Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájások hirtelen nagy...

ReniAdam kérdése:

A fájások hirtelen nagy fájdalommal indulnak vagy először kevésbé fájnak és minden fájásnál erősebbek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 16. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem minél sűrűbben jöttek, annál jobban fájtak. :(
2014. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És már az első is nagyon fájt, vagy az enyhébb volt?
2014. aug. 16. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első időszak, nagyon könnyű volt. Reggel 8-kor vettem észre, hogy valami nem stimmel. Tíz percenként olyan volt, mint amikor a kislányunk a pocakomnak nyomta belülről a lábát. Olyan feszítős érzés, de annyira nem rossz, mert fogtam magam és még visszafeküdtem aludni egy másfél órát. Utána ébresztett az óra, felkeltem, elfolyt a magzatvíz. Akkor sem fájt jobban, csak így feszített. Ez a feszítés pedig az idő előrehaladtával egyre gyakoribb és erősebb lett. Nekem végig olyan fájásaim voltak, mint egy jóval erősebb menstruációs görcs. Csak hullámokban és a vége felé már késszúrás szerű fájdalmak jelentkeztek, de csak ritkán, nem ez volt a jellemző. A kitolás volt számomra a legkellemetlenebb, de szerencsére, az tart a legrövidebb ideig. Szerintem, az olyan 5, max. 10 perc.
2014. aug. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen kibírható, és akkor lassan múlik az idő, de utána egy percnek tűnik. Kérj nyugodtan érzéstelenítést, ha úgy érzed, nem megy tovább. Arra azonban készülj, hogy onnantól kezdve, hogy szóltál, hogy érzéstelenítést kérsz, kb. egy óra, míg megkapod. Le kell csepegnie egy infúziónak, ami megakadályozza, hogy az EDA-tól leessen a vérnyomásod. Ez bő fél-háromnegyed óra. Utána kapsz egy próbaadagot (ez már hidd el, sokat segít) és utána tíz perccel kapsz rendes adagot, ami úgy 1-1,5 órán keresztel hat.
2014. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bálam sajnos ezzel az lesz a gond, hogy amelyik kórházban szülni fogok ott nincs EDA. Körbekérdeztem és mindenkinek mondták hogy itt nincs. :s Szóval át kell élnem az összes fájdalmat még ha majd meghalok is.
2014. aug. 16. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
En eda nelkul szultem es orulok neki.ugy alakult h itthon total kitagultam 9ora vajudas utan.este 7kor elkezdtuk irni a fajasokat mert 15-20percenkent jottek.eloszor azt hittem h az a baj h aznap vegigtakaritottuk a parommal a lakast.igy lepihentem.de aztan csak egyre jobban fajt es egyre surubben.a vegen ketpercesekkel ertunk be.kozoltek h oke johet a kitolas.na ezen meglepodtem de nagyon orultem neki.baromi hosszu volt ez a resz.nekem ez fajt a legjobban.3,5ora volt.es aztan vegre kibujt a kisfiunk.aztan mar csak mi harman leteztunk.:-)megszultem a lepenyt is.picit repedtem igy kellett 3oltes.es magunkra hagytak.ket orat.az annyira jo volt.:-)
2014. aug. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt EDA, de még gáz sem és semmi fájdalomcsillapítás így ott mindenki fájdalomcsillapítás nélkül szült! Nekem rögtön 5 percesekkel indult de az még simán kibírható fájás volt, majd ahogy telt az idő egyre rosszabodott, burokrepesztés után meg már nagyon fájtak!
2014. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!