Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megbeszélés alapján választhat...

Megbeszélés alapján választhatom a császármetszést?

Figyelt kérdés

Hello,


Nem vagyok mèg terhes viszont a 2 èves tervbe van a baba:)

Viszont èn màr most minden kèrdèsemre probàlok vàlaszokat kapni, hogy fel tudjak kèszülni lèlekben a szülèsre.

Arra gondoltam, hogy nem termèszetes utàn hoznàm vilàgra a kicsit, hanem csàszàrral? Szerintetek ez rèmes ötlet? Ugyanis nagyon-nagyon alacsony a fàjdalomküszöböm illetve a vèr làttàn elàjulok..ezèrt arra gondoltam, hogy megbeszèlnèm az orvosommal a csàszàrt. Anyukàmnak is elöàlltam az ötlettel szerinte butasàg lenne, mert belsö varratom lenne, ràadàsul több is, mintha simàn szülnèk. Mit gondoltok?? Volt valaki hasonlo cipöbe? Köszi a vàlaszokat!



#szülés #fájdalom #csàszàrmetszèg
2014. szept. 29. 17:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Én a 3-as válaszolóval ellentétben pont a vajúdást vagyok képtelen feldolgozni. Soha többet nem akarom átélni. A végén már könyörögtem, hogy műtsenek meg, úgy is lett. Nagyon örülök, hogy császár lett végül. A hegem gyönyörű, pár nap alatt már ugyanúgy közlekedtem, mint előtte. Így ha még egyszer szülnék, csak és kizárólag császárral szeretném.
2014. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%
Könnyű azt hinni kedves kérdező, hogy a császármetszés a könnyebb megoldás a te esetedben, de ez csak illúzió. Sajnos a tudomány mai állása szerint a császármetszés sokkal több komplikációval jár és a gyógyulási időszak is jóval hosszabb, mint a természetes szülés esetében. Szerencsés volt itt a kedves kommentelő, akinek pozitív élmény volt a császármetszése, de sajnos ő csak egy elenyésző kisebbséghez tartozik. A nők többsége nagyon megsínyli ezt a fajta beavatkozást. Nekem is alacsony a fájdalomküszöböm, de kibírtam. Én nem is láttam semmilyen vért a szülés közben, így attól nem kell tartanod. A szülés és a császár után is viszont bőséges vér távozik a nőből. Én szó szerint azt hittem elvérzek, mikor felkeltem az ágyból. Dupla betétet raktam be a tena-ból és mégis ömlöttem. Úgy takarítottak utánam, de a császáros szobatársam is durván vérzett. Szóval, a vér látványát császár esetén sem úszod meg. 16 órát vajúdtam. Iszonyat volt, nagyon-nagyon fájt. A végén már szinte nem is jöttek a fájások, hanem az egész egy nagy fájás volt, a medencém szét akart szakadni, mintha belülről feszítővassal akarnák szétszabni. De! Túléltem, pedig volt úgy, hogy annyira fájt, hogy el is ájultam pár másodpercre. Minden egyes fájás viszont közelebb vitt ahhoz, hogy a karjaimban tarthassam a kisfiam. Abban a pillanatban, amikor a pucér, maszatos kis testét a mellkasomra tették, tudtam, hogy minden fájdalom megérte. Harc volt, nehéz küzdelem, de győztünk. Ezerszer újra csinálnám, nem bánnám a fájdalmat.
2014. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
2014. szept. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó, most ebből a cikkből mi derül ki? Hogy van, aki támogatja és van aki nem, az orvosok közt is? Ezt eddig is tudtuk.



Erre meg szeretnék bizonyítékot ( NEM femina és társai cikkeket):

"Sajnos a tudomány mai állása szerint a császármetszés sokkal több komplikációval jár és a gyógyulási időszak is jóval hosszabb, mint a természetes szülés esetében"



Ezekkel nagyon könnyen dobálóznak, hogy mennyivel rosszabb, csak épp senki sem írta még le tudományos tényekkel alátámasztva.

Ha a császár annyira borzalmas lenne, azt a nők egymás közt elmesélnék, nem akarnának ennyien műtétet. De valószínű, nem ezt mesélik.


