Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 16éves lány vagyok, és nagyon...

16éves lány vagyok, és nagyon félek a szüléstől. Nem várok babát, meg semmi ilyen. Csak félek belegondolni, hogy mi lesz pár év múlva, ha majd gyereket szeretnék. Nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Légyszi, aki szült már babát, írja le nekem, vagy nyugtasson meg, h mi történik. És az tényleg igaz, hogy megvágják "ott", h könnyebben kicsusszon a baba természetes szülésnél? Én majd természetesen szeretnék szülni, de nagyon félek...
2008. aug. 6. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én még nem szültem, de már előtte állok. (18 hetes vagyok) Csak annyit tudok Neked mondani, hogy ebben a korban még én is rettegtem tőle (28 vagyok), de ahogy kezd kialakulni benned a baba iránti vágy, úgy oszlik ez a félélem. Nem azt mondom, hogy teljesen elmúlik, mert azért én is izgulok, de addig nem gondolok rá, ha meg már a szülésnél tartok, csak arra fogok gondolni, hogy már csak kis idő és kezemben tarthatom a picit. :) Egyébként ma már egészen jól tudják a fájdalmat csillapítani. A gátmetszésről pedig azt hallottam, hogy szinte nem is lehet érezni. Úgy tudom, ez első szülő nőknél 90%-os gyakoriságú. (függ az orvostól, hogy szükségesnek látja-e)
2008. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia !

én is 16 vagyok és én is ugyan ilyen mint te szerintem :P:) igen megvágnak gátmetszés de ez csak azért van h szétne repedj meg különben is nem érzed aszt mondják mert akkor vágnak ha jön a fájás és akkor nem érzed az mellett.

Én is nagyon szeretnék szülni de nekem még ott a suli meg mindne nem akakrom elrontani az életemet inkább tanulok babázni majd inkább suli után addig csak igy érdeklődök :) remélem segitettem szia és ne félj

2008. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
igen ahogy olvastam én is 90% ban az első szülő nőknél vágnak .....hát ez kurva jó :@
2008. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nemrég szültem, 28 éves vagyok. Kamaszként én is féltem, sőt még most huszonévesen is a szüléstől. De ez természetes. Az orvosom adott fájdalomcsillapítót (EDA),amit kérhetsz is, legalábbis nekem ezt mondták. Így kevésbé fáj a vajúdás. A szülés maga kb. 9 percig tartott nekem, a gátmetszést sem éreztem, akkor már eléggé fájt minden odalent (és már nem volt bennem fájdalomcsillapító), de hidd el
2008. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

KI LEHET BÍRNI!! az előző válaszoló vagyok.

Csak az fog érdekelni ott és akkor, hogy a babád egészséges és gyönyörű!!!

2008. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En ennyi idosen szinten ezek miatt kijelentettem, h nem akarok szulni, gyereket se akarok.

Aztan hova jutottam 10 evvel kesobb?! 34 hetes terhes vagyok :D

2008. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok és 24 hetes terhes. Hosszú ideig én az egész szülésben a gátmetszéstől, illetve a repedéstől féltem a legjobban, nem is attól a fájdalomtól, amikor vágnak, hanem a következményektől. Hogy utána csúnyán gyógyul a gát, nem lesz már az eredeti, sokat reped, egyéb problémák lesznek. A közvetlen családomban van szülész és szülésznő is és apránként el-el ejtettek egy-egy rémtörténetet ezzel kapcsolatban. Persze a vége mindegyiknek az volt, hogy ha jobban odafigyeltek volna, ha precízebb lett volna a szülést levezető személy, vagy ha szülés után az anyuka nem érte volna el ezzel-azzal, hogy felszakadjon a gátsebe, akkor nem lett volna gond. Később pedig az is megnyugtatott, hogy két baba is született a családban és elmondás alapján semmilyen funkcionális zavar nincs a vaginában, szépen begyógyult és a gyógyulás időszaka sem volt fájdalmas.

