi 1 litert.
2010. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Calcium pezsgőabletta a magnézium helyett. Én a 36- héttől nem szedtem a manéziumot és a 38. héten szültem. A magzatvíz elfolyása után alig akartak beindulni a fájásaim, pedig már 3 hete olyan NST görbét rajzoltam, hogy a doki csak nézett. A magnézium egy kicsit bekavart.
2010. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ezek szerint a kalciumot lehet szedni végig?

2010. jan. 12. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!