Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhetném le a vezetés...

Hogyan küzdhetném le a vezetéstől való félelmemet?

Figyelt kérdés

Van jogsim 3 éve, de sokat mondok, ha 3szor vezettem. Egyszer megbuktam forgalmin, akkor nagyon megijedtem, és elszállt minden önbizalmam. Pedig nagyon lelkes voltam és alig vártam, hogy vezethessek. És most is nagyon szeretnék vezetni, de félek a többi hülye autóstól, úgy mennek sokan.... meg ilyenekre gondolok "mi van, ha valaki befékez előttem, és én nem tudok megállni?"

Holnap megyek egy ismerősünkhöz, aki oktató, ad pár órát, először rutin pályán, hogy szokjam az autót, aztán kint forgalomban.


2011. ápr. 6. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Így.
2011. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Élvezd a vezetést!!!

Nekem 22 éve van jogsim, 4x karamboloztam(egyszer sem én voltam a hibás, elém kanyarodtak kereszteződésben, stb.), mind a 4x elég nagy sebességgel. És még mindig nem félek(igaz, egyszer sem lett semmi bajom).

Ne arra gondolj, hogy valami bajod lehet, hanem élvezd az autót. Nekem szenvedélyem a vezetés, amolyan függőség.


Ne félj tőle!

2011. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi!

Én is így terveztem, mint te második. Hogy majd mindenhova megyek csakhogy vezethessek, és mennék is. De miután megbuktam (elég csúnya hibát követtem el) azt mondtam, "ez nem igaz ennyire nem lehetek béna, kész nekem nem való a vezetés"

2011. ápr. 6. 16:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én így csináltam:amikor személykocsiból vizsgáztam,minden sz..rul ment,bár nem buktam meg(vizsgán sikerült véletlen)

Aztán kis forgalmú időkben vezettem,ismert terepen(melóhelyre jártam reggel 5re,nem volt akkor nagy forgalom) haza felé meg "kerülő utat" próbáltam keresni.Vagy dugót,ahol van időm figyelni.

Aztán bele jöttem gyorsan.Egy-két lefulladás nem a világ,velem is meg esett.Parkolást jó,ha úgy gyakorlod,hogy először csak a felfestett vonalak közé,tolatva,előre stb.Aztán,ha megy,akkor két kocsi közé is,ahol nagyobb helyet hagytak.Aztán meg menni fog.

Bár,mikor személyautóból vizsgáztam,azt hittem,sose leszek buszsofőr,de mégis: hétfőn kezdem a busz tanfolyamot.Ja és teher autót sokkal könnyebb nekem vezetni,mint személykocsit.


Szerintem gyakorolj sokat,én így csináltam,ahogy leírtam.Már megy,mint a karikacsapás! 3 éve van jogsim "B" kategóriára.

2011. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igyekszem! Sok sikert a tanfolyamhoz!
2011. ápr. 6. 16:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:neked is sok sikert és ne add fel! Egyszer még lehet,hogy kamiont is fogsz vezetni :-)
2011. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
44%

Nekem bő 2 éve van jogsim de csak fél éve vezetek(de mostmár minden nap 8-13 órát:D )

Amikor még nincs rutinod , mindenre oda kell figyelni a forgalmon kívül , akkor még nem olyan élvezetes a vezetés. Vezess sokat , egyre jobban fog menni , és megfogod szeretni.

Vezess úgy , hogy pl egy belátatlan kanyarba ugy menj bele , hogyha jön szemből valaki , aki egy kicsit lecsapja akkor is elférjetek. így talán nyugodt lehetsz , hogy nem eshet bajod.

Én kistehert csapatok és úgy megyek , hogy ha bármikor bárki csinál valami hülyeséget, akkor se lehessen baj(persze ettől még történhet akár mi)

Én inkább nem azoktól félek akik dinamikusabban mennem , hanem az idős , vagy nagyon fiatal sofőröktól , akik lassan tötyögnek. :D


Ja , ha bizonytalan vagy , akkor kérj meg valakit hogy üljön melléd (ha lehetséges) és segítsen szavakban ha kell.


Sok sikert , győzd le a félelmed:)

2011. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

lefogom győzni, köszi:)

De írtál valami, zavar az aki lassan megy. Én is biztosan lassabban fogok először menni, mert rutintalan vagyok. És nem akarom, hogy nyomják rám a dudát, érted :D

Jó amennyivel kell megyek majd, vagy is hát 80-90 helyett lehet, hogy csak 70el merek majd menni eleinte. A "T" betűt meg biztosan nem fogom kitenni a kocsira :D ha kint lenne talán nem anyáznának (annyira), de nem teszem ki:P

2011. ápr. 6. 20:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 éve van jogsim, nyolcadszorra (!) mentem át a városi vizsgán. Eleinte én is úgy kezdtem, hogy vagány, vezethetek, de jó lesz, de a sorozatos bukások nagyon elvették a kedvem tőle. Megszégyenültnek éreztem magam, hogy sokadszorra állok ott az autó mellett a vizsgabiztosra várva.

Nagyon rosszul vezettem. Most már látom. Túl nagy volt az önbizalmam, nem voltam hajlandó tudomásul venni, hogy az alapokról kell indulni, és nem lehet úgy beülni az autóba, hogy mindent tudok.


Én sajna csak hétvégén jutok volán mögé, de akkor, ha alkalmam van rá, kihasználom, hogy vezethessek. Nem vezetek nagyon rosszul, csak mint "női sofőrök", tehát ferdén parkolok, nem tudok jól manőverezni, de balesetem még nem volt.


Amúgy vannak félelmeim. Mindig akaratlanul is belegondolok, hogy hajtok mondjuk százzal, és egyszercsak frontálisan szembejön egy másik autó...vagy tudod, mitől félek? Hogy egyszer összekeverem a gázt a fékkel, és ahol fékezni kéne, ott majd gázt adok, aztán jól nekimegyek valami fának, vagy oszlopnak.


De szerintem egy kicsit mindenki fél. Vannak nagyon őrült autósok és motorosok is, akik lesz.rják a KRESZ-t. Ilyenkor inkább utat engedek nekik.


Szeretnék jól vezetni, de ennyit tudok. Nem zavar már, mert belenyugodtam.

Szerintem ha vezetsz, mindig üljön melletted valaki, aki tud vezetni. Akkor talán nagyobb biztonságban érzed majd magad. Ne aggódj és ne add fel! ÉN már majdnem ott tartottam, de mostanság rájöttem, hogy mennyire jól tettem, hogy "csakazértis" megcsináltam.

Sok sikert kívánok!

Bocsi a sok szövegért :(

21/L (:

2011. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ! Érdekes amit írtál, mert ugyanettől is félek én is, mint te.

Hogy ha valaki befékez előttem, ijedtemben rányomok a gázra, és bele hajtok. Brrr...:S:S

2011. ápr. 7. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!