Előre sajnos nem lehet tudni, kinek milyen szülése lenne. Egy minden komplikációtól mentes, gyors szülést nyilván nem cserélne el senki egy császárra, szemben egy 40 órát elhúzódó vajúdással, ahol kézzel tágítanak, oxival gyorsítanak.


Szerintem ezt minden nőnek magának kell eldöntenie, magunkért és a saját gyerekünkért vagyunk felelősek, mások meg a sajátjukért.

Ez az a dolog, amiben tanácsot lehet adni, véleményt lehet formálni, de kijelenti nem szabad, hogy egyik rosszabb, vagy a másik jobb.


Számomra a császár a szimpatikusabb, számodra a term. folyamat. Nem kell egymást meggyőznünk, csak el kell fogadnunk.

2014. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%

Csak reagálni szeretnék az itt elhangzottakra, idézek az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokolljából Császármetszés esetén (letölthető, de ha kéred át is küldöm):


8. oldal:


"Császármetszés anyai kérésre

Megbízható tanulmány nem áll rendelkezésre a Magyarországon császármetszéssel szülni kívánó nők arányáról. Felmérések szerint az ilyen igény hátterében általában a következő tényezők állnak: megelőző császármetszés, rossz élmény megelőző szüléssel kapcsolatban, szövődményes a jelen terhesség, félelem a szüléstől. A legfőbb érv, hogy a császármetszést biztonságosabbnak látják gyermeküknek. A terhesek kb. 6-10%-a fél a szüléstől, a félelmek a fájdalommal, szülési sérüléssel, sürgős császármetszéssel, családi élet változásával kapcsolatosak és gyakoribbak primiparáknál. A FIGO Etikai Bizottságának állásfoglalásával egyetértésben az anyai kérésre végzett császármetszéssel kapcsolatban az alábbi alapelvek figyelembe vétele javasolt:

1.

A császármetszés olyan sebészeti beavatkozás, amelynek potenciális veszélyei vannak a magzatra és az anyára egyaránt. Császármetszés esetén az egészségügyi források jelentősebb igénybevétele szükséges a hüvelyi szüléshez képest.

2.

Az orvos alapvető szakmai kötelessége, hogy tevékenységével ne ártson. Etikai felelősséggel is bír a társadalom felé, hogy olyan beavatkozásokat alkalmazzon, amelyek az egészségre egyértelműen előnyösen hatnak. Nem kötelezhető az orvos olyan beavatkozás elvégzésére, amelynek nincs orvosi előnye.

3.

Jelenleg nem áll rendelkezésre megfelelő szintű bizonyíték a terminusban, nem orvosi indikációval (anyai kérésre) végzett császármetszés relatív előnyeiről és kockázatairól a hüvelyi szüléshez képest. Az elérhető bizonyítékok alapján a hüvelyi szülés biztonságosabbnak tűnik hosszú- és rövidtávon egyaránt. A méhen végzett műtétnek következményei vannak a következő terhességekre is. Végül pedig aggályos bevezetni egy mesterséges beavatkozást a szülés levezetésére a természetes folyamat helyett, orvosi indok és jóváhagyás nélkül.

4.

Jelenleg, mivel megfelelő bizonyíték nem áll rendelkezésre a nem orvosi indikációval (anyai kérésre) végzett császármetszés előnyeiről, a beavatkozás etikai szempontból nem igazolható.

(Schenker JG, Cain JM. FIGO Committee Report. FIGO Committee for the Ethical Aspects of Human Reproduction and Women’s Health. International Federation of Gynecology and Obstetrics. Int J Obstet Gynaecol Obstet 1999;64:317–22)

2.2.8.1.

Az anya kérése önmagában nem lehet indok a császármetszés elvégzésére, a kérés sajátos okait fel kell tárni, meg kell beszélni és rögzíteni kell. (J)

(American College of Obstetricians and Gynecologists. ACOG Committee Opinion. Surgery and patient choice: the ethics of decision making. Obstet Gynecol 2003; 102:1101–6.)

2.2.8.2.

Ha a terhes kérésének oka nem meghatározható, tájékoztatni kell a császármetszés kockázatairól és előnyeiről a hüvelyi szüléshez képest és ezt rögzíteni kell. (J)

2.2.8.3.

