Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi 3x5 perc is káros a...

Napi 3x5 perc is káros a bébikompban?

Figyelt kérdés

Kaptunk egyet használtan ajándékba. Lányom 9 hónapos, ül, egyedül kapaszkodva oldalazva megy az ágy mellet, kézen fogva lépeget előre is. Gyűjtök neki járókára, de anyagi okokból még pár hetet várnom kell ezzel.

Abban az esetben beleraknátok a babát arra a pár percre, amíg olyan dolgot csináltok, hogy veszélyes lehet, ha a lábatokba csimpaszkodik (pl. olajban sütsz valamit)?

Én meglehetősen ellene vagyok a kompozásnak, de nincs ötletem, hogy mivel helyettesíthetném arra a kis időre.



2014. szept. 22. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van aki szerint káros, van aki szerint nem. Lassan a levegővétel is az. Nem lesz semmi baja, tedd bele nyugodtan.
2014. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a kompot, de ilyen rövid idő nem okoz problémát. Mi védőrácsot tettünk a konyhaajtóba, és így nem kellett félni, hogy leforrázzuk, stb., mégis látott engem és nem sírt.
2014. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi is ajándékba kaptuk, néha belerakom a lányom, pár percre jól elvan benne, amúgy van lekerített nagy placca, de azt néha megunja, nem lesz semmi baja tőle.
2014. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket :)

Nálunk egy helyiség a konyha-nappali. Azért kérdezem főleg, mert a lányom most olyan szorgalmasan gyakorolja az állást-járást, hogy ülve nem marad meg és mindenhová felkapaszkodik. És nem mindig sikerül befejeznem a dolgomat, amíg alszik. :)

Nincs tapasztalt anyuka ismerős a környéken és annyi ellntmondásos véleményt látni-hallani, hogy teljesen elmegy az önbizalma az embernek... (nem csak az ilyen apró kérdésekben)

2014. szept. 22. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor káros a komp, ha gyakran, folyamatosan van benne a gyerek, és így nem gyakorolja azokat a mozgásokat, amire szüksége van ahhoz, hogy az idegrendszere fejlődjön. Így a későbbi dadogás, diszes problémák egyik lehetséges okaként.

Ha te ezeket a mozgásformákat (mászás, ülés, járás, kúszás) tudod neki a nap nagy részében biztosítani és csak perceket tölt a kompban az égvilágon semmi baja nem történhet. Az a fontos, hogy minimális legyen ez az idő és a szabad mozgásos időszak pedig többszöröse.

2014. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is belerakom ha olyan dolgot csinálok max 20 perc össz-vissz egy nap.Gyermekortopédián megkérdeztem a doki szerint a hinta, pihenőszék, bébikomp mértékkel használva nem árthat.Ő napi 20 percet javasolt ezt be is tartom
2014. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is belerakom fiamat, de hamr meg is unja és ki akar jönni. Szerintem mértékkel semmi sem káros.
2014. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!