Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek egyértelműen...

Szerintetek egyértelműen császározni kell azt, aki csak 150 centi magas?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék csaszárt. Semmi nem is indokolja, a leleteim jók, baba is jól van. Várahatóan nem is lesz nagy baba. De ma azt mondta az orvos (aki nő, de még nem szült sose), hogy mivel csak 150 centi magas vagyok, ezért szerinte tuti megcsászároznak, és jobb is lenne el se kezdenem szenvedni a vajúdással, mert egy 150 centis nő ÚGYSEM TUD SZÜLNI. Szó szerint ezt mondta.

Nagyon megalázónak éreztem ezt a kijelentését.

Meg én nem is hallottam még arról, hogy a magasság lenne mérvadó. Tudom, hogy a medencét mérik, hogy ki tud-e férni a baba, de hogy csupán a magasság miatt küldjenek programozott császárra az számomra hihetetlen.



2014. okt. 10. 20:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
3%

Kérdező ha te megszülsz képes lennél levezetni egy szülés? Vakbélműtét után meg már szinte mindent műthetnél nem?

Szerencsére azért orvostudomány ma már nem csak tapasztalat után működik.

2014. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

153 cm vagyok. Vákuum lett, de nem a csípőm miatt, hanem rosszul fordult be és elakadt a szülőcsatornában. Ha nincs arctartás, lehet, hogy egyedül is megy. Bár nekem mindegy volt, csak legyen kint :)


Viszont: arra számíts, hogy előrefelé fog nőni a hasad (alulról a medence, felülről a rekeszizom a gát) és a bőröd nem lesz hálás érte köldök környékén.

2014. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék más orvost is, hogy a leletek alapján ugyan ez-e a véleménye. Ha téraránytalanság van, akkor megértem, de szerintem is ledegradáló a doktornő viselkedése.
2014. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Már 38 hetes vagyok. A bőröm jól van, egy darab striám sincs, van rajtam plusz 8 kiló, ami csak a pocakom, máshol egy deka felesleg sincs. És mivel hátsó fali, így a pocakom nem nagy. 6-7 hónaposnak szoktak tippelni.

Ha császár lesz végül a baba és az én érdekemben, akkor persze elfogadom, hiszen az a fontos, hogy egészségesen megérkezzen a gyermekem. Nekem csak az a furcsa, hogy egyetlen egy indok a császárra a magasságom. És én ilyenről még nem hallottam. A csípőmre nem mondták, hogy kicsi lenne.

2014. okt. 10. 20:59
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy téraránytalanságról egy szó sem esett.

A 180 centis korombeli doktornő szó szerint nevetve mondta, hogy de hát ilyen kislányos testtel, 150 centivel úgyse tudok megszülni. (mellesleg ő a szép széles csípőjével még nem szült egyet sem)

2014. okt. 10. 21:03
 6/23 anonim ***** válasza:
156 cm vagyok, nem tudom, hogy a plusz 6 centim miatt e, de én szülhettem természetes úton. Mivel pánik beteg vagyok, kértem a dokim, hogy császározzon meg, nagyon féltem a szüléstől (ma már tuti eszembe sem jutna a császár), de a dokim azt mondta, hogy semmi nem indokolja a császárt. 3540g 56 centi és 34-es fejkörfogat, 16 óra vajúdás. Sok sikert és ha tudsz, konzultálj egy dokival még.
2014. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egy szülésznővel már megbeszéltem egy találkozót jövő hétre. Az ő véleményét is meghallgatom majd.
2014. okt. 10. 21:09
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem striara gondoltam, hanem a bor lazabb marad. En is 9 kg-ot hiztam, megis kisse laza maradt a borom.
2014. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Aha, értem 8-as. Azt hittem striára gondolsz. No, majd kiderül, hogy milyen lesz. Remélem azért majdcsak visszafeszül valamennyire.
2014. okt. 10. 21:24
 10/23 A kérdező kommentje:
És tényleg csak előrefelé nőtt a hasam. a csípőmre se ment ki, csak előrefelé nőtt.
2014. okt. 10. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!