Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ameddig nem távozik a nyákdugó...

Ameddig nem távozik a nyákdugó addig azt jelenti hogy nincs tágulás?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok de még nem távozott a nyákdugó ,semmi joslofájásom nincs ,ez azt jelenti hogy nem is tágulok? volt valaki igy hogy nem joslozott ,nyákdugoval se találkozott és még is megkezdődött a tágulás? pénteken megyek dokihoz
2014. aug. 11. 13:35
 1/9 A kérdező kommentje:
a derekam az fáj de csak olyan fájás mintha nem birnák állni muszály leülni
2014. aug. 11. 13:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy már nyílsz egy picit, de az a valószínűbb hogy zárt vagy, főleg ha méhtevékenység sem nagyon van. De 38 hetesen ez nem is probléma szerintem.


Saját tapasztalatom, hogy mindig eltávozik a nyákdugó legalább egy része szülés előtt, de utána 72 órán belül érkezik is a baba, nekem mindháromszor így volt.


Ennek ellenére hallani olyanról, aki nem találkozik a dugóval, csak szülés közben távozik az is, nyilván akkor azért mégiscsak tágul az a kismama is. :)

2014. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha beindul a szülésed, azt tutira észre veszed, szóval emiatt ne aggódj. :)
2014. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én nem vettem észre, hogy nyákdugo távozott volna..mondjuk én nem is figyelgettem magam.. csak arra lettem figyelmes, hogy szivárog a magzatviz
2014. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 36. héten távozott a nyákdugó, a 40. héten szültem, a méhszájam a 39. héten is cx 3000 volt.
2014. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, valószínűleg csak a dugód egy része távozott akkor, vagy újra termelődött, mert ilyen is van.
2014. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Nem akarok a részletekbe belemenni, a férjem szülész, ő látta, és azt mondta, hogy az a nyákdugó volt, és én azt gondolom, hogy teljes egészében távozott is (ő is így gondolta), hogy újratermelődött-e, nem tudom, de a kérdés szempontjából lényegtelen, a válaszom lényege az volt, hogy zárt méhszáj mellett is tud távozni nyákdugó.
2014. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van, hiszen nem a nyákdugó "tartja zárva" a méhszájat, az csak egy plusz védőréteg a fertőzések ellen.

Azért valószínű, hogy újra termelődött, mert a szülésznőm szerint ha teljesen eltávozik, akkor az a szülésre való készülődés és a tágulás előszobája, 72 órán belül baba van.


Persze lehetnek kivételek, és akkor Te azok közé tartozol, ezt nem tudom. :)


Nekem egyik babánál a 34 héten eltávozott egy darab, de az vissza is termelődött, mert csak a 39-en szültem.

2014. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt joslom se nyakdugo tavozas mdgis a 36.hettol ket ujjnyira nyitva voltam.mikor beindult itthon a szules 39+4re akkor sem ment el a nyakdugo sem a magzatviz viszont mire beertu k a korhazba (9ora vajudas utan,ket percesekkel) addigra total ki voltam tagulva:-)

Burokrepesztes es egy jo hosszu 3oras kitolas kovetkezett.:-)

2014. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!