Ha terhes a hüvelyi szüléstől fél és ezért kéri a császármetszést, lehetőséget kell neki biztosítani lelki segítségnyújtás igénybevételére (pl. kognitív viselkedésterápia) a félelmei támogató környezetben való feldolgozása céljából, ugyanis hatására csökken a félelem a szülési fájdalomtól és lerövidül a szülés. (A)

(Saisto T, Salmela-Aro K, Nurmi JE, Kononen T, Halmesmaki E. A randomized controlled trial of intervention in fear of childbirth. Obstet Gynecol 2001;98:820–6.)

2.2.8.4.

Meghatározható orvosi indikáció nélkül, önmagában anyai kérésre császármetszés nem végezhető."

2014. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
ott a pont
2014. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. A cikket azért küldtem, mert idézik benne a törvényt, ami miatt (elvileg) nem lehet "csak úgy" császározni:


"Egészségügyi törvény (1997.évi CLIV. tv.)

129. § (1) A kezelőorvos joga, hogy a tudományosan elfogadott vizsgálati és terápiás módszerek [119. § (3) bekezdés b) pontja] közül - a hatályos jogszabályok keretei között - szabadon válassza meg az adott esetben alkalmazandó, általa, illetve az ellátásban közreműködő személyek által ismert és gyakorolt, a rendelkezésre álló tárgyi és személyi feltételek mellett végezhető eljárást.

(2) A választott vizsgálati és terápiás módszer alkalmazhatóságának feltétele, hogy

a) ahhoz a beteg e törvény szabályai szerint beleegyezését adja, valamint

b) a beavatkozás kockázata kisebb legyen az alkalmazás elmaradásával járó kockázatnál, illetőleg a KOCKÁZAT VÁLLALÁSÁRA ALAPOS OK legyen."

Ez alapján az anya kérésére császármetszést csak akkor végezhető, ha az szakmailag indokolt, ez pedig azon esetekben áll fenn, ha a hüvelyi szülés kockázata nagyobb vagy közel azonos, mint a császármetszésé. (WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes, családorvos)"

2014. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%
Láthatod, nem csak úgy dobálóznak azzal, hogy "több a komplikáció" császár esetén. Így is van! Amúgy kérdezz meg orvosokat! Egyik sem császároz szívesen, maximum elég borsos áron. Egyik barátnőm szülésznő és a terhességem alatt sokat beszélgettem erről vele. Azt mondta, hogy a császár nagyon jó, ha szükség van rá, de csak úgy, kérésre náluk nem is végzik az orvosok, mert félnek a komplikációtól, féltik az állásukat, a karrierjüket.
2014. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a gyors vàlaszokat! Nem Magyarorszàgon fogok szülni,hanem Belgiumban, ugyhogy bocsi az utolso kommentelönek, akinek az idejèt raboltam, mert bemàsolta a jogszabàlyokat MO-n! :) Itt vàlaszthato a csàszàr, az otthon szülès szülèsznövel illetve a klinikai szülès is termèszetes uton àgyban, vagy medencèben vizben.. Az utolsorol fogalmam sincs, hogy milyen....

Viszont elèg erös a gyanum, hogy meggyöztetek mindannyian, ès semmifèlekèppen sem fogom a csàszàrt magamtol vàlasztani!! De a termèszetes szülèshez se jött meg jobban a kedvem!!! Le a kalappal mindegyikötök elött, aki màr ezt tulvèszelte! Nekem ez nem fog menni...

2014. szept. 30. 14:42
 20/31 A kérdező kommentje:

7. kommentelö, de igen kicsi is a cipöm illetve porckorong kopàsom van. Azt mondta a doktor, hogy a protèzis sem kizàrando.. (3 ève volt mindez) azota csak akkor fàj, ha huzamosabb ideig ràfekszek...anyukàm termèszetes uton szült ès azt mondta, hogy ö mèg dèlben lent TV-zett aztàn felment letusolt ès 13:05-kor meg is születtem. (a pècsi klinikàn)

Ugyhogy gondolom ö azèrt javasolja a termèszetest, mert semmi rossz èlmènye nincs azzal kapcsolatban.

2014. szept. 30. 14:50
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!