Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek volt része tágításban abortusz vagy missed ab. Miatt és nagyon fájt neki? Ehez képest milyen volt a szülést?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy ha fájt a tágítás ahhoz képest mennyire fájt a vajudás? Én kaptam tágítót ( pálcát) egy missed ab. Alkalmával és rettenetesen fájt, ahogy felrakták ( az is rettenet volt) onnantól kezdve egyre jobban, előszőr 15 percenkén görcsölt egyre jobban a végén már percenként éreztem a fájdalmat olyan erősen hogy nem bírtam járni már majdnem elájultam mire elaltattak. Na ehezképest még jobban fog fájni a szülés vagy erre készüljek?
2014. okt. 5. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is volt vetélésem és az elsőnél én is kaptam pálcát. Nekem csak a felrakás volt kellemetlen, amikor már fent volt nem éreztem. A szülés pedig "pokoli" fájdalom. Én egy napon sem említeném a kettőt.
2014. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a tágító felhelyezése volt kellemetlen, utána nem éreztem semmit, talán csak enyhe mensi szerű görcsöt.

A vajúdás teljesen más volt, az elején nagyon erős mensi görcs + durva keményedés érzése, aztán oxit kaptam, azzal elviselhetetlenné váltak a fájások, és a tágulás (mintha belülről akartak volna szétfeszíteni (és valahol ez így is volt :) ). A tolófájások nekem, amikor már nyomhattam, megváltás volt, nem is nevezném fájásoknak.

Úgy látszik, mint annyi másban, ebben sem vagyunk egyformák.

2014. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet szerintem összehasonlítani a kettőt, mert lelkileg teljesen másképp áll hozzá az ember. Mikor anmissed ab-om volt, nekem nem tudta a doki felrakni a pálcát. Azt mondta van egy kis gyulladásom. Hogy ez mennyiben befolyásolta a dolgokat nem tudom. Gyakorlatilag 2 nap alatt 5 doki próbálta belémszuszakolni a pálcát, első nap végén már majdnem ordítottam a fájdalomtól, estére tettek fel tágító tablettát, zselét, így másnap félig be tudták rakni a pálcát. Az utána jövő görcsök semmiségnek tűntek, a műtét után is enyhe menzis görcseim voltak, de azok hetekig. Lelkileg viszont kikészültem, hiszen első terhességem volt, akire nagyon vártam volna... A szülésem indították oxival, jöttek egyből a fájások, én mégsem éltem meg olyan traumaként, hiszen ahogy erősödött, úgy kerültem egyre közelebb a kisbabámhoz. Mikor burkot repesztettek, utána durvult a dolog, de mire azt mondtam, hogy nem bírom tovább és adjanak fájdalomcsillapítót, akkor már a végén voltam, így nem kaptam. Mivel gázt szívtam, így a kitolás félig önkívületben zajlott, mintha hullámvasúton ültem volna. Mikor fájt, nagyon-nagyon fájt, ahogy elmúlt a fájdalom, majdnem elaludtam. :) A 4 kg-os babám szalutálva érkezett, mindenem szétszakadt, repedt, de mégis életem legcsodálatosabb élménye volt! Lehet, hogy a szülés "technikailag" fájdalmasabb, de szerintem teljesen más úgy megélni egy fájdalmat, ami lelkileg is fáj, mert elvesztel valamit és más amikor azért fáj, mert a legnagyobb ajándékot kapod érte cserébe... :)
2014. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
igy van
2014. okt. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Missed-nél rettenetesen fájt a tágító felhelyezése és a görcsök is! Halva szülésemnél pedig a vajúdás hosszú és györtelmes volt! 2 éjjel és egy délelőtt tartott! A 2 éjjel között volt egy nap szünet, amikor semmi nem fájt! Lányom 3 nyomás után született, amik szintén erősen érezhetőek, fájdalmasak voltak!
2014. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Missed abortusznal nekem is csak a palca felrakasa fajt nagyon,de nem tartott sokaig,ezert sem osszehasonlithato a szulesi fajdalommal,mert utana nekem sem fajt,csak enyhe gorcseim voltak,igaz,a labam annyira remegett a felhelyezes utan,hogy a vizsgalorol az agyra is ugy rakott at a beteg hordozo emberke. A szulesi fajdalom durvabb,foleg oxitocinnal,de a legfajdalmasabb az,ha kezzel tagitanak. Es ugyebar tovabb is tar egy szules. De a baba a jutalom mindenert :-)
2014. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!