Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hagyományos vagy alternatív...

Vk_anna kérdése:

Hagyományos vagy alternatív szülőszoba?

Figyelt kérdés
A Szent Imrében fogok szülni októberben, és kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol az ottani hagyományos illetve alternatív szobákról. Fogadott orvosom/szülésznőm nem lesz, és eredetileg a hagyományos szobában gondolkoztam, de mikor voltam bent szétnézni, nagyon megtetszett az alternatív szoba, és ha továbbra is problémamentes vagyok hajlok inkább arra - csak azt szeretném tudni van-e bármi olyan hátránya amire nem gondoltam.

2014. aug. 19. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mi a különbség a kettő között? Csak érdekelne. Mondjuk én háromszor szültem, de szülés közben egyszer sem érdekelt, hogy milyen a szülőszoba. Mondjuk nálunk nem lehetett választani, csak azt kérdezték meg, hogy milyen szinű szobában szeretnék szülni, mert pont szabad volt mindegyik szülőszoba.
2014. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt leteszteltem szülés közben, alternatív szobában kezdtünk, nagyon kellemes volt, jó volt labdán ülni, meg a kádban is áztam egy órát. Aztán mivel nagyon elhúzódott felmerült a kitolás közben az oxi, végül amellett döntöttünk, mert már egy teljes napja vajúdtam és elfáradtam. Ekkor viszont át kellett költözni a normál szobába, ami eléggé megviselt, de végül a dokim megnyugtatott és nem volt rossz az a szoban sem (akkor már mindegy volt amúgy), de ha nincs semmi komplikáció azért kellemesebb az alter szoba, de sok orvos nem szereti állítólag, ügyeletes nem tudom bevállalja-e.
2014. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1es. az imrében van egy olyan szülőszoba ami tulajdonképpen egy csinos kis szoba. francia ágyon szülhetsz vagy kádban, labdán, stb... szól a zene, égnek a gyertyák...


kérdező, szerintem ha az alternatív mellett döntesz akkor azért készülj arra, hogy nem biztos, hogy beengednek. 1 ilyen szoba van, tehát egy nő szülhet ott, ha valaki előbb jön és azt választja akkor nyilván nem mehetsz be. de mivel nincs fogadott orvosod, lehet inkább fenntartják az érkező sokat fizetőnek is (ez azért jellemző az imrére, valljuk be).


nekem nem esett jól se a zene, se a gyertya, se a labdán ücsörgés, azt meg végképp nem akartam, hogy ha gond lenne, ne férjenek hozzám rendesen :D

mikor már összeértek a fájások, én már csak feküdni tudtam, szóval nekem nem jött volna be, ezért sima szülőszobába mentem.

utánam jött egy anyuka akinek dúlája volt, természetesen nekik félre volt rakva a szoba, neki tetszett. szobatársam volt, sokat beszélgettünk. neki már a 2. gyereke volt, így azért könnyebb volt döntenie, tudta mire számítson. én a másodiknál is szerintem csak feküdni akarok egy csöndes szobában :D

2014. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én ugyan istvánban szültem, de a zene, labda stb. ott alap a szobához, az extrább szobában vannak a kád és társai. A nagyon lassú tágulás miatt gyakorlatilag ráparancsoltak a labdára, azért azt nagyon ajánlom. Sok embernek nem jön be a zene, én halálba untam volna magam ennyi órán át + segített is a sok órás vajúdás alatt. Szóval én biztos az alternatív felé hajlanék.
2014. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!