Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az epidurális érzéstelenítőnek...

Az epidurális érzéstelenítőnek milyen káros hatásai vannak?

Figyelt kérdés

Például elsőként az jutott eszembe, hogy ha bekerül a szervezetembe, azzal együtt bekerül az anyatejbe is, és az első szoptatástól kezdve "mérgezem" vele a babámat.

Erről mit lehet tudni? Mennyire tesz ez rosszat a babának?



2014. okt. 1. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Jujj, ez egy helyi gerincvelői érzéstelenítés, nem kerül be a szervezetedbe, nem kerül be a baba szervezetébe sem, az anyatejbe meg végképp nem.

Előnyos, gyorsan beadható, maximálisan tompíthatja a fájdalmakat.

Hátránya, hogy lelassíthatja a szülés menetét, ezért a vajúdás vége felé már nem adagolják. Mellékhatása előfordulhat pl. utólag fejfájás, hátfájás, ha nem pontosan jó helyre adják be, akkor meg nem biztos, hogy használ.

Én azzal szültem, mellékhatása számomra nem volt, a babát sem "mérgeztem" vele, legközelebb is ezt választanám.

2014. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Első vagyok, még annyit, régen volt ilyen fájdalomcsillapító injekció, úgy tudom Magyarországon azt ma nem használják, mert az bekerül a baba szervezetébe, hat rá is, álmosságot, fáradtságot okoz, születés után a baba aluszékony lehet.

Ezt váltotta fel az epidurális, ami tényleg nincs hatással a babára, ha császároznak, akkor is ezt kapod, csak nagyobb adagban.

2014. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekem rosszul adták be, ezért nem hatott. A szülés óta nem érzem a combom egy részét, gondolom ez azért van, mert félre szúrták. Azt mondják még, hogy vannak nők, akiknek fájdalmas fejfájást okoz.
2014. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy ismerősöm nem szüléshez, hanem műtéthez kapott epidurált, rosszul szúrták be, véletlen leengedték az agyvizét, egy hétig mozdulatlanul kellett feküdnie, addigra visszatermelődött.
2014. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Epidurális érzéstelenítésnél mindig csapolnak le valamennyi gerincfolyadékból, a nyomás változik a koponyaűrben, ezért nem szabad mozogni utána, mert migrénes fejfájást okozhat. Nekem 3 napig volt utána olyan fejfájásom, hogy fájdalomcsillapítóval tudtam csak enni, különben kihánytam mindent. Ez persze nem törvényszerű.


Persze pont azért részesítik előnyben, mint helyi érzéstelenítést pl császármetszésnél az altatás helyett, mert az altatószerekkel ellentétben nem hat a babára.

2014. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem tudtam, de nála az egész elfolyt, úgy állította meg a nővért, hogy milyen tócsa van alatta az ágyban... Szóval ott nem csak konkrétan a szúráskor csapoltak, hanem utána, a szúrás helyén át szépen távozott az agyvíz.
2014. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úristen, utolsó, ettől a sztoritól a hideg futkosik a hátamon.... :S Á, szegény ismerősöd... A kérdésre a választ már leírták előttem, a babára nincs semmilyen hatással, ezért népszerű, és ha jól, jó helyre, jó adagban adják, utána nincs káros mellékhatása. Néhány óra alatt kiürül, addig ne emeld meg a fejedet. Nekem sajnos elszámolták az adagját, és nem hatott, így éreztem, amikor felvágták a hasamat. Mondanám, hogy vicces volt, de nem.... :)
2014. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Én is így jártam, mint te utolsó csak nem akartam a kérdezőt elborzasztani. Engem csak elkezdtek vágni, mikor szóltam, hogy ez nagyon fáj. Végül elaltattak. Lemaradtam a legszebb pillanatról :( Hát nem volt kellemes dolog az tény. A legjobban pedig azt szeretem mikor azt mondják, hogy nem érezhetted. Ilyenkor annyira szeretném, hogy helyettem ő feküdt volna ott és érezte volna, ahogy vágják :(

2014. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az epiduralis es a spinalis ket kulon dolog. Az epiduralt, az epiduralis terbe vezetik be, a spinalist, amit mutetekhez hasznalnak, azt beljebb. Az epiduralis utan igy nem kell orakat fekudni sem. Sima szuleshez ezt adjak.


En a kisebbiket EDA-val szultem. Az en dokim profi EDA ado, semmit nem ereztem se a beadasbol, se a szulesbol. Nagyon jo volt, es nem nyujtotta el a szulest. Ha jol van beadva nem tortenik ilyen. Az elsot EDA nelkul 4,5 ora alatt, borzalmas fajdalmak kozepette szultem meg, a masodikat pedig beszelgetve es mosolyogva 4 ora alatt.

2014. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
a császárnál nem véletlenül spinális van amitől fejgörcsöt kapsz?edánál még nem hallottam fejgörcsöket stb-t.
2014. okt. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!