Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem káros a porsyívós orrszívó?

Nem káros a porsyívós orrszívó?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy jó dolog,mert kiszívja a nem kívánt dolgot az orrból, de az nagyon gyorsan szív és erősen.

Sjnos most használnunk kell,mert fiam megfázott. Nem lesz káros, ha kb 2 hétig is kell használni?


2014. szept. 29. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem káros. És annyira nem erősen szív, próbáld ki magadon! Használjátok, mert, ha nem jut ki onnan aminek ki kell, akár más orrmelléküregekbe, arcüregbe is átterjedhet, és az sokkal rosszabb lesz, mint egy orszi-porszizás.
2014. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha állítani tudod az erősségét, vedd le minimumra, vagy nyisd ki a "levegőző" nyílást a porszívócsőn. Nem szabad fél óránként használni. De jobb ha kiszívja a váladékot, könnyen rámehet az arcüregre, fülre. Anyatej is lehet orrcsepp, Sterimar, Nasivin.
2014. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napi 5 alkalommal használjuk, nem kell többször. MelléNasivin orrcseppet.
2014. szept. 29. 11:45
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Szerintem attól nem lesz baj,ha így használjátok. Esetleg próbáld meg a reggeli és esti orrszívás előtt, hogy az ágyról "lefelé lógatod" a fejét. Akkor az eldugott járatokból is ki fog jönni a váladék és kisebb eséllyel tapad meg.

2014. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem káros. A káros az, mikor a sok váladék rámegy a fülére, arcüregére, homloküregére. Lenyeli és szépen a kis gyomrát és belecskéit is megbetegíti. Az sokkal károsabb. Nekünk a dokinéni azt mondta, hogy először sterimart fújjak be az orrába, mert az szépen feloldja, aztán szívjuk le és utána csöppentsek nasivint, mert az nyugtatja a gyulladt orrnyálkahártyát. Azt a tanácsot kaptam, hogy 3-4 alkalomnál nem jobb többször leszívni, mert akkor még több váladék fog termelődni.
2014. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem káros, de próbáld ki magadon és érzed, hogy nem szívja ki az agyat is :)

Annyi hogy az orrban lévő ereknek nem biztos hogy jó és talán elkezdhet vérezni, de inkább akkor jellemző, ha nem jó helyre irányítod. Nálunk volt ilyen, hogy alig bírtam lefogni és az orrsövényhez vagy mi az... annak irányítottam véletlenül, így picit vérzett az orra, de ez inkább csak olyan volt hogy a takony lett olyan, nem olyan mint amikor elered az orra vére, szóval nem vészes. Szóval szerintem max ilyen lehet, amúgy csak jót tesz, mert a pangó váladékot leszívja az orr és melléküregekből.

2014. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először nagyon nem akartam használni, mert volt egy kézi, gyengébb. Nekem is nagyon drasztikusnak tűnt a porszívós. AZtán heveny középfül gyulladás, szóval muszáj volt. A gyerekkel közelharc, ordítás, verekedés. Azóta eltelt 2 év, a gyerek maga kéri, hogy szívjuk ki neki (most 3 éves). Közben még mindig nyafog, de tartja oda a nóziját, tudja, hogy jobb lesz utána.


Nem lesz semmi baja, rengetegen használják. Csak ügyelj hogy ne sértsd meg sehol a nóziját (kerek fejű orrszívó is van).

2014. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!