Egyébként ország és kultúra függő az, hogy vágnak-e, vagy gátvédelem van. Magyarországon például az orvosok döntő többsége be sem vállalja az első szülést gátmetszés nélkül, elzárkóznak már a gátvédelem kifejezéstől is mereven és 2. vagy 3. szülésnél próbálják meg esetleg. Bár a statisztika évről-évre változik, szerintem 5-10 év múlva amikor te szülni fogsz, már sokkal nagyobb gyakorlata lesz a gátvédelemnek és sokkal többen megpróbálkoznak vele, mint most.

Én külföldön élek és itt is fogok szülni és itt épp az ellenkezője érvényes: elsősorban gátvédelem van és ha tényleg nagyon fontos, a repedés elkerülése végett vágnak csak, miután a szülésznő feltérképezte a terepet és úgy érzi, hogy az feltétlenül szükséges. Itt a terhesgondozáson legalább annyi energiát fektetnek a gátmasszázsra, mint a szoptatásra kihangsúlyozására, nekem még nem kellett persze elkezdeni, de a védőnő már most szólt, hogy néhány hét múlva lesz egy alkalom, amire jó lenne, ha vinném a páromat is, mert akkor fogja elmagyarázni, hogyan kell csinálni a gátmasszázst, ismertetőket ad, krémet és olajat is ír fel a doki és a saját érdekemben megköveteli, hogy csináljuk rendszeresen a szülés előtti hetekben.

Állítólag tényleg sokkal jobb, a hüvelyizmok ugyanúgy visszahúzódnak és szülés után egy-két nappal már nem is érezhető az egész, kevesebb a fertőzésveszély.

Meglátjuk!

2008. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia.Én egyártalán nem tartottam a szüléstöl.aki már szült azt mondta azért,mert még nem tudom milyen az.Amikor 38. hétben elment a magzatvizem,még 9 órán keresztül 3 perces fájásaim voltak,de szinte kapartam a falat a fájdalomtól.A gátmetszést két fájás közt csinálták,igy éreztem azt az éles fájdalmat,amiről tudtam,hogy az volt a vágás,mégis elveszett a nagy fájdalmak mellett.Miután kibújt a kisfiam,nem mutatták meg azonnal,elvitték megtisztogatni.közben engem összevarrtak,ami szintén éles fájdalmakkal járt,de akkor már csak az érdekelt,hogy hol a fiam,mikor láthatom.Aztán megkaptam.Megláttam és sirtam.Sirtam,zokoktam és nem birtam megnyugodni.Nem tudtam miért,de olyan boldog voltam,hogy már nem fájt semmim,a fiam gyönyörü és egészséges és csak sirtam.Egyedül hagytak az orvosok és a sirással kiadtam magamból minden szenvedést és fájdalmat.Belépett egy nővérke zavarodottan kérdezte mi a baj,én pedig csak annyit mondtam neki,hogy szeretnék még egyszer szülni.Ma van egy 4 éves kisfiam,és most várjuk a kistestvérkét,aki szintén fiú lesz és a 38.hetet tapossuk.Már tudom mi vár rám,tudom milyen a szülés,mégsem félek.Sőt,alig várom,hogy a karjaimban tartsam őt.

Szóval akármekkora fájdalommal is jár,ha valóban szeretnéd a babucit,megéri.

Viszont légy magadra nagyon büszke,mert szülni csak a nők tudnak és a világ legfájdalmassabb,de leggyönyörűbb,legszebb dolgát is csak mi tudjuk.

Ne félj,a terhesség alatt elmúlik majd minden félelmed.

2008. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, h válaszoltatok... és remélem nem fogok annyira félni, mint most... köszi a biztatást :) de még sok évem van hátra:P
2008. aug. 7. 11:16
 10/10 anonim ***** válasza:
utólsó válaszoló kaptál (EPIDURÁLÁST)??
2008. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!