Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hetes kismama vagyok,...

35 hetes kismama vagyok, nagyon vizesedem, ráadásul a vérnyomásom is magas, napi 3x1 Dopegyt mellett 140/70. A vizeletem eddig rendben volt. Császármetszés lesz a vége?Meddig húzzák a császármetszést?

Figyelt kérdés

A múlt héten feküdtem bennt a kórházban, mert a lepényi keringés sem volt megfelelő. Akkor úgy nézett ki, hogy a Dopegyt-el minden rendbe jött, vérnyomás, keringés... De most egy pár napja ismét nagyon magas a vérnyomásom. Azt már sejtem, hogy császározni fognak, de mikor? Hányadik hétig várnak vele? Volt valaki hasonló helyzetben?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. aug. 11. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is amit tanácsolhatok ne idegeskedj, mert csak jobban felmegy a vérnyomásod!

Én múlt héten kedden szültem meg az első kisfiam, NEM császárral! Majdnem az elejétől szedtem a dopegyt-et, és így is elég sokszor volt 160/100-as a vérnyomásom! Augusztus 1-re voltam kiírva, de 4 nappal túlhordtam, amikor is 4-én bementem a kórházba ctg-re és a 180/110-es vérnyomásommal már bennt is tartottak, és másnap reggel megindították a szülést! Ami nem volt egyszerű, mert csak 2 ujjnyira tágultam! Felraktak valamilyen fájáselősegítő tablettát, próbáltak burkot repeszteni, kaptam infúziót és csak utolsó órában kezdtem el tágulni, így este fél hatra megszültem! Szülés után 190/110-es vérnyomással nem engedtek ki a szülőszobáról, úgyhogy kaptam gyógyszert ami levitte 150/90-re! Azóta a 3x1 dopegyt-et kiegészítették 3x1 nifedipin-nel! Ja és epidurál-t sem kaptam, mert már nem volt rá idő! Mint utólag kiderült volt szó menet közben a császárról is, de aztán végül is hál'istennek nem volt rá szükség! Szóval szerintem ne aggódj, minden rendben lesz! Ha esetleg van még valami kérdésed, nyugodtan írj!

2008. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia! Nekem sajna programozott császárom lesz, de még én sem tudom a pontos időt. Sok mindentől függ. Ha nem muszáj, nem fogják előbb megcsinálni, mint ahogy ki vagy írva. Biztosan folyamatosan ellenőriznek téged is. Nekem egy héten 2-3 szor kell menni a dokimhoz, és ha úgy látja, hogy vmi nincs rendben, befektet. Egyébként a 37. hét a vízválasztó. Legalábbis én így tudom. Minden jót!

37 hetes kismama

2008. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is Dopegytet szedtem a terhességem felétől, emellett is volt néha magas vérnyomásom főleg ha stresszesebb voltam - tehát első szabály:NO PARA! Oké, könnyű mondani, de tényleg rengeteget jelent, ha próbálsz nyugodt maradni. Szülésem spontán indult el, elfolyt a magzatvíz, vajúdás közben sokszor mérték a vérnyomásom, eléggé ingadozott, de végül nem került sor császárra. Bízz a dokiban és a szülésznőben, közben ők el tudják dönteni, kell-e császár, és nyugodj bele a döntésükbe!

Szülés után nekem még szednem kellett kb. 2 hétig a Dopegytet, nem szabad egyből leállni vele, fokozatosan kellett csökkenteni az adagot.

Ma már semmi gondom a vérnyomásommal, egy makkegészséges 5 hónapos vidám kiscsajszi boldog anyukája vagyok! :-)

Könnyű szülést és nagyon boldog babázást neked!:-)

2008. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Akkor még reménykedhetem a sima szülésben! :)

Nem szoktam idegeskedni, csak nagyon fáj a fejem és nem veszek be rá semmilyen gyógyszert.

Hát remélem rendben lesznek a dolgok mindenkinél!

2008. aug. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!