Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocin nélküli szülés...

Oxitocin nélküli szülés tényleg kevésbé fájdalmas?

Figyelt kérdés
Másfél éve oxival szültem a kisfiamat, még akkor mondta anyu hogy állítólag oxival ezerszer erősebb fájásai vannak az embernek... (hát nagyon fájt az biztos) 2 héten belül szülöm kislányunkat, ha szerencsém van és megúszom az oxit akkor lehetséges hogy kevésbé fog fájni?
2014. okt. 2. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptam oxit, de levegőt sem, annyira fájt. Nem tudom, oxival milyen lehet, de drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen másodszorra! :)
2014. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
oxi nélkül sokkkkkal jobb volt.
2014. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik volt oxival, sokkal könnyebb volt mint a többi.
2014. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Oxitocint kaptam mikor szültem, de egyáltalán nem fájt olyan nagyon.
2014. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem voltak fajasaim, ezert oxitocint kaptam. Ettol sem lettek, viszont gyonyoruen tagultam. Konnyu szulest!
2014. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az oxitocin igazából megkönnyíti a szülést, mert a méhizomzat összehúzódásait erősíti- így könnyebben és gyorsabban megszületik a baba, de persze jobban is fáj!
2014. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon gyorsan tàgultam ( 6 óra alatt megszültem ) mar amikor bementem a korhàzba bő 3 ujjnyira nyitva voltam, és 2 perces fàjásaim voltak. Megis kaptam oxitocint . Hat nem mondom hogy nem fajt :D de ugyanolyan volt mint mielott bekötötték. Ahogy bekötötték kb 5-10 perc múlva mar szültem .
2014. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én elég jól bírom a fájdalmat, de ott azt hittem hogy belehalok.... Ezek szerint az oxitól nem feltétlenül lesznek fájdalmasabb fájások...

2014. okt. 3. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer szültem és oxival,nekem kb 6 órán keresztűl egybe függő fájásaim voltak.Állitólag az oxi miatt nem volt fájás szünet...
2014. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!