Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idő kell,...

Szülés után mennyi idő kell, míg visszatér az ember régi alakja?

Figyelt kérdés

Gondolom, a baba születése után nem azonnal megy le a pocak, bár az lenne az igazi, de még nem szültem, így nem tudom, mire számítsak. Kb mennyi idő múlva szokott megint minden a régi lenni?


A vizesedés szülés után elmúlik? Mennyi idő kell, hogy távozzon a víz?



2014. szept. 30. 16:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
egy év különbséggel szültem, mindkét terhességemnél kb.2 kg maradt szülés után (és nem koplaltam, nem direkt volt). Mire a kórházból hazakerültem már a teherbeesés előtti súlyomnál voltam. Nálam nem volt vizesedés. A hasam kb.1,5 hónap után ment vissza, kb.ennyi idő kellett a belső szerveknek is hogy visszataláljanak a helyükre. Alkati és önmérsékleti kérdés. Én azóta is megeszek minden nap sütit, csokit és nagyadag ételeket. 172/60kg vagyok.nem tornázom.
2014. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én mindkettővel 65 kilósan lettem terhes, az első lassabban ment le, ott pl. 1 hónaposan még 78 kiló voltam, 3 hónaposan 67, ezekre emlékszem. A másodiknál már nem volt idő méricskélni, de fél éves korában már 58 voltam. A hasam nem a régi, az elsővel még tök jól visszament, a második után hiába a minusz 8 kiló, már nem olyan, na... Nincsenek rajta csikok, de valahogy nagyobb lett. Nekem a mellem gáz, bár az sem csikos, de összement, két mérettel. De hát ez az ára:)
2014. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
És olyankor van különbség, hogyha valaki császárral szül? Vagy az nem befolyásolja a poci visszahúzódását és a víz távozását?
2014. okt. 1. 10:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia! Előfordulnak extra kivételek, ilyen volt az én esetem is: szülést követően, még a szülőágyon megkérdeztem a dokit, hogy hasleszorítós bugyit hordhatok-e. Ő hirtelen zavart lett és annyit mondott, hogy "ööö, persze, de magának nincs hasa". Valóban így volt: ahogy a baba megszületett, totál lapos lett a hasam (meg kell, hogy jegyezzem: szülés előtt sem volt extra nagy, inkább befelé nőtt). Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el...Szülés után 4 nappal látogatott meg a védőnő és a gyermekorvos, nem hittek a szemüknek. Esztétikai szempontból irigylésreméltó volt a dolog, azonban komoly problémát okozott a lábdagadás. A szülést követő 1-2 héten jobban vizesedtem, mint akármikor terhesség alatt, csak igen nagy kínok árán tudtam egy kevés vizeletet kipréslni magamból. Elképzelhető, hogy ez a két dolog összefügg...Most ismét várandós vagyok, kiváncsian várom, hogy hogy fog alakulni a hasam, örömmel fogadnám, ha hasonlóképpen eltűnne szülést követően, azonban azt a mértékű vizesedést a legrosszabb ellenségemnek sem kívánnám :(.
2014. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon egyéni dolog ez...nem szabad következtetést senki esetéből levonni...én nagyon hányingeres voltam végig, utolsó napokban is öklöndöztem és keveset híztam 8 kg. Szülés után kevesebb lettem mint a terhesség előtt. A hasam szinte a szülőágyon lement ( ahogy a baba megszületett és a doki sok vért kipréslt belőlem) és olyan lapos lettem mint előtte...9 hetes a babám, u.olyan vagyok, mint terhesség előtt, de már a kórházi hazajövetel után is ilyen voltam. Semmit sem tettem érte. Nem dícsekvés ez, csak azért írom, hogy mindenki más!
2014. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Változó. Én 2 hónappal a szülés után, már a terhesség előtti súlyomban voltam, pedig 25 kg jött fel a várandósság alatt. Nem sportoltam, nem diétáztam, alkati dolog.
2014. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!