Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Komolyan így elszálltak az árak?

Komolyan így elszálltak az árak?

Figyelt kérdés
Pár éve nem foglalkoztam már ezzel és most olvasok itt és csak tátom a számat. Repkednek a 30-50 ezrek. A szülésznőnek. Meg még ezen kívül az orvos, ami még több, sok helyen olvasok 100 ezret... Ez csak számomra nagyon durva? Ez egyszerűen rengeteg pénz, számomra egyszerűen megdöbbentő, hogy az elvileg ingyenes TB-ért (ami nem ingyen van, mert aki jól keres arról pofátlan összeget gombolnak le havonta) ha mégis normális bánásmódot akarunk, akkor az ennyibe kerül? És akkor még "alapítványi" szoba, csecsemős zsebébe pár ezer, hogy ne szarjon a fejünkre. Te jó ég! Aki a közel múltban tényleg mindent és mindenkinek adott, az mennyire jött ki a végén, ha az utolsó zsebbe rakott ezrest is beleszámolja?
2014. aug. 6. 23:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nekem unokatestvérem szült idén, ők pl. még azért is fizettek, hogy a nővérek megmutassák a gyereket a családnak. Minden alkalommal adni kellett egy ezrest a nővérnek, hogy megmutassa!
2014. aug. 6. 23:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy elszálltak-e.Az én 2. gyerekem 2008-ban született,a szülésznő 30 ezret kapott(kért),a dokinőm 70 ezret.A 3. babám 2012-ben született, a tarifájuk-ugyanaz a dokinő és szülésznő-nem változott semmit.A csecsemősnek 2000 ft-ot adtunk,mert vállalta,hogy beteszi a fülbevalót a picinek.Másnak nem adtunk pénzt.Bp.-i vagyok.
2014. aug. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Kerdezo!

Ezek az összegek a plussz szolgáltatásért vannak. Azert, hogy a választott orvosod pl a szilveszteri bulit otthagyta menjen hozzad a korhazba, a szülészno meg a sajat beteg gyereket otthon hagyva téged babusgasson. Ez extra munka, ezért nekik nem fizet a tb. Te a munkaidőd on kívül ingyen dolgoznál? Nem várnak el, hogy kifizessék a tuloradat, vagy a munkaidőn belüli extra munkádat?

Nem kotelezo se orvost, se szülész ot fogadni, az ügyeletes is a legjobb tudása szerint fog ellátni. Jo, lehet hogy nem tutujgat, csak csinálja amit kell.

2014. aug. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én is majdnem elájultam,mikor megtudtam,hogy van,aki 100.000 ft-okat osztogat a dokinak.

Az első terhességemnél fogadott dokim volt,mármint mindig 1-hez jártam,ő rendelt az sztk-ban is,meg van magánrendelője.

Én jártam hozzá ide-oda is.

De,tök durva volt ám,mert képzeld,időpontot adott a magánrendelőjébe uh-ra,erre meg is vizsgált,és elkért a kettőért 10.000 ft-ot...

Rá 1 hétre szintén magához hívott vizsgálatra,és csinált uh-t is,megint 10.000...

Hozzáteszem,semmi baj nem volt,amiért szükséges lett volna a vizsgálat,egészséges kismama voltam,a baba is rendben volt,meg semmi kellemetlenséget nem tapasztaltam.

Ez már a vége fele volt,megpróbált minél többször behívatni magához,tapogatta,hol a határ...Az elején csak havonta hívott be egyszer,aztán 2x,majd a vége felé már hetente.

Aztán már úgy "leégtünk" anyagilag,hogy egyszerűen már nem tudtam több pénzt otthagyni neki,a párom minimálbéres,én táppénzen ugye,ráadásul első baba volt,és a babacuccok is egy kisebb vagyonba kerülnek...Kiságy,babakocsi...

Na,aztán szépen megkérdeztem,hogy nem-e járhatnék innentől az sztk-ba hozzá,(az ingyenes),azt mondtam neki,hogy a párom munkanélküli lett,így kevésbé volt kellemetlen a dolog.De azt mondta semmi gond,azután oda jártam...

Ja,és amint elértem a kb.25.hetet,rögtön erőltetni kezdte a 4d-s uh-t,mert azt is csinál 25.000 ft-ért.

Mondtam,hogy majd később,a párommal megbeszélem,meg szeretném,ha ő is látná.

Amikor rá 2 hétre mentem hozzá,be is írta 4d-re az időpontot,holott nem is kértem,ő meg "kötelezővé" tette.

Abban a hónapba már otthagytunk neki 20000 ft-ot,nem volt még 25000-ünk,úgyhogy felhívtam,hogy nem tudunk menni.

Nem nagyon tetszett neki,de had döntsük már el mi...

Amikor már az sztk-ba jártam hozzá,már nem "hordozott úgy a tenyerén",mint előtte,mert nem fizettem neki,igaz így is normális volt.

Szülésnél annál szültem,aki épp bent volt,de én szülésnél nem adtam semmi hálapénzt.Semmit.

Épp eleget hagytam ott a magánrendeléseknél.

Most a 2.babámat várom,az sztk-ba járok,eddig a terhességem "semmibe nem került",és csak 1-2 havonta megyek a kötelező vizsgálatokra,nincs dokim,ha kapok terhesgondozásra időpontot,az vizsgál meg,aki ott van.

Most se fogok hálapénzt adni,az a dolguk,hogy a terhesgondozást megcsinálják,és hogy levezessék a szülést.

