Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vacummal szültem a lányomat....

Vacummal szültem a lányomat. "Emlékezetes marad számunkra a szülése" Miért?

Figyelt kérdés
30-órát vajúdtam,9-órát volt bekötve az oxi. Maga a szülés is nehéz volt.(kiabáltak velem hogy nyomjak már...pedig én igen is nyomtam),eközben térdeltek a hasamon ,és vacumot használtak. Az eszemet sem tudtam,a szememet sem birtam kinyitni.Azt sem tudom hogy néz ki a vacuum.Arra eszméltem hogy sír egy 3990grammos baba a mellemen. Kb 6-7 fehér ruhás állt az ágyamnál. A végén az egyik közölte velem hogy a maga szülése minannyionk számára emlékezetes marad. Nem tudtam magamról ,így nem kérdeztem meg hogy mi volt a gond,és nem volt fogadott dokim. Mi a vélemènyetek erről?

2014. okt. 9. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom arra gondolt hogy nehéz meló volt nekik is. Gratulálok a babához :)
2014. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap lattam egy tv musort, ahol a baba fogoval szuletett meg. Az orvosok, a noverek, mind lathato orommel lelegeztek fel, amikor a bab vegre megszuletett - meg ugy is, hogy ahhoz, hogy megszulessen, el kellett torni a karjat. A doki utana felvalltva sirt es nevetett a noverszobaban.

Nyilvan nehez munka, sok aggodalom es utana hatalmas megkonnyebbules, ha egy baba, aki nem akar megszuletni vegul csak kibujik. Dolgozztak erte, stresszeltek, persze, hogy emlekezetes marad.

2014. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első fiam vákummal született, mert én is hiába nyomtam, elakadt a szülőcsatornában. Orvosi néven secunder fájásgyengeség lépett fel, emlékezetes, hisz vészhelyzet volt, én csak arra eszméltem, hogy odaugrik a főorvos és ordít az orvosra, hogy csináljanak valamit mert baja lesz a babának, és rögtön 20 ember állt körbe, mindenki körülöttünk volt, előkapták a vákumot és rásegítettek a szülésre. Lett is egy kis méhszájsebem de a baba makkegészséges.

Gondolom nálatok is azért volt emlékezetes a dokiknak, mert ilyen vészhelyzet azért nem fordul elő minden nap.

Jó egészséget és boldog babázást!

2014. okt. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az aggaszt hogy konkrétumot nem tudok,és ha később szeretnék még egy babát ...akkor lehet hogy ugyan ez lessz? Köszönöm az eddigi válaszokat.Megy a zöld kéz mindenkinek.
2014. okt. 9. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz! Nekem azóta már 3 gyerekem van, a másik kettőt simán szültem, az első azért egy kicsit "kitaposta" a többinek az utat.

A nagyfiam már 10 éves, de a dokim még most is emlékszik a szülésére.

2014. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
A konkrétum a zárójelentéseteken van, gondolom elolvastad.
2014. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!