Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldön is ennyire "divat"...

Külföldön is ennyire "divat" a gátmetszés, mint nálunk? És a császármetszés?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy itthon nálunk vágnak ha kell ha nem, bár még nem szültem.


Külföldön ez tényleg nem így működik, hogy automatikusan főleg első szülésnél, vágják a gátat?


+1 kérdés: Én azt hallottam, hogy ott a császármetszés sem akkora ügy, ha valaki teszem azt csak mondvacsinált indokkal akarja, arra sem szólnak semmit.



2014. aug. 7. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

En nemetorszagban elek es szültem 2 gyereket!

Itt a korhazak maskepp müködnek! A 30km-es körzetben kb 15 szülesi lehetöseg van! Vannak szüleshaza es hospitslok, kiskorhszak , klinikak es egyetem klinikak! Az egyetem klinikak csinaljak a sulyos eseteket, a klinikak a nehezebb eseteket a többi pedig csak normal eseteket! Itt nem is minden korhaznak, szüles hazanak van mütöje! Ha egy normal korhaz tul sok csaszart csinal akkor kivizsgaljak miert is... Szoval nem, itt csak ugy nem csaszaroznak! De ha a nö nagyon retteg a szülestöl, psziches ok miatt( es felelem is lehet az) megmüthetik!


Agol en szültem csak akkor vagnak gatat ha a babat vakummal segitik ki, akkor közelezö! Amugy hadjak szakadni!

A szakadas gyorsabban gyogyul es csak ott szakad ahol kell! Lehet elvagnak es meg a masik iranyba szakad is, mert a vagas nem jo helyen lett!

2014. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
A szakadás gyorsabban gyógyul??????Ekkora marhaságot!!!! Ez nem igaz! Ahol én szültem ott volt lehetőség gátvédelemmel szülni, nekem nem sikerült, kolléganőmnek igen..Kórháza válogatja
2014. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amerika: itt császármetszés nem csak divat, hanem szinte senkit sem hagynak szülni. Altatnak közben és programcsászár van, orvosnak, betegnek egyaránt beszámíthatóbb, hiszen itt nincs GYED, GYES, hanem vissza kell menni dolgozni gyerekágy után. Nem is szoptatnak.
2014. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemetben elek. Mivel lattak hogy a baba nem fog kiferni vagas nelkul, nem hagytak repedni, minimalisat vagtak. Csaszarozni nem csaszaroztak pedig 1.5 napot vajudtam.
2014. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja es akkor ha alairok egy papirt, nem hagynak vajudni hanem csaszaroznak. Ha nincs alairva ez a papir akkor csak akkor csaszaroznak ha eletveszelyben vagyunk.
2014. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amerika (ugyancsak): total ellent momndanek a magam 44 oras vajudasaval - es meg ket bnom jatszotta el ugyanezt es nem egy helyen szultunk.

Csaszar oka: 4cm tagulas 44 ora alatt. 5 orat toltottem epidural kellemes tarsasagaban.

Nallunk nem csaszaroztak ok nelkul. Vegeredmeny: gyermekem nyakan tobbszorosen rajta volt a zsinor. Olyan rovid volt, hogy ki sem tudtam volna nyomni megha kitagulok sem!

Van ismerosom azonban aki addig hisztizett, hogy inkabb megcsaszaroztak - masik allamban el.

Szinte minden b.nom becsulettel megvajudott a sikerert.

Teny gyes, gyed meg baratai ismeretlenek de vannak tamogatasok es van egy allami program amivel segitenek ennivalohoz jutni. Csekkek amiket be lehet valtani tejre, tojasra stb - Mo-n is ezt vezetnem be penz helyett!!!!

Paraszolvencia nincs egy csojor viragnak ugy orulnek, hogy nev szerint tudjak ki vagy!!!! Mindenki!!!

Az utomatikusrol inkabb az epiduralt emlitenem. Mindenkinek ajanljak es ha van eppen elerheto anesztes akkor ahogy lehet mar adjak is, hogy maradjon ereje a kismamanak. - en vasarnap szultem, az egesz korhazban egyetlen anesztes csellengett....szerencsetlen urge jol el volt havazva!

2014. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztralia: Itt nem vagnak automatikusan, mert turelmesen megvarjak amig az anyukanak eljonnek a tolo fajasai es akkor is csak a maga tempojaban hagyjak menni a szulest. Felkeszitenek elore hogy a kitolasi szakasz egeto fajo lesz de nem szabad siettetni mert akkor van szakadas.

A csaszart probaljak elkerulni es a termeszetes szulest preferaljak.

2014. aug. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Angliában szültem, itt a gátmetszés egyáltalán nem szokás.

Egyszer sem repedtem, mert hagytak háborítatlanul szülni.

Szerintem itt is több a császár, mint amennyi valóban indokolt, nem tudom pntosan mekkora az arány, személyes ismerősöm nincs nagyon sok mégsem aki császárral szült. Azt hiszem (nem vagyok benne biztos) hogy kérésre is császároznak.

2014. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!