Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban hátráltathatja a...

ReniAdam kérdése:

Valóban hátráltathatja a szülés beindulását, ha én már nagyon akarok szülni?

Figyelt kérdés
Több helyen is hallottam hogy ha nagyon akarod és "rágörcsölsz" akkor csak hátráltatod a dolgot. Van ebben igazság?

2014. aug. 13. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Abban van, hogy "el kell engedni".

Legalábbis nálam volt.

A 3. gyerekem nagyon túlhordtam, és mivel ünnep volt meg szabadságok, azon görcsöltem, hogy pont ott legyen az orvosom meg a szülésznőm, meg pont legyen vigyázó a nagyobbakra stb. Szóval mindig volt valami, amihez kötöttem, hogy "most kéne".

Aztán be kellett feküdnöm a túlhordás miatt. Borzasztóan kiakadtam, hogy ha "semmi bajom", akkor miért nem lehetek inkább otthon, és bejárok naponta egy CTG-re (mert a kórházban is csak ennyit csináltak, orvos rám nem nézett, az enyém szabadságon)

Teljesen ki voltam akadva, aztán beszélgettem egy szülésznővel, aki nagyon kedves volt, és bár alig ismertük egymást, annyit mondott csak, hogy engedjem azt a babát megszületni.

Magam sem tudom, hogy "csináltam", mert lázadtam magamban, hogy "mi az hogy én nem engedem, szeretnék már szülni". Aztán valami mégiscsak kattant az agyamban, az indítástól is féltem, de végül 41+6-on spontán megindult, és nagyon hamar világra jött a kicsim.

2014. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerinte, igen. Unoka tesóm 36. héten szült , amikor en os betöltöttem nagyon vártam hogy mikor születik meg minden nap minden órában :D

De betöltöttem a 40.hetet es semmi :D 1-2 nap múlva mar. Nem görcsölt em rajta mert gondoltam hogy úgyis kibújik nincs visszaút 40+5 re megszületett akkor éjjel amikor abszolút nem gondoltam ra se előtte való nap se éjszaka :D 6 percesekkel indult , 3 óra múlva mar a kezemben volt a kislànyom aki most 9 hónapos :)

Szóval nyugi . Ne görcsölt :)

2014. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs hogy NEM fogok erre gondolni munden pillanatban. Házimunka megvolt, csomag összepakolva. Próbálom lefoglalni magam de szinte már nincs mivel. A párom rengeteget dolgozik. Ráadásul mindenki azzal traktál hogy mikor lesz már meg a baba. Pedig ahány doki ált vagy ultrahangozott mind azt mondta hogy jóval az időpont előtt fog születni. Ehhez képest már nyakamon a kiírás napja.
2014. aug. 13. 17:57
 4/5 A kérdező kommentje:
*vizsgált
2014. aug. 13. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Ez tök hülyeség. A gyerek akkor jön amikor a megfelelő fiziológiás folyamatok beindulnak. Hagyjátok már ezt a hülye bevonzós rágörcsölős maszlagot. Akkor majd ha aggódsz hogy a gyereked nehogy influenzás legyen, majd azért fogja elkapni?
2014. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!