Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan küzdhetném le a félelme...

Hogyan küzdhetném le a félelmemet a szüléstől?

Figyelt kérdés
A 2. babámmal vagyok terhes, és kezdek félni a közelgő szülsétől. Bár az 1. szülésem csak 3 óra volt, de nagyon fájt. Ti mivel nyugtatjátok magatokat? Az EDA megoldás lenne?
2010. jan. 15. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Lehet,hogy nevetségesen fog hangzani,de én a 4.babánál féltem nagyon a szüléstől.Az előző rossz szülésélmény is közrejátszott.Na persze meg,hogy farosan szültem meg.Végig rettegtem,milyen lesz majd.Arra kell gondolni,hogy nemsokára a karodban tarthatod a babádat.Rengeteget segíthet.
2010. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem félek, de nagyon megszenvedtem az elsővel, így eldöntöttem: a másodiknál már okosabb leszek.Fogok kérni eda-t, ha megint húzódik a vajúdásom. A tolónyomásokat állítólag már érzi a kismama, mert amikor már 3 ujjnyi tág, leállítják az adagolást.

2010. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem irtad hany hetes vagy, de en egy konyvet ajanlanek Neked amiben pontosan le van vezetve a szules biologiaja.

Konkretan minel jobban felsz es feszult vagy, annal jobban feszultek lesznek az izmaid. Ennek kovetkezteben nemhogy kiengednek a babt, hanem meg akadalyokat kepeznek neki es nehezebben, fajdalmasabban teszi meg utjat.

Nekem sokat segitett ez a konyv:

[link]

Sok sikert!

2010. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én ugyanezt a könyvet használom, amit az előttem szóló ajánlott, szülés ahol én irányítok és nagyon jó, az orvosom ajánlotta. első babámat várom, 39+2 vagyok, és már nagyon várom, hogy kibújjon. Te hány hetes vagy? Ha van még időd, nagyon jó technikákat lehet tanulni belőle.
2010. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötletet. :) 20 hetes vagyok még csak, de sokat gondolok a szülésre.
2010. jan. 16. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt tanácsolom - könyv nélkül is - amit a többiek! Ha nagyon félsz, tényleg csak gátolod a babád útját kifelé. Én nagyon vártam első babám születését, és úgy is készültem rá lelkileg, hogy milyen "jó" lesz. Bár 5 órát vajdúdtam intenzíven, utána a 3. tolófájással ki is bújt, és akár jöhetne is a következő! Mondjuk nekem sokat jelentett, hogy a férjem végig velem volt. Ez is rengeteg erőt adott!

Könnyű szülést kívánok!

2010. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a második szülésemnél előre kigondoltam, h. élek az Eda lehetőségével, és mondhatom egyszerűen szuper volt azzal szülni. Elsőt minden nélkül szültem, így tudom mi a különbség.:)Csak ajánlani tudom, ha érdekel írj priviben.
2010. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem is az a 2-3 óra vajúdás, és szülés, hanem inkább a gátmetszés utáni 2-3 hét felépülés, ettől az élménytől óvnám magam, pedig a dokik nagyon szeretnek szabni-varrni. Én egészen rendbe tettem magamban, hogy fáj majd, nagyon fájhat, de egyszer úgyis vége lesz, mivel 2 után még itt vagyok. És nekem megszépültek az emlékek, most egy vizsgadrukknyi félelemmel állok az utolsó hetek előtt 3. alkalommal. Szerintem a babára koncentrálj most, én a túl sok művi beavatkozástól óvnám a nem veszélyeztetett terhes kismamákat. A szülés túlélhető, csak már mindent szeretünk fájdalom és problémák nélkül megélni.
2010. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!