A szülésznek,akinél szülök meg azért nem fogok adni,mert csak akkor lát először,mikor szülök,előtte 9 hónapig nem.Miért adnék neki 30-50000 ft-ot?Mert levezette a szülést??

Persze,az más,ha valami nem jó,és be kell avatkozni...


Bocsi a regényért,csak leírtam a tapasztalataimat.:)


27 hetes kismama

2014. aug. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A szülésznőnek 30.000-et adtam.Nem volt fogadott,de reggel 7-kor lejárt a műszakja,ő viszont nem ment haza hanem ott maradt és végig velem foglalkozott.12-re megszültem,letelt a két óra,rendbe rakott,felvitt a szobába,ezért kapott ennyit.Orvosomnak 80.000-et adtam,plusz havonta jártam hozzá, 10.000-ért.Utolsó terhes hónapban amikor hetente kellett már járni nem a magánrendelésre hanem sztk ba hívott,így ott nem kellett külön fizetnem.

Nekem meg érte,ma sem csinálnám másképp.Ha meg tudom fizetni,megteszem,és érzem a különbséget a magán meg a nem magán között.

2014. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
A legjobb barátnőm nővére fogadott dokit, még nincs meg a baba, most tart 150 ezer körül, mert a terhesség vége felé emelkedik a magánrendelés ára.(a doki előre kéri el a pénzt) 10 ezerrel kezdődött, most legutóbb 35-öt kért el, majd bejelentette, hogy pont akkor nyaral, amikor ki van írva a szülés, anyuka legyen szíves sürgetni a babát, különben ő nem lesz ott.
2014. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
teljes mértékben egyetértek veled, döbbenet, hogy mennyit kell otthagyni. Azzal viszont abszolút nem, hogy ezek a plusz szolgálatatásokért vannak. Azért vannak, mert a "jófej" ügyeletesek néhol nem végzik normálisan a munkájukat. Azt, amiért egyébként őket fizetik. Ja igen, mint mást is a munkájáért, csak más mégsem követel zsebbe plusz lóvét azért, ha mégis elvégzi normálisan a munkáját.
2014. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem KELL otthagyni ezt a pénzt. Önként és dalolva hagyjuk ott valamiféle hamis biztonságot vásárolva. Normális, egészséges várandósságnál az egészre semmi szükség. Persze vki azért is fizet, mert úgy "kedves" vele az orvos. Hát nem tudom, én nem barátkozni járok oda. :)
2014. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Két gyermekem van. Budapesten lakok, de a szülővárosomban szerettem volna szülni mindkét alkalommal. Viszont csak az utolsó hónapban tudtam hazaköltözni, ezért fogadtam otthon orvost. Találtam olyat akinél nem volt gond, hogy terhesgondozásra Pestre jártam SZTK-ba és csak a szülés előtt egy hónappal látott először személyesen. 3000 Ft volt a tarifája (kétszer voltam nála a rendelőjében), első szülés után 40 000 Ft-ot adtam neki, így 46 000 Ft-ot hagytam nála. Nagyon meg voltam vele elégedve, mert amíg Pesten voltam emailban szinte azonnal válaszolt, ha kérdésem volt, és a Húsvét hétfőjét áldozta a szülésemre(pont ügyeletes volt, de miattam jóval a műszakja után is maradnia kellett). Másodszor is őt fogadtam fel, most csak egyszer voltam a rendelőjében, a tarifája két év alatt nem változott. Szülés után 50 000Ft-ot adtam neki. Szülésznőt nem fogadtam, de szülés előtt kértem, hogy próbáljuk meg a gátvédelmet, ő mindenben nagyon segítőkész volt, és mivel neki köszönhetően nem kellett vágni, ezért 5000 Ft-ot adtam neki. Így most 58 000 Ft-ra jött ki a szülés.
2014. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Hat en a plusszért fizettem. Azert, hogy minden alkalommal készséges volt, soha nem akart pikk pakk lerendezni, századszorra is ugyanolyan türelmesen válaszolt ugyanarra a kérdésemre. Mindenről felvilagositott a terhességgel kapcsolatban, sot, a családtámogatási ellátásokról is adott tájékoztatót. A tehesseg végen, amikor mar hetente kellett mennem, csak havi egy alkalomra kérte a magánrendeles díjat.... Éjjel nappal hívhattam, ha nem tudta felvenni, akkor par percen belul az asszisztense hívott vissza, hogy ha szukseges azonnal segithessen, később pedig o maga is telefonált. A kórházban reggel 5tol mellettem volt, "szorakoztatott", segitett, támogatott. Elmondta hogy mi a hátránya es mi az előnye a csaszarmetszesnek es a mutet közben is folyamatosan beszelt hozzam - mellesleg a sosem látott aneszteziologus is! - , mutet utan jött azonnal látogatni. A csecsemősok elmondták, higy mindennap ment meglátogatni a nála született babákat es az anyadhoz is jött mindennap, hétvégén is. Varratszedeskor is magyarázott egyfolytában, elterelte a figyelmemet, eszre se vettem, hogy kivette. Bent felejtettem egy papírt a kórházban, azt ahelyett hogy kipostazzak volna, kihozta személyesen..... Mar 10 eves a lányom, de meg mindig emlékszik a nevére, pedig eleg hétköznapi nev es minden alkalommal, ha ossze futunk valahol az elso kérdése, hogy hogy van.

Mondjuk o mindenkihez igy állt hozza, ahhoz is, aki vadidegen volt, akit az ügyeleti idejében hoztak be.

2014. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!