Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora problémát okozhat a...

Mekkora problémát okozhat a magas vérnyomás terhesség alatt? Ráadásul a pulzusom is az egekben van 100 körüli.

Figyelt kérdés
37. hétben járunk. Milyen kihatásai lehetnek a szülésre?
2008. szept. 25. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mennyire magas a vérnyomásod? Nekem toxémiám volt a doki azt mondta 150/110 a határ,adott rá Dopegytet de nem vitte lejjebb,sőt másnap még feljebb ment,170/110-el kórház,9-kor mentünk be 1/2-12-kor már műtöttek. Szerencsére nem lett semmi baja a kislányomnak. Vizesedés?

2008. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem ezert kellet meginditani a szulest,mert duplara dagadt be a bokam,es a vernyomasmom miatt, de hal istennek szulesnel nem ment fel a vernyomasom! de ha ne adj isten felmenne neked akkor egybol csaszaroznak, nalam is ez volt ha felment volna vittek volna csaszarba!

2008. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ha felmegy nem engedik megszülni,természetes úton.

Nekem 170volt mikor bementünk a korházba,kaptam csökkentőt,mindkét kezemből infuziok lógtak,de nem akart lemenni,sőt felment egészen 220ig,7óra alatt sem tudták levinni csak 190ig.Rosszabbodott az állapotunk és azonnali műtét volt.Akkor nekem azt mondta a doki a szervezetem igy reagált a hírtelen fellépő változásra...

Most újra babát várok a vérnyomásom jó 110es,semmi gyógyszert nem szedek,majd kiderül mi lesz :)

Minden jót,könnyű szülést :)

35hetes kismama

2008. szept. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Eddig mindig csak max 100-as volt, most meg 135-145 között ingadozik. A bokám néha bedagad de nem mindig segít rajta a felpolcolás. Az orvosom már nem akar semmi bogyeszt adni, de megindítani sem akarja még mert a baba igaz, hogy már lefelé fordult, de még nagyon fenn van (és kb 4 hete nem hajlandó egy centit sem lejjebb menni), és a fejecskéje sem pontosan van a medencebemenet fölött. Most naponta háromszor kell mérnem 6 órás különbséggel. Remélem visszaesik normál értékre, bár ha arra van szükség akkor inkább a gyors műtét legyen, mint valami bibi.

2008. szept. 26. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Szintén 170/110-zel kuldtek kórházba, még aznap megindították, de császár lett a vége, mert nem is tágultam, de nem is ment lejjebb a vérnyomás. Ez a 39. héten volt. A pulzusom 100-120 koruli szokott lenni. En azért ajánlanám, hogy menj orvoshoz, esetleg ugyeletre, mert a 135-145 már nem játék, megeshet, hogy rendbejon, de az is lehet hogy feljebb szokik, váratlanul rosszul leszel, a babának sem jó, nem érdemes kockáztatni. Bár látom, elég késon írok, lehet, már voltál is.
2008. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!