Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szekszárdi szülészetről,...

Szekszárdi szülészetről, szülőszobáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
milyen lehetőségek vannak a vajúdásra?, a látogatási tilalom miatt elmaradnak a szülésfelkészítők, de azért lehet használni az alternatív szülőszobát?
2010. jan. 17. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!Én 10 hónapja szültem ott.Kőszegi volt az orvosom nagyon meg voltam vele elégedve.Neked ki a dokid?

A szülőszobát mikor először megláttam megijedtem..:DNem olyanra számítottam,régi zöld csempe,mindenhol láncok lógtak.A szülőszobán azt hiszem 4 szülő ágy van,függönyökkel el választva+ az alternatív.Nyilván ott csak akkor szülhetsz ha épp szabad,ami ritka.Ott van labda,bordásfal,kád.De az ottani szülő ágy borzasztó kényelmetlen,kemény mint a kő.Akik ott szültek mondták hogy kár volt azt választaniuk mert rossz volt több órát azon feküdniük.Tavaly márciusban szültem akkor pont látogatási tilalom volt de az apuka bejöhetett a szülésre,a látogatóknak tv keresztül mutatták a babát.És ami nagyon tetszett a tilalom ellenére minden nap bejöhetett az apuka és együtt fürdethetitek a picit.

A szülésznők nagyon aranyosak.Gázt adnak,azt 'díjazzák'.

A csecsemősök is normálisak egy-kettő kivételével,de elviselhető.

Ha van még valamilyen kérdésed nyugodtan kérdezz.

2010. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja azt nem írtam,hogy vajúdásra sajnos még mindig a legtöbb doki a fekvő pozíciót ajánlja,ha meg infúziót kapsz,mert indítják vagy fájás gyengeség miatt,akkor meg úgy sem sétálhatsz,meg amúgy sem engedik..:(A kádat nem használják,szerintem csak dísznek van.
2010. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ :) Dr. Juan-hoz járok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon szerettünk volna menni a szülésfelkészítő tanfolyamra, de decemberben már látogatási tilalom miatt elmaradt, és január-februárban sem lesz. Február végre vagyok kiírva és mivel magánrendelésre járok még a szülészeten sem voltam, ezért aggaszt kicsit hogy nem tudom hova menjek, mi történik majd, stb... Látogatási tilalom alatt jól tudom, hogy csak akkor engedik be az apukát a szülésre ha be van oltva mindkét típusú influenza ellen?

35.héten még faros a babám, ezért is kicsit aggódom, nagyon szeretnék szülni természetes úton. a szülőszobára jól tudom víz, szőlőcukor, törölköző, papucs, tusfördő, köntös kell ugye? más extra nincs? a szüléskor saját hálóingben vagyunk, vagy adnak valamit? a babának kell bevinni valami extra dolgot? raktam be cumit, cumisüveget, cérnakesztyűt, cérnasapkát, pelust, törlőkendőt... de amíg bent vagyunk ha jól tudom a ruhát és egyebeket ők adják?! annyi kérdésem lenne, de nem akarlak továbbiakkal zavarni. nagyon szépen köszönöm hogy időt szántál rám!

2010. jan. 18. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia,én is most szülök februárba.(válaszoltam aterhességnél feltett kérdésedre is)Oda fogsz találni a portás elirányit.A babának csak pelust és törlő kendőt kell bevinni a többit adják.Ruhácskát nem érdemes mert azt nem fogod vissza kapni.Szülésnél kapsz korházi hálóinget.Szükséged lesz papucsra,köntösre,törölközőre,tusfürdőre.

Én 2007-ben szültem az elsőt és nem hiszem,hogy sok minden változott volna.Írj nyugodtan.

2010. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) problémamentes szülést, boldog babavárást! üdv.
2010. jan. 18. 15:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én voltam az első válaszoló.Nálunk bent lehetett az apuka nem kérdezték hogy oltva van e vagy sem.Szüléshez adnak kórházi hálóinget,és a gyerekágyon is.Ne aggód oda fogsz találni,a portás eligazít majd.Amúgy első emelet,ha a lépcsőn felérsz egyből jobbra van a szülőszoba,ki van írva.Szülőszobára elég az amit eltettél.Csecsemő osztályon adnak ruhát,nem érdemes vinni,pelenkát 3 darabot naponta,bár én baba-mama szobában voltam és csak első nap adtak pelust.Popsitörlőt vinni kell,mellszívót,mert nem mindegyik szobában működik a gépi.

Ha van egyéb kérdésed nyugodtan kérdezz,szívesen válaszolok:)!

2010. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és inni nem engedtek,sem szőlőcukrot enni sem,bár nem is lett volna erőm hozzá:).Kitolási szakasznál adnak vizes ruhát amivel törölgetheti a homlokod,ill. a szád a férjed.
2010. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi. mellszívót nem is vettem :( kellett volna?! valahol azt olvastam, hogy ráérünk akkor megvenni, ha szükség lesz rá
2010. jan. 18. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én vettem,mert nagyon nehezen indult be a tejem,és a kórházban sokat volt mellen a babám,és szopi után még fejtem is(kb 5-10 ml-t :( ) hogy induljon be.
2010. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam most olvastam,balra van a szülő szoba!
2010. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!