Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy szülés utáni...

Lehet, hogy szülés utáni depresszióm van? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiúnk, és a szülés óta nagyon megváltozott a házasságunk. A férjem is követett el hibákat, sokat, de látom, hogy igyekszik rendbehozni a dolgokat. Az elmúlt fél év már nagyon tűrhetetlen volt, szinte nem telt el úgy nap, hogy ne ugorjunk egymásnak. Mostanában sokszor a fejemhez vágta, hogy olyan, mintha bekattantam volna.


Eddig mindig mindenben őt hibáztattam, és nemrég elkezdtem magamba szállni. És most már látom kicsit kívülről magam. Mindig mindenben a rosszat látom, csak kritizálni tudom, el vagyok veszve, a gyereknevelést is sokszor nyűgként élem meg (vagyis imádom a fiam, de ha hosszabb időt kell egyedül lennem vele, akkor elkezdek nagyon hamar besokallni), minden problémát nagyobbnak élek meg, mint ami valójában. Minden nap elsírom magam csipcsup dolgokon, amit akkor hatalmas teherként élek meg.

Elkezdtem utánaolvasni a szülés utáni depressziónak, és nagyon sokmindenben magamra ismertem. És változtatni akarok mindenki érdekében. Úgy érzem, segítség kellene. Külső. Egy független személy, aki tisztábban átlátja a dolgokat, nincsenek sérelmei. Kihez fordulhatnék?



2014. okt. 9. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nővérem a lánya születése után kb. 1 évvel 180 fokos fordulatot vett, és az előtte türelmes, csendes nőből hirtelen egy mindenen problémázó, mindenen idegeskdő, kicsit már-már agresszív személy lett. A lányával roppant türelmetlen volt, volt, hogy kiabált vele, és nem csak akkor ha ketten voltak otthon, hanem lassan már mások előtt, pl. vendégek előtt is. Én is rögtön észrevettem és a körülötte lévők is, hogy valami nagyon nem stimmel. Mindent teherként élt meg, úgy gondolta, hogy a gyereke direkt sír, hogy idegesíse, már reggel úgy indította a napot, hogy feszült volt. 2-3 hétig állt fent ez a dolog szerencsére, neki elég volt, hogy elbeszélgettem vele, hogy nézze más szemszögből a dolgokat. Hogy a lánya nem direkt csinál rendetlenséget, hogy őt bosszants, hogy nem azért sír, hogy az agyéra menjen..hanem egyszerűen nem tud másképp kommunikálni egyelőre és elmondani a gondjait. Javasoltam neki, hogy próbáljon meg heti több alkalmat egyedül tölteni, vagy kimozdulni. Akár elolvasni egy könyvet, elmenni sétálni, vagy beülni valakivel egy kávéra. Beszélt a férjével is, megpróbáltak változtatni, hogy ne úgy élje meg, hogy rá marad minden, és nincs segítsége. Kérj meg nagyszülőket, barátokat, hogy menjenek át többször, vagy vigyázzanak egy kicsit a gyerekedre, hogy visszanyerd régi önmagad. Lehet, hogy több a segítséged mint amennyire te gondolnál. Nővérem is ódzkodott tőle, hogy más vigyázzon a gyerekére, de ő is belátta, hogy felesleges 1-1 órára ennyire ráparáznia, és más is tud vele foglalkozni, nem csak ő.

Ő úgy gondolta, hogy ha másra bízza kislányt, akkor az milyen dolog..hogy "lepasszolja" hogy ő szórakozzon. Ezt is meg kellett értenie, hogy ebben nincs semmi rossz, és ő ettől nem kevesebb.

Ha úgy érzed, hogy már a barátok, családtagok sem tudnak neked segíteni, és nem elég egy kis helyrerázódás neked, akkor keress fel egy pszichológust akivel tudsz beszélni.

2014. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

vannak programok? kicsivel? pároddal+kicsivel? külön a pároddal? nagyik tudnak rá vigyázni?

van vmi hobbid, ami kikapcsol? van rá időd?

2014. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kicsivel próbálok minél több programot kitalálni, mert már a folyamatos játszóterezéstől is be vagyok sokallva. Apjával nem sok program van, mert rengeteget dolgozik. Hétvégén is legtöbbször (ez pl. egy nagy problémánk, de valahol meg szükséges, hogy előrébb tudjunk lépni). Nagyszülőkre nem nagyon lehet számítani. Anyukám néha beugrik egy délutánra, vagy vasárnap átmegyünk ebédre. De aktív dolgozó, ő is nagyon sokat gürizik hétköznap, hétvégén meg pihenni szeretne már (felnevelt egyedül 3 gyereket, most nőtt fel a legkisebb húgom, most lélegezhet fel kicsit, érthető, hogy nem akar most meg az unokához kelni hétvégén is 7kor...). A húgom szokott néha vigyázni a kicsire, hogy elmehessünk este valahova a férjemmel.
2014. okt. 9. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:

vmi más program a kicsivel esetleg? pl úszás?

vagy bölcsibe nem akarod még vinni?

szerintem egy pszichológus lenne a legjobb, akivel el tudnál erről beszélgetni

2014. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Be szerettem volna adni bölcsibe,de ahhoz munkaviszony igazolás kell, ami egyelőre nincs. Elkezdtem munkát keresni, de eredménytelenül. Ez is nagyon lelohaszt.
2014. okt. 9. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:

fontos lenne találnod valamit, ami kikapcsol és örömet ad

akár napi 30p séta, sport, olvasás, egy rész egy sorozatból akármi...

este erre nincs idő ha párod hazaér?

2014. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokszor este 11-kor ér haza. Néha lenne rá lehetőség, de olyankor meg azt érzem, hogy ki vagyok purcanva és csak ledöglök a kanapéra, aímg játszik a gyerekkel...eddig ezt sem vettem észre. Most már tudom, hogy változtatni kéne. Igazából biztosan az is jót tenne, ha találnék egy munkát a szakmámban, mert azt nagyon szeretem csinálni, és feltöltene, emberek között lehetnék. De nem találok :(
2014. okt. 9. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:

ez a hosszú távú úm. "besűkülés" miat lehet, mint amikor mondjuk "magánzárkába" tesznek valakit, egy idő múlva ilyen a hatása, talán túlságosan elnyomtad magadban az "ÉN"-t.vagy valamit amit szerettél volna nem hagytad kibontakozni.vagy valami most kimarad, ami gyerek előtt szokásos, rendszeres lehetett.

vagy klímax(nincs koradatod)


de ne elsőre pont depresszióra gondolj, hanem keresd a kedvtelenség gyökerét.olyan kérdésekre adj válast, hogy mink örülnél most, mikor ébrednél mosollyal, mitől feküdnél le jókedvvel.

2014. okt. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, remélem nem klimax :)
2014. nov. 1. 00:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Mihamarabb munkát kell találnod, kisfiad bölcsibe menne, te pedig visszatalálhatnál önmagadhoz, és férjeddel is rendeződhetne a viszonyotok.
2014. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!