Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elég durva szülés utáni...

Elég durva szülés utáni depresszióm van! Mikor leszek jobban?

Figyelt kérdés
2014.07.26.án szültem meg a kisfiam, a kórházban már olyan szarul voltam csak bőgtem egész nap a gyerek nem akart szopni meg csak sírt sírt... nem bírtam vele ki vittem a csecsemősöknek éjjelenként... aztán haza értünk olyan sírógörcs jött rám órákon keresztül remegtem és bőgtem :( aztán 5 napig itthon volt a párom ő látta el a picit és monta addig pigenjek... amikor elment dolgozni ez este volt és elkezdett sírni a baba nem bírtam átmentem szomszédba anyósomhoz és szóltam neki hogy csináljon valamit mert nem bírom, akkor aznap este elvitte magához és azóta is ott van a baba mert én nem akarom látni nem akarok már gyereket én nem bírom ezt hogy sír meg nem tudom ellátni :( ha ketten maradok a gyerekkel olyan agresszív és ideges leszek remegek :( járok pszihológushoz heti egyszer szedem a kedélyjavítókat meg rengeteg nyugtatót de ugy érzem semmit nem javulok... 2 hónapja... inkább egyre rosszabb mert már fürdetni sem megyek át, eddig azt megcsináltam de már azt sem akarom... nem akarok tudomást venni a gyerekről!!! örökbe akarom adni de párom nem engedi... elegem van és szégyenlem magam hogy ilyen vagyok... :( de nem tehetek róla egyszerűen nem bírom !!!!!! ha meg nem szedem be a nyugtatót megőrülök!!!! annyira rákaptam egyszerre beveszek 5-öt is!!! :(

2014. szept. 28. 23:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szomszéd anyukának volt ilyen, és bevallom neked, először haragudtam rá emiatt.. akkor még nem tudtam hogy ez depresszió, és mivel nekem is van gyerekem, nem értettem, hogy képes rá, hogy az első félévet az anyósánál töltötte a kisfia... (még jó hogy neki is ilyen jó anyósa van mint neked). Aztán elbeszélgettünk egyszer és elmesélte, hogy már 10 éve küzd ezzel a betegséggel, és nem akarja a babát veszélyeztetni vagy bántani, ezért van anyósnál.


Aztán fél éves kora után hazahozták a kisfiút (akkor a nagylányuk már 8 éves elmúlt) és valahogy közösen megoldották, mostmár 3 éves a fiúcska, anyuka továbbra is szedi a gyógyszereket, de jól vannak, kiegyensúlyozottnak tűnik az egész család. :) Kitartás!

2014. szept. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! bízok benne egyszer velem is mindben rendben lesz! de most nagyon kilátástalan!!!!
2014. szept. 29. 00:02
 3/27 anonim ***** válasza:
Rendben leszel!! Durvának hangzik amit leírtál, de a felismerés fél siker, és ti felismertétek hogy baj van, és orvoshoz is fordultál. Kaptál rá gyógyszert, az idő pedig segíteni fog, hidd el! Détár Enikőnek volt ilyen már nem tudom melyik gyerekénél, és látod, ő is kikecmergett belőle. Van valami ami örömmel tölt el és megnyugtat? Vannak örömteli pillanataid pld. egy nap néha néha? (első voltam).
2014. szept. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
igen vannak de ha nem vagyok a gyerek mellett csak akkor... :(
2014. szept. 29. 00:07
 5/27 anonim ***** válasza:
2014. szept. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
És vannak pillanatok amikor hiányzik a kicsid? Mikor megölelnéd, megpuszilgatnád, stb? Férjed és anyósod megértő veled? Ez sokat számít...
2014. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
nem hiányzik... igen megértőek azt mondják, de néha ugy érzem senki nem ért meg.... :(
2014. szept. 29. 00:26
 8/27 anonim ***** válasza:
14%

Miért nem fektetnek be gyógyszerbeállitásra? Megvárják mig kinyirod a gyereket? 2 hónap alatt már használnia kellett volna!


Véleményt meg jobb ha nem írok!

2014. szept. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%
elotted pár nappal szultem. a szobatarsam kiabalt az ujszulott babajaval amiert nem akart szopni nekem mar azt is szornyu volt halgatni. a soraid olvasni meg rosszabb. nem itellek el mert a csaladomban van komoly depresszios de az biztos hogy nem engednek depressziosnak babat vallalni. most 2 honapos kb. még 2-3 honap es elkezdi felismerni a korulotte levoket, ennyi idod van,hogy osszeszedd magad, meggyogyulj ès elkezd megismerni a gyereked. ha ez szamodra teher es meg sem akarod probalni, akkor szalj ki az eletebol nevelje a parod. a pároddal jol meg vagytok? ő szereti a babát? nem akarok veszmadar lenni de nem fogjatok igy sokaig huzni egyutt.
2014. szept. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Pszichiáter de sürgősen.m
2014. szept. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!