Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha első terhességemnél magas...

Ha első terhességemnél magas lett a vérnyomásom, akkor a másodiknál is várható? Ha amúgy nem magas, csak a terhesség alatt ugrott meg?

Figyelt kérdés

Nagyon be is vizesedtem, bár toxémiám nem lett szerencsére, baba is időre jött(indították).Csak írtó magas lett a vérnyomásom.

Szeretnék másodikat is majd, de félek megint ez lesz, és nem akarok ezért kórházba menni, mert már itt a kicsi fiam.

Tapasztalatok?


2010. jan. 18. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


nekem az utolsó héten állították,hogy magas.Én egy hétig mértem itthon semmi gond nem volt,sőt a gyógyszertárba lementem megmérni ott sem..

erre csak kihozták.Én nem vettem be a gyógyszert pedig befektettek a khba..

másnap megcsászároztak,de nem emiatt-akkor épp nem volt gond érdekes a vérnyomással,hanem bezavarosodott avíz állították,mikor kivették a babát közölte a doki nem is volt zavaros..na ezt rakd össze..

szval én ma voltam a 7hetes pocaklakóval nála és kérdeztem mi van ha be akar fektetni hetekre,vissza utasíthatom e ha nem vagyok közvetlen életveszélyen.azt mondta az én döntésem mérlegelni ..ő csak elmondja és javasolja..remélem nem lesz ilyen gond,nekem is itthon van egy most másfél évesem,akkor 25hósom..szval nem szeretnék 3napnál többet bent lenni..próbálom ezt programozni magamnak.

ne félj tőle attól csak rosszabb lesz sztem.amíg kicsik remélhetőleg könnyebben kiheverik azt a pár nap anya hiányt és én is azt mondom 2után valószínű megállok,bár 3at szerettem volna..

2010. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2010. jan. 19. 09:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon vizes voltam első terhességem alatt,a vérnyomásom 180/120 lett a végére és nem tudták levinni semmilyen gyogyszerrel, így császár lett a 36.héten.

Második terhességemnél is elkezdett felfelé kúszni a vérnyomásom,de nem olyan mértékben mint először. Dopegyt+corinfar-ral jol kordában tarthato volt(120/80).

Be akkor fektetnek ha 150/100-at meghaladja a vérnyom

sod és nem lehet lejjebb vinni. A magas vérnoymás azért veszélyes,mert elöregíti a méhlepényt-ergo a babád nem kap elég tápanyagot.

Szerintem ne aggodj ezen előre.


Jo egészséget!

2010. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi.A méhlepényem az utolsó napig 1-es érettségű volt szerencsére, a babám is szép súllyal született.
2010. jan. 19. 14:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt megkérdezhetem hogy ezekből a gyógyszerekből mennyit szedtél, mert én is ezeket szedtem a végén, de már 10 szemet(5-5).
2010. jan. 19. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


3x1 Dopegyt+ 2x1 Corinfar.

Első terhességemnél még a nyelvem alá fújt spray sem vitte le.

2010. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!