Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van gyakran vérnyomás...

Miért van gyakran vérnyomás esés császármetszés közben?

Figyelt kérdés
Az érzéstelenítő az oka?
2014. aug. 22. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Is, meg a szervezet érzékeli a vágás miatti traumát és a csökkentett vérnyomás az elvérzés esélyét is csökkenti.

De benne van a pszichés tényező is. Van, aki egy sima vérvételre is ájulással, vérnyomáseséssel reagál. Egy ébren megélt hasi műtét még nagyobb valószínűséggel okoz ilyen pszichés hatást.

2014. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
7 hete volt császárom. Alig vágták fel a hasam, már kezdtem is rosszul lenni. Szóltam, erre mondta az anesztes doki, hogy "biztos nyomja". De hogy mit azt nem tudom, szerencsére nekem is nyomott be valamit gyorsan :)
2014. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. eleve a tudat, hogy ébren felvágnak úgy, hogy tudod a történéseket. ez valakit borzalmas félelemmel tölt el (engem is). pszichésen annyira be lehet szuggerálni, hogy "rosszul leszek, rosszul leszek" - hogy valóban rosszul lesz az illető.

2. vérveszteség. csökken a szervezetben keringő vér mennyisége, így a szervezet elkezd "takarékoskodni", a centrális fő szervek működésének fenntartására. Nem juttat annyi vért a végtagoknak és nem is tud annyit, mivel eleve kevesebb van.

2014. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!